Sobota 28.5.2022
sk
Viliam
cz
Vilém, Viliam

Šéfkuchár svojím jedlom otrávil viac ako tridsať ľudí. Jeden z nich dokonca zomrel

K tragickej udalosti došlo v anglickej dedine Hinton-in-the-Hedges.


Pastiersky koláč (Shepherd’s Pie) patrí k obľúbeným britským jedlám. Ako ale píše portál LADbible, táto pochúťka stála život jednej ženy, pričom 31 ďalších ľudí malo vážne zdravotné problémy. Mäsový koláč pripravil šéfkuchár John Croucher pri príležitosti oberačkových slávností v anglickej dedinke Hinton-in-the-Hedges.

Žiaľ, jeho nedbalá manipulácia s mäsom, ktoré pri pečení použil, vyústila do tragédie. Croucher podľa všetkého mäso uvaril len sčasti, na noc ho odložil do chladničky a na druhý deň ho použil do koláča. Tým sa ale dopustil fatálneho prehrešku voči predpisom o potravinách. 92-ročná Elizabeth Neuman po zjedení koláča utrpela otravu a začala zvracať. Previezli ju do nemocnice, ale zachrániť ju už nedokázali.

Shutterstock

Šéfkuchár skončil pred súdom

Vážne zdravotné ťažkosti malo aj ďalších 31 ľudí. Croucher sa pred súdom bránil tým, že bol v strese a ponáhľal sa. Nad celou situáciou ale vyjadril ľútosť. „Toto je niečo, na čo nikdy nezabudnem. Poučil som sa z toho a naučil som sa niečo nové, no je hanbou, že cena za to bola taká, aká bola,“ povedal.

Jeho reštaurácia v hoteli Crewe Arms mala už v minulosti problémy kvôli nedostatočným hygienickým štandardom. Croucher ale zdôraznil, že tieto podmienky sa u nich už zlepšili. Sudkyňa ho pre porušenie predpisov o potravinách odsúdila na štvormesačný podmienečný trest.

Shutterstock

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť