Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 9.12.2023
sk
Izabela
cz
Vratislav

Seriál o brutálnom vrahovi a kanibalovi Jeffreym Dahmerovi je na Netflixe hitom. Niektoré ženy ho považujú za príťažlivého

Diváci vyzývajú ostatných, aby činy jedného z najhorších sériových vrahov neromantizovali.


Len pred niekoľkými dňami si na Netflixe odbil premiéru seriál Monster: The Jeffrey Dahmer Story, za ktorým stoja overení tvorcovia Ryan Murphy (American Horror Story) a Ian Brennan (Glee), píše portál LADbible.

Ako hovorí už názov, príbeh sa točí okolo jedného z najhorších sériových vrahov histórie Jeffreyho Dahmera, ktorého si zahral Evan Peters. Dahmer zavraždil sedemnásť mladých mužov a dopúšťal sa na nich aj nekrofílie a kanibalizmu.

Netflix

Seriál sa na jeho činy pozerá optikou jeho obetí a vôbec prvýkrát rozpovedal práve ich príbehy. U kritikov síce netflixovská novinka pozbierala skôr zmiešané ohlasy, ale na divácky nezáujem sa sťažovať rozhodne nemôže.

Najsledovanejší seriál aj na Slovensku

Svedčí o tom aj fakt, že Monster: The Jeffrey Dahmer Story vyskočil na prvé miesto v netflixovskom rebríčku najsledovanejších seriálov. Momentálne ide o najpopulárnejší seriál Netflixu aj na Slovensku.

Čo sa týka hodnotení, diváci sú oproti kritikom oveľa ústretovejší. Napríklad na stránke Rotten Tomatoes má seriál vysoké divácke skóre 87 %. Na Česko-slovenskej filmovej databáze sa tiež teší popularite. K dnešnému dňu tam má hodnotenie 87 % a veľa pochvalných komentárov. Dokonca je označený ako 104. najobľúbenejší seriál vôbec.

Netflix

Romantizovanie sériových vrahov?

Aj medzi diváckou obcou vyvolal seriál rôznorodé reakcie. Niektorí boli jeho obsahom šokovaní (najmä tí, ktorí nevedeli, čo bol Dahmer zač). Dokonca sa objavili diváci, ktorí tvrdili, že seriál je tou najnechutnejšou zvrátenosťou, akú doteraz videli. Mnohí mali aj problémy ho dopozerať.

To je však vzhľadom na jeho obsah relatívne pochopiteľné. Mimoriadne zvláštne však je, že najmä ženy sa na sociálnych sieťach vyjadrili, že Dahmer v podaní Petersa je poriadne príťažlivý. Na to sa ozvali ďalší používatelia, ktorí podotkli, že je skutočne bizarné pociťovať príťažlivosť k postave, ktorá bezcitne vraždí ľudí, znásilňuje ich mŕtvoly a je ich mäso.

Viacero ľudí teda ostatných vyzvalo, aby Dahmera neromantizovali, neglorifikovali a mysleli hlavne na jeho obete. Dahmer bol totiž v skutočnosti bezcitným monštrom, ktoré sa neváhalo dopustiť tých najhorších činov.

Niektorí diváci sa zamysleli nad tým, či je vhodné vytvárať seriál o sériovom vrahovi, ktorý je obsadený atraktívnym hercom. Podobný prípad sa už stal vo filme Ted Bundy: Diabol s ľudskou tvárou, kde si sériového vraha Teda Bundyho zahral idol mnohých žien Zac Efron. Mnohí diváci následne môžu Dahmerove či Bundyho činy zľahčovať a romantizovať ich.

Máš kučeravé vlasy? Vedci prišli na to, kde majú kučery svoj pôvod a aký je ich význam

Odporúčame prečítať:

Máš kučeravé vlasy? Vedci prišli na to, kde majú kučery svoj pôvod a aký je ich význam

Časť ľudí však Petersov herecký výkon ocenila, avšak vyjadrila obavu o jeho psychické zdravie. V úlohe Dahmera bol podľa nich neuveriteľne presvedčivý a nečudovali by sa, ak by po skončení nakrúcania potreboval pomoc terapeuta.

Samotný herec sa vyjadril, že Dahmerove činy ho nesmierne desili. „Ponoriť sa do toho a pokúsiť sa zahrať túto postavu bola jedna z absolútne najťažších vecí, aké som kedy v živote musel urobiť, pretože som chcel, aby to bolo naozaj autentické,“ dodal.

YouTube video

Tagy:

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.