Pondelok 24.1.2022
sk
Timotej
, Timon, Tímea
cz
Milena

Seniori bez registrácie, ktorí sa zaočkujú do 31. januára, budú mať nárok na prémiu

Informoval o tom na tlačovej konferencii minister financií Igor Matovič.


Seniori nad 60 rokov, ktorí majú záujem o očkovanie proti ochoreniu COVID-19 a nie sú ešte registrovaní v takzvanej čakárni, sa môžu nechať zaočkovať až do 31. januára. Ak sa stihnú zaočkovať do uplynutia tohto termínu, bude im priznaná očkovacia prémia. Informoval o tom na štvrtkovej tlačovej konferencii podpredseda vlády a minister financií Igor Matovič. Rozhodla o tom na stredajšom rokovaní vláda.

Pridelený termín na očkovanie do konca januára má takmer 30-tisíc Slovákov nad 60 rokov a na pridelenie termínu čaká takmer 7 000 seniorov. To je hlavný dôvod, pre ktorý podľa Matoviča predĺžili možnosť absolvovania očkovania. Momentálne, od začiatku tohto roka, sa očkuje tempom približne 6 000 dávok denne. „Dokopy môžeme povedať, že očkovacia prémia voči prieskumu relevantnej agentúry, prilákala k očkovaniu viac ako štvrť milióna ľudí,” uviedol Matovič.

V tejto súvislosti minister porovnáva prieskum agentúry Focus z októbra minulého roka, z ktorého záverov vyplynulo, že treťou dávkou sa nechá preočkovať 430-tisíc seniorov. Podľa Matovičových údajov sa do stanoveného termínu nechalo takzvanou posilňujúcou dávkou preočkovať 204 657 ľudí nad 60 rokov. V rámci rovnakého porovnania v súvislosti s prvou dávkou sa nad rámec očakávaní prieskumnej agentúry Focus podľa Matoviča nechalo zaočkovať 55 834 seniorov prvou dávkou.

Celkovo má doteraz nárok na očkovaciu prémiu 642 956 dôchodcov zaočkovaných tromi dávkami vakcíny proti ochoreniu COVID-19, ktorí dostanú finančný príspevok vo výške 300 eur. Spolu tak štát už teraz zaručene minie 192 886 800 eur. Matovič očakáva, že v závere to bude avizovaných približne 250 až 270 miliónov eur.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť