Streda 5.10.2022
sk
Viera
cz
Eliška
, Elsa

Určite si už veľakrát počul vetu: „Musíš dospieť, aby si to pochopil.“ Veľakrát sú takéto výroky spojené s vtipmi, ale napríklad aj s hudbou, filmami, seriálmi a knihami.

Je pravda, že sú veci, ktoré dokážeme v dospelosti poňať úplne odlišným spôsobom než v detstve. Určite si si to všimol aj ty sám, že seriál, ktorý si videl ako malý, teraz možno vnímaš úplne inak. Aj pri tejto hudbe, seriáloch, filmoch a knihách ti možno niekto povie, že na ne musíš proste dozrieť.

Seriály

Seriály nás síce majú zväčša zabávať, no ako malé deti niektoré z nich až tak nedokážeme poňať. Možno nás viacerých bavili Priatelia, no až keď sme dospeli, pochopili sme viaceré veci, ktoré sa v tomto seriáli odohrávajú. Rozhodne najťažší na pochopenie musel byť pre nás všetkých seriál Frasier, ktorý by si si teraz pozrel s obľubou. Podobne je na tom aj seriál Ako som spoznal vašu matku.

Season 3 Chess GIF by Paramount+ - Find & Share on GIPHY

Filmy

Mnoho filmov nás dokáže poriadne prekvapiť, keď ich vidíme po rokoch už ako veľkí dospeláci. Dokonca aj v niektorých animovaných filmoch vidíme zaujímavosti, ktoré sme dovtedy nevnímali.

Napríklad taký Happy Feet či Hriešny tanec, Pretty Woman, no a nehovoriac o tarantinových filmoch. Aj Harry Potter nás dokáže nadchnúť úplne inými zápletkami, ako keď sme boli malí. A čo taký Klub Bitkárov?

Aneta Pawlik, Unsplash

Hudba

Hudby sa tento jav týka do veľkej miery tiež. Určite si pamätáš, že sa ti veľakrát nepáčila hudba, ktorú počúvali tvoji rodičia, no neskôr si si k nej našiel cestu.

Jeden z najviac podceňovaných žánrov medzi našimi nedorastenými osobnosťami bol určite jazz, klasická hudba a rap, ktorý tiež naberie na obrátkach, keď zrazu porozumieš jeho textom. Nesmieme zabudnúť ani na slovenských hudobných velikánov, ako napríklad Jaro Filip, Dežo Ursiny, Richar Müller a mnohí ďalší.

Knihy

Koľko povinnej literatúry sme museli prečítať, ktorá nás absolútne nebavila, no keď sme sa k nej náhodou dostali po nejakom čase, tak akoby sme mali v ruke úplne novú knihu? Knižka Malý Princ je toho skvelým príkladom. Knižka zrazu dáva význam, keď si ju prečítaš s niekoľkoročnou prestávkou. Podobne je na tom aj Kto chytá v žite a mnoho ďalších kníh z povinnej literatúry.

https://www.instagram.com/p/B5pnm5LlhjG/

Pri ktorom filme, seriáli, knihe alebo hudbe si si uvedomil, že už si na ne konečne dospel?


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť