Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 8.12.2022
sk
Marína
cz
Květoslava

Šéfredaktori odmietli Matovičove útoky na novinárov

Minister financií nazýva novinárov progresívnymi fašistami, ich kritiku prirovnáva k fašistickej totalite a seba prirovnáva k obetiam holokaustu.


Šéfredaktori viacerých médií odmietli útoky Igora Matoviča (OĽaNO) na novinárov. Minister financií nazýva novinárov progresívnymi fašistami, ich kritiku prirovnáva k fašistickej totalite a seba prirovnáva k obetiam holokaustu.

Matovič tiež zvykne pripomínať, že aj Hitler mal novinárov, ktorý ho podporovali a naznačuje, že v súčasnosti akoby novinári tiež pracovali pre niekoho podobného. „Hitler vyvraždil milióny ľudí pre ich pôvod a presvedčenie. Matovič nie je obeť ani človek v ohrození života. Je to iba ďalší politik, ktorý nezvláda službu verejnosti a klame,“ uvádzajú šéfredaktori vo vyhlásení. Vyhlásenie šéfredaktorov zverejnil denník SME.

Šéfredaktori a šéfredaktorky podotkli, že po Ficovi a Mečiarovi mal Matovič šancu zmeniť prístup moci k médiám, no namiesto toho len stupňuje útoky na ne. Pripomenuli tiež, že útoky na novinárov už na Slovensku skončili vraždou novinára. Minister financií z nich robí terče, obviňuje novinárov z korupcie a zneužíva pamiatku zavraždeného novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej.

„Nebudeme mlčať. Neboli sme ticho, keď na nás útočili Mečiar a Fico, nebudeme ticho, ani keď to opakuje Matovič,“ píše sa v stanovisku šéfredaktorov. Podpísalo sa pod neho viac ako 20 šéfredaktorov a šéfredaktoriek médií. K vyhláseniu šéfredaktorov sa pripojil aj šéfredaktor tlačovej agentúry SITA Martin Dargaj.

Podľa opozičného poslanca a exministra školstva Branislava Gröhlinga (SaS) je útočenie na novinárov iba ďalší bod na zozname, ktorý Matoviča definitívne radí medzi „legendárnych” slovenských politikov, ktorí sa vyznačujú chúťkami po autoritárskych režimoch ako Robert Fico a Vladimír Mečiar. „Prirodzene, väčšina triezvo zmýšľajúcich ľudí dnes už neberie vážne žiadne z Matovičových slov. Lenže jeho nechutné útoky na novinárov, ale aj na prezidentku či iných politikov robia z týchto ľudí terče nenávisti a podporujú v spoločnosti tie najprízemnejšie pudy,“ skonštatoval Gröhling.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť