Nedeľa 2.10.2022
sk
Levoslav
cz
Olívie, Oliver
, Olivia

Každý rok síce vychádzajú nové a nové seriály, ale sú také, ktoré majú v tvojom srdci špeciálne miesto. Síce to neznamená, že boli dobré, lebo ako dieťa si bol schopný sa uspokojiť so všeličím, ale pamätať si ich budeš do smrti.

1. V siedmom nebi

Seriál, o ktorom sa ti zdalo, že ide donekonečna a jediné herecké meno, ktoré si odtiaľ pamätáte, je Jessica Biel. Že vraj najdlhší rodinný seriál v histórii, ale na porovnanie – napríklad taký Panelák má päťkrát toľko častí. Americký seriál o kňazovi s veľkou rodinou plnou dospievajúcich detí, ktorých postupne ešte pribúdalo. Sledovali ste, ako dostala Lucy prvú menštruáciu alebo ako Matt učil Mary bozkávať sa. Stále sa u nich niekto hádal, plakal, urážal sa a absolútne preháňal ohľadom každého problému, z ktorého potom vyplynulo morálne ponaučenie. S odstupom ste si tiež však uvedomili, aké boli niektoré scény trápne, alebo problematické, napríklad táto, kde sa reverend pozerá na Ruthie, ako tancuje v izbe.

https://media1.giphy.com/media/uLIappa5PlyDu/giphy.gif

2. Kobra 11

Ich revírom je diaľnica, ich tempo je vražedné. Ťažko povedať, či tento nemecký seriál mal aj iný účel, ako len splniť tajnú túžbu nejakého producenta rozbiť čo najviac áut na šrot. Vždy keď sme počuli názvy nemeckých miest, rozmýšľali sme, kde asi sú. So zatajeným dychom sme sledovali akčné naháňačky a to, ako ľudia odskakovali od výbuchov v pozadí a nikdy sa im zázrakom nič nestalo. A tiež na maličkého, milo vyzerajúceho Semira Gerkhana, ktorého všetci parťáci zomreli alebo inak podozrivo zmizli, a s odstupom času z neho ide trochu strach.

https://www.youtube.com/watch?v=u-6I3_YjM48

3. Krok za krokom

Ďalší sitcom z prostredia veľkej rodiny. V tomto prípade sa však spojili rodiny Franka Lamberta a Carol Fosterovej, z čoho ich deti neboli tak celkom nadšené. Mali toľko detí, že sa im podarilo využiť všetky možné americké stereotypy: povrchná kráska Karen, vždy otrávená feministka Dana, nerd Mark, lúzer TJ, chlapčenská Al a najmenší bejamin rodiny Brendan. Najlepšie si však určite pamätáte Kouďáka a jeho „čéče“, ktorý bol beznádejne zamilovaný do Dany a istý čas býval u nich na záhrade v prívese.

https://img.buzzfeed.com/buzzfeed-static/static/2014-07/22/17/enhanced/webdr06/anigif_enhanced-10686-1406064285-5.gif?crop=400:264;0,2}

4. Čarodejnice

Istý čas chodievali každú nedeľu pred O päť minút 12. Príbeh troch sestier Halliwellových, ktorých mená začínajú na P: Phoebe, Piper a Prue. Jedného dňa objavia, že sú čarodejnice a povedia si, že by popri vzťahoch s démonmi a anjelmi mohli sem-tam zachrániť svet. Prue ovládala telekinézu, Piper vedela zastavovať čas a Phoebe videla do budúcnosti. Keď Prue zomrela, zázračne sa objavila ešte jedna sestra, Paige, ktorá tiež ovládala telekinézu a vedela sa teleportovať. Ženské obecenstvo tiež mohlo obdivovať sexy mužské postavy „dobráka“ Lea a „zlého chlapca“ Cola.

https://media.giphy.com/media/JFMeh5b6zRPWw/giphy.gif

5. Komisár Rex

Kvôli tomuto seriálu chceli mať v tej dobe všetky deti nemeckého ovčiaka. Seriál, v ktorom ľudské postavy boli natoľko neschopné, že musel prísť pes a zachrániť ich. Rex vyzeral, že rozumie, čo ľudia rozprávajú, bol natoľko inteligentný, že sa napríklad vedel sám dostať z auta a mal veľkú vášeň pre žemle so salámou. A zatiaľ čo sa jeho parťáci komisári striedali, zdalo sa, že pes zostáva stále rovnaký. A vždy sme rozmýšľali nad tým, či ho hrá stále ten istý alebo nie.

6. Sabrina – mladá čarodejnica

Seriál o dospievajúcej čarodejnici, ktorá žije so svojimi potrhlými tetami Hildou a Zeldou a kocúrom Salemom, ktorý vždy dával tie najlepšie sarkastické poznámky, vedel hrať na klavíri, a žil životom, ktorý by si zaslúžil svoj vlastný seriál. Sabrina sa vždy všetko snažila vyriešiť kúzlami, vždy jej niekto povedal, že to nemá robiť, ona to urobila aj tak a vždy sa všetko kvôli tomu pokazilo.

http://mrwgifs.com/wp-content/uploads/2013/06/Accept-Me-As-Your-Ruler-Salem-On-Sabrina-the-Teenage-Witch.gif

7. Knight rider

Postavu Michaela Knighta s natupírovanými vlasmi a koženou bundou hral ikonický David Hasselhoff, ktorého ste mohli vidieť aj v Pobrežnej hliadke. Každý malý chlapec mu závidel jeho čierny Pontiac, ale nie len kvôli tomu, ako vyzeralo. KITT totiž vedel rozprávať. A na konci každej epizódy si dal vždy s Michaelom intímny chlapský pokec.

8. Buffy – premožiteľka upírov

Drobná stredoškoláčka, čo by tebou s úsmevom dokázala preraziť stenu, bežne so sebou nosí drevené kolíky a snaží sa zachrániť svet prakticky každý deň. Či už ste boli tím Angel alebo Spike, o pekných chlapcov v tomto seriáli nikdy nebola núdza. Angela teraz môžete poznať aj ako špeciálneho agenta Bootha zo seriálu Kosti, pretože sa odvtedy prakticky nezmenil. Táto teen fantasy mala všetko, čo si vyžaduje fantázia mladých dievčat – zakázanú lásku s upírmi, kopu sarkastických hlášok a nebezpečenstvo so štipkou zaujímavej mytológie. Aj napriek smiešnym kostýmom a špeciálnym efektom by sa ho ešte vždy oplatilo pozrieť.

https://media.giphy.com/media/BhsUgytgEu7te/giphy.gif

9. Walker Texaský Ranger

„Keď sa raz Walker rozhodne, nič ho nezastaví. Ani vôľa Božia.“ Rola, ktorá preslávila Chucka Norrisa alebo či on skôr preslávil ju? Texaský ranger, ktorý sa pri chytaní zločincov vôbec nekašľal a nebol ani jeden diel, ktorý by ostal bez nejakej poriadnej akčnej bojovej scény, kde boli piati na jedného, ale Walker ich aj tak vždy prebil. Práve vďaka tomuto seriálu však máme kopu vtipov a tu na Slovensku tiež jeden neoficálne pomenovaný most, lebo aj Slováci občas vedia mať zmysel pre humor.

10. Priatelia

Jeden z mála seriálov, ktorý stále opakujú a aj tak ťa nikdy neomrzia. Naučil ťa, že existujú dabéri a vypálil ti do hlavy mená Bibi Škorica Ondrejková, Stanley Kráľ, či Ivan Šandor „Šandy“. Tiež ti dali falošnú predstavu o tom, ako bude vyzerať tvoj život keď dospeješ a príliš vysoké očakávania ohľadom svojich kamarátov. Väčšina ľudí sa tiež snaží zabudnúť na to, že na konci Rachel skončila s Rossom namiesto toho, aby odišla za svojou vysnívanou prácou. Podobne zlý koniec snáď mal iba obdobný seriál Ako som stretol vašu matku. Chybičky mu však ľahko odpustíš, lebo si rád zaspomínaš na to, ako sa Joey učil po francúzsky, či ako Phoebe spievala pesničku o páchnucej mačke.

https://media.giphy.com/media/lfmYxOkGpNtEk/giphy.gif

Titulná fotka: RTL Television, Spelling Television


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Lucia

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť