Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 4.12.2022
sk
Barbora
, Barbara
cz
Barbora
, Barbara, Bára

Separova bankovka sa predáva za mastné sumy. V skutočnosti má nulovú nominálnu hodnotu

Vec, ktorá by mohla zaujať všetkých zberateľov.


Slovenský raper Separ v posledných dňoch spustil obrovský ošiaľ. Vychádzajú mu totiž vlastné zberateľské bankovky, ktorých nominálna hodnota je nula. Jeho fanúšikovia si mohli kúpiť jednu za tri eurá, pričom prioritne majú slúžiť ako suvenír alebo pamiatka na svojho obľúbenca. Realita je však taká, že sa vypredali za necelé štyri minúty a takmer okamžite sa objavili na internetovom bazári za niekoľkonásobne vyššie sumy.

Úspech takýchto rozmerov nečakal ani samotný Separ. Na svojom instagramovom profile napísal: „Ďakujem vám, bankovka sa vypredala za 4 minúty. Neviem, či to nie je aj rekord. Náklad bol rovnaký ako vždy, 5 000, viac ich robiť asi nebudeme, aj keď nátlak z vašej strany je enormný, asi by sme ich vypredali aj 100 000, ešte raz ďakujeme.“ Bankovky sa začali predávať 18.11., čo bol zároveň deň narodenín známeho hudobníka.

Cena rastie

V súčasnosti môžeš jednu z bankoviek získať z druhej ruky za desiatky či stovky eur. Najdrahšie ponuky sa však pohybujú na úrovni 1 500 €, čo by v prípade úspešného predaja vynieslo prvotnému majiteľovi až 500-násobný zisk. Jedna vec je ponuka, druhá zase to, či to za požadované peniaze niekto reálne kúpi.

Separ, bankovky, nominálna hodnota nula, resellers, bazos
Bazoš.sk

Viacero ľudí sa pýtalo a zároveň kritizovalo Separa, prečo by si mali kupovať bankovku so žiadnou hodnotou. Nuž, toto je asi tá najlepšia odpoveď. Ako to pri zberateľských predmetoch býva, čím ich je menej a sú staršie, tým ich hodnota stúpa. Samozrejme, sú prípady, keď má krivka opačný spád a namiesto plusu na nich prerobíš. Preto bude zaujímavé sledovať, ako to bude v tomto prípade.

Aktuálne však platí, že čoho sa známy raper chytí, to sa začne lesknúť. Veľký úspech mali jeho proteínové tyčinky či bagety a žemle na pumpách. Momentálne sú to kryty na mobily a spomenuté bankovky, na ktorých však zrejme zarobia pri výhodnom predaji zberatelia viac než Separ.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Matej Mičík
Hudba, rozhovory, zaujímavosti. Nič z toho mi nie je cudzie. Rovnako som fanúšikom krimi a záhad. Ak sa z mojich článkov dozvieš niečo, čo si nevedel, tak ich pre EMEFKA píšem správne.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť