Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 1.6.2023
sk
Žaneta
cz
Laura

Seriály Loki a Echo od MCU dorazia ešte tento rok. Poznáme presný dátum ich premiéry

Kedy uzrieme prvé epizódy seriálov Loki a Echo? Odpoveď nájdeš nižšie v článku.


Po menej vydarenej 4. fáze MCU prichádza na rad tvorcami ospevovaná 5. fáza, ktorá by mala napraviť chuť všetkým divákom a skalným fanúšikom komiksov. Začiatkom roka na strieborné plátna dorazila snímka Ant-Man and The Wasp: Quantumania, ktorá mala za úlohu predstaviť novú hrozbu Kanga dobyvateľa a napraviť tak meno Marvel Studios po predchádzajúcej fáze.

To sa však nestalo a vo vedení MCU začali kolovať informácie o prepúšťaní niekoľkých vyššie postavených zamestnancov a o odkladoch rôznych projektov (či už berieme do úvahy filmy, seriály alebo špeciálne prezentácie). Všetky interné informácie boli neskôr potvrdené, následkom čoho sa začali posúvať dátumy premiér jednotlivých projektov.

O pôvodne preplnenom roku 2023 rozhodlo nakoniec vedenie MCU tak, že do sveta vypustí iba 6 projektov, ktoré budú zahŕňať 3 filmy (Ant-Man 3, Guardians of the Galaxy 3, The Marvels) a 3 seriály na platforme Disney+ (Secret Invasion, Loki – 2. séria, Echo), pričom práve seriálové projekty zostali určitú dobu bez potvrdeného dátumu vydania.

Dnes je však už všetko inak, pretože nás Marvel Studios počas dnešnej noci potešilo správou, že seriály Loki a Echo dorazia ešte tento rok!

Loki, Echo, seriál, novinka, dátum premiéry, Marvel, MCU
Marvel Studios / MovieStillsDB

Seriál Loki – 2. séria dorazí na Disney+ ako prvý

Začiatkom roka 2023 nám snímka Ant-Man and the Wasp: Quantumania odhalila nečakanú ukážku z pripravovanej 2. série seriálu Loki, kde sa hlavní hrdinovia stretli s ďalším variantom Kanga dobyvateľa – Victorom Timelym. Potitulková scéna filmu u mnohých fanúšikov vzbudila pozitívne ohlasy, po ktorých takmer okamžite nasledovali otázky o tom, kedy dorazí 2. séria.

Diváci si konečne môžu nastaviť pripomienku na 6. októbra 2023, keď Loki so svojou 2. sériou priletí na Disney+. V hlavnej úlohe sa opäť predstaví herec Tom Hiddleston, ktorému počas nového dobrodružstva zasa raz vypomôže skvelý Owen Wilson (agent Mobius).

Popri nich sa objavia aj ďalšie známe mená, ako sú Gugu Mbatha-Raw, Wunmi Mosaku, Eugene Cordero, Tara Strong alebo Sophia Di Martino. V úlohe tajomného vynálezcu Victora Timelyho sa objaví herec Jonathan Majors, ktorý mal údajne všetky scény seriálu natočené ešte pred uskutočnením násilného incidentu.

Podobne ako pri 1. sérii sa fanúšikovia môžu tešiť na 6 plnohodnotných epizód s celkovou časomierou okolo 45 min. Scenár k 2. sérii napísal Michael Waldron, ktorý príbeh opísal ako boj o dušu TVA, čo zároveň pomôže prepojiť celú multiverse ságu.

Loki, Echo, seriál, novinka, dátum premiéry, Marvel, MCU
Marvel Studios / MovieStillsDB

Seriál Echo vyrozpráva príbeh novej hrdinky

Koncom roka k nám dorazí aj ďalší vyššie zmieňovaný projekt, ktorým je úplne nový seriál s názvom Echo. Novinka, ktorá je stále pre mnohých menej výraznou v porovnaní s pôvodne plánovanými projektami od MCU na tento rok, dorazí necelé 2 mesiace po premiére Lokiho a zároveň iba pár týždňov po premiére pripravovanej snímky The Marvels.

Fanúšikovia stále viac skloňovaných street-level heroes si tak môžu do diára zapísať dátum 29. novembra 2023, keď plánovaná séria dorazí na platformu Disney+. Do hlavnej úlohy bola po vzore predchádzajúcej série Hawkeye opäť obsadená herečka Alaqua Cox.

Popri nej sa v seriáli objavia aj ďalšie zvučné mená ako napr. Charlie Cox (Daredevil) alebo Vincent D’Onofrio (Kingpin). Práve druhý zmieňovaný herec stvárni hlavného antagonistu celého príbehu.

Režisérkou seriálu je Sydney Freeland, zatiaľ čo scenáristami sa stali Etan a Emily Cohenovci. Podobne ako pri seriáli Loki, aj tento projekt dostane 6 epizód, pričom každá by mala trvať okolo 60 min.

Loki, Echo, seriál, novinka, dátum premiéry, Marvel, MCU
Netflix / MovieStillsDB

Druhá polovica roka 2023 sa ponesie v duchu seriálov

Zatiaľ čo v prvej polovici roka sme dostali 2 filmy a 1 seriál, v tej druhej sa môžeme tešiť na 2 seriály a 1 film, ktoré nám spríjemnia dlhé zimné mesiace v pohodlí teplého domova.

Loki ako boh klamstva a lží nás prevedie svojím dobrodružstvom už počas tejto jesene, následne začiatkom zimy dorazí Echo, kde sa vo svojom príbehu opäť stretne s rôznymi postavami naprieč celým multiverzom.

Či si MCU pre fanúšikov pripraví aj špeciálne prezentácie, akých sme sa dočkali aj v priebehu minulého roka (Werewolf by Night, Guardians of the Galaxy Holiday Special), je aktuálne zahalené rúškom tajomstva, no mnohí už teraz teoretizujú o zapojení Silver Surfera alebo Ghost Ridera do hlavného deja.

Ako to však bude v realite, to sa dozvieme už v priebehu najbližších mesiacov.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Martin Krug
Primárne sa venujem tvorbe článkov na tému Marvel a Marvel Cinematic Universe (MCU). Cudzie mi však nie sú ani témy, ktoré spadajú do fantasy pop-kultúry, od najrôznejších kníh, cez vybrané komiksy, až po samotné filmové a seriálové projekty. Denne prispievam k tuzemskému Marvel spravodajstvu prostredníctvom sociálnych sietí.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje