Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 23.6.2024
sk
Sidónia
cz
Zdeňka
, Zdena, Zdenka

Seriálová novinka z univerza Duny sa predstavuje výborným trailerom. Zavedie nás tisíce rokov do minulosti

Premiéra nás čaká na jeseň.


Filmové univerzum Duny sa už čoskoro rozrastie o lákavý seriál Dune: Prophecy. Ten nám doručí HBO Max (resp. Max) ešte tento rok. Filmy Duna a Duna: Časť druhá od Denisa Villeneuva sa stretli s nadšeným prijatím kritikov aj divákov, a tak je celkom logické, že producenti majú záujem aj o ďalšie podobné projekty. Štúdio už dalo zelenú tretiemu dielu a po premiére jednotky objednalo aj spomínaný seriál.

Ten bude prequelom a jeho príbeh sa odohráva 10-tisíc rokov pred narodením Paula Atreidesa (vo filmoch Timothée Chalamet). Hlavnými hrdinkami sú Valya (Emily Watson) a Tula (Olivia Williams) z rodu Harkonnenovcov, ktoré bojujú so silami snažiacimi sa ohroziť budúcnosť ľudstva. Položia teda základy sesterstva, ktoré neskôr vojde do dejín ako rád Bene Gesserit.

Okrem Watson a Williams uvidíme aj Jodhi May, Sarah-Sofie Boussninu, Shalom Brune-Franklin, Faoileann Cunninghan, Aoife Hinfs, Chloe Lea, Travisa Fimmela, Marka Stronga, Jade Anouku a Chrisa Masona.

Miniséria bude obsahovať šesť epizód a bude vychádzať z knihy The Sisterhood of Dune (vyšla aj v českom preklade pod názvom Sesterstvo Duny) od Briana Herberta a Kevina J. Andersona.

Pôvodne sa počítalo s tým, že niekoľko epizód natočí samotný Denis Villeneuve, ale mal plné ruky práce s druhou Dunou. Na jeho miesto teda nastúpila Anna Foerster, ktorá pracovala na seriáloch ako Westworld či Carnival Row.

Určite si prečítaj:

15 hlúpych filmových klišé, ktoré divákom značne lezú na nervy

Prvý teaser pôsobí ako prvotriedne lákadlo. Vizuálne film (celkom logicky) odkazuje k Villeneuveovej ságe a vyzerá sakramentsky dobre! Samotný námet sľubuje zaujímavé rozšírenie sveta Duny. Pevne teda veríme, že sa dočkáme výborného sci-fi zážitku. Presný dátum premiéry zatiaľ nepoznáme, avšak mala by sa uskutočniť niekedy na jeseň.


Tagy:

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.