Pondelok 26.9.2022
sk
Edita
cz
Andrea
, Ondřejka

Šéfka, ktorá myslí na svojich zamestnancov! Ako píše portál LADbible, režisérka a producentka Erika Lust sa rozhodla dať 36 pracovníkom svojho štúdia polhodinovú prestávku na dobre známu aktivitu, ktorú najčastejšie vykonávame pri sledovaní filmov pre dospelých. Pre túto príležitosť dokonca zriadila aj súkromný kútik.

Filmárka, ktorá sa sama venuje nakrúcaniu etickejších šteklivých filmov, sa vyjadrila, že tým chcela vyjsť v ústrety svojim zamestnancom, ktorí boli z lockdownu poriadne vystresovaní. Nemali prácu a často ani energiu a motiváciu. Erika sa teda rozhodla prispieť k ich uvoľneniu týmto spôsobom.

Profimedia

Podľa Lust sa ľudia skrátka potrebujú zrelaxovať a aj pri nakrúcaní filmov pre dospelých je dôležité, aby boli herci v čo najväčšej pohode. A práve novozavedená prestávka im v tom má pomôcť. „Svojich zamestnancov si vážim a viem, že keď sa cítia dobre, odvádzajú dobrú prácu,“ okomentovala to Erika. „Pandémia spôsobila veľký obrat v tom, ako žijeme svoje životy. Všimla som si, že moji zamestnanci sú podráždení a hrajú s menšou energiou než zvyčajne.“

Zriadenie tohto špeciálneho „kútika“ jej zamestnanci privítali. Vedúca komunikačného oddelenia Cat prezradila, že takáto polhodinová prestávka zlepšuje (nielen) jej pracovný výkon. „Výsledkom je lepšie sústredenie, menej agresivity, viac produktivity a lepšia tímová práca,“ pochvaľuje si.

Profimedia

S tým súhlasí aj jej kolegyňa, sexuologička Avril. Podobná prestávka podľa nej ľudí robí spokojnejšími, zrelaxovanejšími a zároveň podporuje ich kreativitu a výkonnosť. Telo tiež produkuje endorfíny, vďaka čomu sa človek zbavuje napätia a stresu. „V skratke povedané, je to perfektná medicína na stresujúci pracovný deň,“ dodala Avril. Prijal by si podobnú pauzičku v práci aj ty?


Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť