Seriály, filmy, hudba a knihy, ktoré pochopíš, až keď dospeješ

Niečo na tom bude pravdy.

Zdroj: profimedia.sk

Určite si už veľakrát počul vetu: „Musíš dospieť, aby si to pochopil.“ Veľakrát sú takéto výroky spojené s vtipmi, ale napríklad aj s hudbou, filmami, seriálmi a knihami.

Je pravda, že sú veci, ktoré dokážeme v dospelosti poňať úplne odlišným spôsobom než v detstve. Určite si si to všimol aj ty sám, že seriál, ktorý si videl ako malý, teraz možno vnímaš úplne inak. Aj pri tejto hudbe, seriáloch, filmoch a knihách ti možno niekto povie, že na ne musíš proste dozrieť.

Seriály

Seriály nás síce majú zväčša zabávať, no ako malé deti niektoré z nich až tak nedokážeme poňať. Možno nás viacerých bavili Priatelia, no až keď sme dospeli, pochopili sme viaceré veci, ktoré sa v tomto seriáli odohrávajú. Rozhodne najťažší na pochopenie musel byť pre nás všetkých seriál Frasier, ktorý by si si teraz pozrel s obľubou. Podobne je na tom aj seriál Ako som spoznal vašu matku.

Kelsey Grammer Chess GIF by CBS All Access - Find & Share on GIPHY

Filmy

Mnoho filmov nás dokáže poriadne prekvapiť, keď ich vidíme po rokoch už ako veľkí dospeláci. Dokonca aj v niektorých animovaných filmoch vidíme zaujímavosti, ktoré sme dovtedy nevnímali.

Napríklad taký Happy Feet či Hriešny tanec, Pretty Woman, no a nehovoriac o tarantinových filmoch. Aj Harry Potter nás dokáže nadchnúť úplne inými zápletkami, ako keď sme boli malí. A čo taký Klub Bitkárov?

Aneta Pawlik, Unsplash

Hudba

Hudby sa tento jav týka do veľkej miery tiež. Určite si pamätáš, že sa ti veľakrát nepáčila hudba, ktorú počúvali tvoji rodičia, no neskôr si si k nej našiel cestu.

Jeden z najviac podceňovaných žánrov medzi našimi nedorastenými osobnosťami bol určite jazz, klasická hudba a rap, ktorý tiež naberie na obrátkach, keď zrazu porozumieš jeho textom. Nesmieme zabudnúť ani na slovenských hudobných velikánov, ako napríklad Jaro Filip, Dežo Ursiny, Richar Müller a mnohí ďalší.

Knihy

Koľko povinnej literatúry sme museli prečítať, ktorá nás absolútne nebavila, no keď sme sa k nej náhodou dostali po nejakom čase, tak akoby sme mali v ruke úplne novú knihu? Knižka Malý Princ je toho skvelým príkladom. Knižka zrazu dáva význam, keď si ju prečítaš s niekoľkoročnou prestávkou. Podobne je na tom aj Kto chytá v žite a mnoho ďalších kníh z povinnej literatúry.

Pri ktorom filme, seriáli, knihe alebo hudbe si si uvedomil, že už si na ne konečne dospel?

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
8
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
5
Jeej
Uups Uups
8
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
4
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Muž daroval 88-ročnej žene svoju letenku, aby zažila, aké je to cestovať prvou triedou


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME