Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 8.2.2023
sk
Zoja
cz
Milada

Séria Rýchlo a zbesilo je tu s nami už dve dekády. Je to neuveriteľné, ale ságe stále neodchádza dych a stále dokáže do kín nalákať obrovské množstvo divákov. Kvôli pandémii sme si museli na najnovší deviaty diel počkať, ale teraz sa už premiére, našťastie, nevyhneme. O čo vlastne vo filme pôjde?

Príbeh

Niekto by si možno myslel, že táto otázka je zbytočná, pretože čo si budeme hovoriť, Rýchlo a zbesilo nikdy nebolo o prepracovaných scenároch a vyšperkovanom príbehu. Prvé husle hrali naháňačky v autách a veľkolepé akčné scény so sympatickými postavami. V deviatom pokračovaní sa opäť stretneme s Dominicom Torettom (Vin Diesel), ktorý by si už rád užíval pokojný život s manželkou Letty (Michelle Rodriguez) a synom.

CinemArt SK

Lenže minulosti sa utiecť nedá. Objaví sa totiž skupina kriminálnikov na čele s Domovým bratom Jakobom (John Cena). Tí spolupracujú s geniálnou hackerkou Cipher (Charlize Theron), ktorá má s Domom a jeho kamošmi nevybavené účty a je ochotná urobiť všetko pre to, aby sa pomstila. A aby toho nebolo málo, zdá sa, že okrem osobnej vendety bude v stávke aj osud celého sveta.

Parádna adrenalínová zábava

Réžiu Rýchlo a zbesilo 9 mal na starosti overený Justin Lin, ktorý, mimochodom, natočil väčšinu dielov série. Okrem spomenutých hercov uvidíme aj Lucasa Blacka, Tyresea Gibsona, Jordanu Brewster, Finna Colea, Annu Sawai, Ludacrisa, Nathalie Emmanuel, Cardi B či Helen Miren.

Pokiaľ si s touto sériou oboznámený, tak iste veľmi dobre vieš, čo od nového filmu čakať. To, koniec-koncov, potvrdzujú aj trailery. Tešiť sa môžeme na poriadnu nálož megalomanskej akcie, vytunených rýchlych automobilov a drsných hlášok. Skrátka tradične nenáročná adrenalínová zábava. Z dostupných ukážok sa zdá, že ani deviaty diel svojich verných priaznivcov nesklame.

Pravdaže, s každou ďalšou časťou musia tvorcovia premýšľať, aké ďalšie krkolomné akčné scény do filmu napratať. Zatiaľ sa im to darilo celkom dobre a deviaty diel bude zrejme zase posunom o niečo ďalej. Je ale asi jasné, že divák nemôže očakávať nič realistické, práve naopak: k slovu sa dostanú kúsky, ktoré popierajú snáď všetky fyzikálne zákony.

Ale vlastne aj to je dôvod, prečo má Rýchlo a zbesilo stále taký početný fanklub. Zdá sa, že aj Rýchlo a zbesilo 9 bude nenáročnou akčnou popcornovkou, pri ktorej sa diváci výborne pobavia. Do slovenských kín snímka dorazí už 17. júna 2021.

CinemArt SK

Tento obsah vznikol v spolupráci s CinemArt


Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť