Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 29.1.2023
sk
Gašpar
cz
Zdislava
, Zdeslava

Snaha po rokoch nadviazať na nejaký kultový film nedopadá vždy dobre. Taký Predátor či Votrelec by vedeli rozprávať. Ale potom tu sú prípady, keď sa to podarí, a k nim určite patril aj skvelý horor Halloween od Davida Gordona Greena z roku 2018.

Ten sa veľmi správne rozhodol ignorovať všetky pokračovania a nadviazať priamo na prvý film Johna Carpentera z roku 1978. Výsledkom bola sympatická žánrovka, ktorá slávila úspech u kritikov aj divákov. Štúdio následne Greenovi odkleplo hneď ďalšie dva diely, pričom ten druhý s názvom Halloween zabíja vstupuje v týchto dňoch do našich kín.

Nezastaviteľný vrah opäť rozpúta peklo

Snímka nadväzuje priamo na záver predchádzajúceho dielu. Michael Myers (James Jude Coutney) síce ostal uväznený v horiacom dome, ale podarilo sa mu prežiť. Maskovaný zabijak tak opäť kráča mestom Haddonfield a vraždí každého, kto mu príde do cesty.

CinemArt SK

A zo všetkého najviac chce konečne zlikvidovať Laurie Strode (Jamie Lee Curtis), ktorá mu už dvakrát dokázala utiecť. Tá ale už utekať odmieta. Myersa už raz porazila a verí, že sa jej to podarí znovu. Pomocnú ruku jej podá dcéra Karen (Judy Greer), vnučka Allyson (Andi Matichak), ale aj nahnevaní obyvatelia Haddonfieldu.

Všetci sú odhodlaní kráčajúce zlo raz a navždy zničiť. Jednoduché to ale nebude, keďže ako fanúšikovia dobre vedia, Michaela Myersa nie je ľahké zabiť.

V Halloween zabíja uvidíme aj Anthonyho Michaela Halla, Kylea Richardsa, Nancy Stephens, Roberta Longstreeta, Charlesa Cyphersa, Omara Dorseyho či Dylana Arnolda. Snímky sme sa mali dočkať už minulý rok, ale kvôli koronavírusu ju uvidíme až tento mesiac.

Súdiac podľa trailerov sa zdá, že čakanie sa oplatilo. Ukážky lákajú ja svižný, drsný a krvavý horor, ktorý iste poteší všetkých fanúšikov tejto legendárnej značky a príjemne nám spestrí tieto jesenné dni. Na Slovensku si Halloween zabíja budeme môcť vychutnať od 21. októbra 2021.

CinemArt SK

Tento obsah vznikol v spolupráci s CinemArt


Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť