Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 22.4.2024
sk
Slavomír
cz
Evženie
, Evžénie

Šéfkuchár svojím jedlom otrávil viac ako tridsať ľudí. Jeden z nich dokonca zomrel

K tragickej udalosti došlo v anglickej dedine Hinton-in-the-Hedges.


Pastiersky koláč (Shepherd’s Pie) patrí k obľúbeným britským jedlám. Ako ale píše portál LADbible, táto pochúťka stála život jednej ženy, pričom 31 ďalších ľudí malo vážne zdravotné problémy. Mäsový koláč pripravil šéfkuchár John Croucher pri príležitosti oberačkových slávností v anglickej dedinke Hinton-in-the-Hedges.

Žiaľ, jeho nedbalá manipulácia s mäsom, ktoré pri pečení použil, vyústila do tragédie. Croucher podľa všetkého mäso uvaril len sčasti, na noc ho odložil do chladničky a na druhý deň ho použil do koláča. Tým sa ale dopustil fatálneho prehrešku voči predpisom o potravinách. 92-ročná Elizabeth Neuman po zjedení koláča utrpela otravu a začala zvracať. Previezli ju do nemocnice, ale zachrániť ju už nedokázali.

Shutterstock

Šéfkuchár skončil pred súdom

Vážne zdravotné ťažkosti malo aj ďalších 31 ľudí. Croucher sa pred súdom bránil tým, že bol v strese a ponáhľal sa. Nad celou situáciou ale vyjadril ľútosť. „Toto je niečo, na čo nikdy nezabudnem. Poučil som sa z toho a naučil som sa niečo nové, no je hanbou, že cena za to bola taká, aká bola,“ povedal.

Jeho reštaurácia v hoteli Crewe Arms mala už v minulosti problémy kvôli nedostatočným hygienickým štandardom. Croucher ale zdôraznil, že tieto podmienky sa u nich už zlepšili. Sudkyňa ho pre porušenie predpisov o potravinách odsúdila na štvormesačný podmienečný trest.

Shutterstock

Tagy:

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.