Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 28.11.2022
sk
Henrieta
cz
René
, Renée

Seriál o brutálnom vrahovi a kanibalovi Jeffreym Dahmerovi je na Netflixe hitom. Niektoré ženy ho považujú za príťažlivého

Diváci vyzývajú ostatných, aby činy jedného z najhorších sériových vrahov neromantizovali.


Len pred niekoľkými dňami si na Netflixe odbil premiéru seriál Monster: The Jeffrey Dahmer Story, za ktorým stoja overení tvorcovia Ryan Murphy (American Horror Story) a Ian Brennan (Glee), píše portál LADbible.

Ako hovorí už názov, príbeh sa točí okolo jedného z najhorších sériových vrahov histórie Jeffreyho Dahmera, ktorého si zahral Evan Peters. Dahmer zavraždil sedemnásť mladých mužov a dopúšťal sa na nich aj nekrofílie a kanibalizmu.

Netflix

Seriál sa na jeho činy pozerá optikou jeho obetí a vôbec prvýkrát rozpovedal práve ich príbehy. U kritikov síce netflixovská novinka pozbierala skôr zmiešané ohlasy, ale na divácky nezáujem sa sťažovať rozhodne nemôže.

Najsledovanejší seriál aj na Slovensku

Svedčí o tom aj fakt, že Monster: The Jeffrey Dahmer Story vyskočil na prvé miesto v netflixovskom rebríčku najsledovanejších seriálov. Momentálne ide o najpopulárnejší seriál Netflixu aj na Slovensku.

Čo sa týka hodnotení, diváci sú oproti kritikom oveľa ústretovejší. Napríklad na stránke Rotten Tomatoes má seriál vysoké divácke skóre 87 %. Na Česko-slovenskej filmovej databáze sa tiež teší popularite. K dnešnému dňu tam má hodnotenie 87 % a veľa pochvalných komentárov. Dokonca je označený ako 104. najobľúbenejší seriál vôbec.

Netflix

Romantizovanie sériových vrahov?

Aj medzi diváckou obcou vyvolal seriál rôznorodé reakcie. Niektorí boli jeho obsahom šokovaní (najmä tí, ktorí nevedeli, čo bol Dahmer zač). Dokonca sa objavili diváci, ktorí tvrdili, že seriál je tou najnechutnejšou zvrátenosťou, akú doteraz videli. Mnohí mali aj problémy ho dopozerať.

To je však vzhľadom na jeho obsah relatívne pochopiteľné. Mimoriadne zvláštne však je, že najmä ženy sa na sociálnych sieťach vyjadrili, že Dahmer v podaní Petersa je poriadne príťažlivý. Na to sa ozvali ďalší používatelia, ktorí podotkli, že je skutočne bizarné pociťovať príťažlivosť k postave, ktorá bezcitne vraždí ľudí, znásilňuje ich mŕtvoly a je ich mäso.

Viacero ľudí teda ostatných vyzvalo, aby Dahmera neromantizovali, neglorifikovali a mysleli hlavne na jeho obete. Dahmer bol totiž v skutočnosti bezcitným monštrom, ktoré sa neváhalo dopustiť tých najhorších činov.

Niektorí diváci sa zamysleli nad tým, či je vhodné vytvárať seriál o sériovom vrahovi, ktorý je obsadený atraktívnym hercom. Podobný prípad sa už stal vo filme Ted Bundy: Diabol s ľudskou tvárou, kde si sériového vraha Teda Bundyho zahral idol mnohých žien Zac Efron. Mnohí diváci následne môžu Dahmerove či Bundyho činy zľahčovať a romantizovať ich.

Slováci vykupujú lístky na Imagine Dragons. Najdrahšie stoja 400 eur, koncert bude na letisku

Odporúčame prečítať:

Slováci vykupujú lístky na Imagine Dragons. Najdrahšie stoja 400 eur, koncert bude na letisku

Časť ľudí však Petersov herecký výkon ocenila, avšak vyjadrila obavu o jeho psychické zdravie. V úlohe Dahmera bol podľa nich neuveriteľne presvedčivý a nečudovali by sa, ak by po skončení nakrúcania potreboval pomoc terapeuta.

Samotný herec sa vyjadril, že Dahmerove činy ho nesmierne desili. „Ponoriť sa do toho a pokúsiť sa zahrať túto postavu bola jedna z absolútne najťažších vecí, aké som kedy v živote musel urobiť, pretože som chcel, aby to bolo naozaj autentické,“ dodal.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť