Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 22.7.2024
sk
Magdaléna
cz
Magdaléna, Magda
, Magdalena

Snaha po rokoch nadviazať na nejaký kultový film nedopadá vždy dobre. Taký Predátor či Votrelec by vedeli rozprávať. Ale potom tu sú prípady, keď sa to podarí, a k nim určite patril aj skvelý horor Halloween od Davida Gordona Greena z roku 2018.

Ten sa veľmi správne rozhodol ignorovať všetky pokračovania a nadviazať priamo na prvý film Johna Carpentera z roku 1978. Výsledkom bola sympatická žánrovka, ktorá slávila úspech u kritikov aj divákov. Štúdio následne Greenovi odkleplo hneď ďalšie dva diely, pričom ten druhý s názvom Halloween zabíja vstupuje v týchto dňoch do našich kín.

Nezastaviteľný vrah opäť rozpúta peklo

Snímka nadväzuje priamo na záver predchádzajúceho dielu. Michael Myers (James Jude Coutney) síce ostal uväznený v horiacom dome, ale podarilo sa mu prežiť. Maskovaný zabijak tak opäť kráča mestom Haddonfield a vraždí každého, kto mu príde do cesty.

CinemArt SK

A zo všetkého najviac chce konečne zlikvidovať Laurie Strode (Jamie Lee Curtis), ktorá mu už dvakrát dokázala utiecť. Tá ale už utekať odmieta. Myersa už raz porazila a verí, že sa jej to podarí znovu. Pomocnú ruku jej podá dcéra Karen (Judy Greer), vnučka Allyson (Andi Matichak), ale aj nahnevaní obyvatelia Haddonfieldu.

Všetci sú odhodlaní kráčajúce zlo raz a navždy zničiť. Jednoduché to ale nebude, keďže ako fanúšikovia dobre vedia, Michaela Myersa nie je ľahké zabiť.

V Halloween zabíja uvidíme aj Anthonyho Michaela Halla, Kylea Richardsa, Nancy Stephens, Roberta Longstreeta, Charlesa Cyphersa, Omara Dorseyho či Dylana Arnolda. Snímky sme sa mali dočkať už minulý rok, ale kvôli koronavírusu ju uvidíme až tento mesiac.

Súdiac podľa trailerov sa zdá, že čakanie sa oplatilo. Ukážky lákajú ja svižný, drsný a krvavý horor, ktorý iste poteší všetkých fanúšikov tejto legendárnej značky a príjemne nám spestrí tieto jesenné dni. Na Slovensku si Halloween zabíja budeme môcť vychutnať od 21. októbra 2021.

CinemArt SK

Tento obsah vznikol v spolupráci s CinemArt


Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.