Štvrtok 27.1.2022
sk
Bohuš
cz
Ingrid

Seriál Emily in Paris nahneval ukrajinského ministra. Ukrajincov vraj vykresľuje ako hlupákov

Nie je to prvýkrát, čo si tvorcovia Emily in Paris museli vypočuť podobnú kritiku.


Komediálny seriál Emily in Paris si našiel fanúšikov aj v našich končinách. Jeho tvorcovia ale v druhej sérii popudili našich ukrajinských susedov. Ako píše portál CNN, ukrajinský minister kultúry Oleksandr Tkačenko sa do seriálu obul kvôli postave Ukrajinky Petry.

Tá bola podľa neho vyobrazená urážlivo a stereotypne. Tkačenkovi sa nepáčilo, že ju scenáristi vykreslili ako zlodejku, ktorá chce všetko zadarmo a nemá vkus. „Takto vidia Ukrajincov v zahraničí? Ako niekoho, kto kradne, všetko chce zadarmo a bojí sa deportácie? Tak by to byť nemalo,“ povedal Tkačenko.

Netflix

Dodal tiež, že proti seriálu ako takému nič nemá a považuje ho za vydarený. Jeho druhá séria má podľa neho viacero nedostatkov. Uviedol, že Ukrajina s Netflixom a zahraničnými filmármi pravidelne spolupracuje a krajina sa tiež venuje popularizácii svojej kultúry za hranicami.

„Ale zrejme to nestačí a musíme stále bojovať so stereotypmi,“ dodal. O svojich výhradách informoval aj Netflix, ktorý mu poďakoval za spätnú väzbu a prisľúbil užšiu spoluprácu, aby k podobným incidentom nedochádzalo.

Podobné výhrady padli aj v minulosti

Nie je to prvýkrát, čo si tvorcovia seriálu museli vypočuť výhrady a kritiku. Už prvá séria viacerých ľudí urazila, keďže sa im nepáčilo, ako vyobrazila Paríž a jeho obyvateľov. Francúzi sú podľa nich v seriáli zobrazení ako lenivci a sexisti.

Emily in Paris má na konte skôr zmiešané kritické aj divácke ohlasy. Podľa niektorých ide o príjemný a zábavný seriál, iní zase nemôžu prehryznúť to, že je postavený na zastaralých klišé a stereotypoch. Seriál rozpráva o mladej Američanke Emily (Lily Collins), ktorá sa z Chicaga presťahuje do Paríža, kde sa snaží nájsť vysnívanú kariéru aj lásku. Seriál môžeš nájsť na Netflixe.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť