Senegal na majstrovstvách neohuruje výkonom, ale komickým trénerom a čistotnými fanúšikmi

Takto si treba užívať šport!

Jedným z tímov, ktorý majú diváci možnosť vidieť, je reprezentácia štrnásťmiliónovej západoafrickej krajiny Senegal. Síce družstvo nepatrí medzi favoritov, predstavuje silu, ktorú netreba podceňovať. V minulosti už Senegalčania ukázali, že dokážu poriadne zamiešať kartami – v roku 2002 vyrazili celému športovému svetu dych, keď na Majstrovstvách sveta porazili Francúzov – vtedajších obhajcov titulu. Tento rok sa na ruských trávnikov predvádzajú hviezdy Sadio Mané, Kalidou Koulibaly a Cheikhou Kouyaté.

Senegal v utorok nastúpil na prvý zápas v základnej skupine proti Poliakom. Odborníci predpovedali vyrovnanú hru, ale predpoveď nevyšla. Poliaci sa dopustili obrovského množstva chýb, ktoré Afričania ochotne potrestali. Dokonca to ani nebolo vždy treba, lebo naši severní susedia si vlastný gól dokázali streliť sami. Po dvojgólovom vedení Senegalu, Poliaci skórovali len raz. Azda nič nevystihuje radosť zo senegalského triumfu nad Poliakmi viac než tento gif s trénerom afrického tímu.

http://knowyourmeme.com/photos/1384359-aliou-cisse-celebration-gifs

Na trénerskej stoličke sedí štyridsaťdvaročný Aliou Cissé. Charizmatický bývalý kapitán celú hru intenzívne prežíval a s hráčmi komunikoval prostredníctvom temperamentných gest. Jeho reakcia na druhý gól v poľskej bráne sa vo forme gifu okamžite stala hitom na sociálnych sieťach a zaradila sa do siene slávy reakčných obrázkov. Môžeme povedať, že Marvel urobí OBROVSKÚ chybu, ak Cissému nedá aspoň maličkú rolu v možnom pokračovaní Black Panthera. Toto je človek, ktorého Wakanda potrebuje!

http://knowyourmeme.com/photos/1384371-aliou-cisse-celebration-gifs

Žiadny dobrý tím sa nezaobíde bez verných fanúšikov a Senegal v tomto ohľade určite nezaostáva. Práve naopak – ruské ulice sú plné dobre naladených Afričanov v strakatých kostýmoch, ktorí prišli povzbudiť svojich reprezentantov. Precestovali stovky kilometrov len aby mohli počas zápasov predviesť poriadnu hudobno-tanečnú šou.

Možno by sa dalo čakať, že po emotívnom vyčíňaní divákov ostanú tribúny v nelichotivom stave. Nič nie je viac vzdialené pravde. Celý svet videl, ako po skončení zápasu Senegalčania po sebe pekne poupratovali a zozbierali všetky odpadky. Prečo? Nikto ich o to nežiadal, nikto ich k tomu nenútil. Ľudia zo Senegalu jednoducho vedia, že nechať po sebe neporiadok nie je slušné, preto sa ho rozhodli pozbierať. Za toto krásne gesto si Afričania vyslúžili pochvaly od médií z celého sveta.

Úžasní fanúšikovia si zaslúžia, aby to ich milovaný tím dotiahol čo najďalej. Okrem toho – ak bude Aliou každý jeden gól svojich zverencov oslavovať rovnako dramaticky, ako v hre proti Poliakom, musíme veriť, že ich bude čo najviac. Takto by sme mali o zásobu gifov postarané až do nasledujúceho šampionátu, ktorý sa uskutoční o štyri roky v Katare. V nedeľu, 23.6, Senegal nastúpi proti Japonsku. Milovníci čistoty sa majú na čo tešiť – Japonci sú druhým tímom, ktorého fanúšici sa vyznamenali upratovaním tribúny po zápase.

Zdroj: knowyourmeme.com
Titulná fotka: Gettyimages.com

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
9
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
2
Haha
Woow Woow
2
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Šialené ingrediencie, ktoré sú súčasťou našich obľúbených jedál

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME