Sobota 1.10.2022
sk
Arnold
cz
Igor

Seriál Prison Break sa začal vysielať v roku 2006 a okamžite sa stal celosvetovým hitom. Niekoľkokrát sme ho mohli vidieť aj na našich televíznych obrazovkách. Príbeh sa točil okolo Michaela Scofielda (Wentworth Miller), ktorý nastúpil do väzenia len preto, aby z neho dostal svojho na smrť odsúdeného brata Lincolna Burrowsa (Dominic Purcell).

Seriál pozbieral nadšené ohlasy kritikov aj divákov a dočkal sa celkovo piatich sérií. Ako informoval aj portál Unilad, dočkáme sa aj pokračovania, hoci, ako pred pár dňami zverejnila jeho hlavná postava Wentworth Miller na instagrame, bude to už bez neho.

Fox

Miller už nemá záujem

Aby sme boli féroví, treba priznať, že kvalita ďalších sérií už len klesala a na hviezdnu prvú či druhú sériu tvorcovia nedosiahli. Aj napriek tomu má seriál stále početnú fanúšikovskú základňu, ktorá bola v extáze, keď sa v septembri tohto roku objavila správa, že sa Prison Break dočká šiestej série.

Okamžite sa, pravdaže, rozbehli dohady, či sa vrátia starí známi herci na čele s Millerom. Sám herec ale tieto špekulácie v týchto dňoch radikálne uťal. Prostredníctvom svojho instagramového účtu vyhlásil, že nemá záujem sa do roly Michaela Scofielda vrátiť.

„Nebudem súčasťou Prison Breaku,“ napísal. „Je to oficiálne. (…) Nechcem už hrať heterosexuálne postavy. Ich príbehy už boli vypovedané veľakrát. Takže už žiadny Michael. Ak ste fanúšikovia seriálu, ktorí dúfali v ďalšie série, tak rozumiem, že je to pre vás sklamanie. Je mi to ľúto.“

https://www.instagram.com/p/CHVtU2igEN_/?utm_source=ig_embed

Hereckí kolegovia ho podporili

Wentworth Miller v roku 2017 prezradil, že je gay, za čo si na sociálnych sieťach vyslúžil nadávky aj šikanu. Zrejme aj z toho dôvodu sa herec rozhodol, že bude vo filmoch či seriáloch stvárňovať hlavne homosexuálne postavy. Jeho herecký kolega Dominic Purcell, ktorý v Prison Break stvárnil Michaelovho brata Lincolna, mu už na sociálnej sieti vyjadril podporu.

„Bola to zábava, kamarát. Výborná jazda. Ale podporujem a rozumiem tvojmu rozhodnutiu,“ napísal. Podporných slov sa Millerovi dostalo aj od herečky AnnyLynne McCord, ktorá mu poďakovala, že ostane „hlasom pre tých, ktorí hlas často nemajú“. Fanúšikovia sa tak musia zmieriť s tým, že šiesta séria Prison Break sa už bude musieť zaobísť bez Michaela Scofielda. Snáď sa to nepodpíše na jej kvalite.

Fox

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť