Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 2.3.2024
sk
Anežka
cz
Anežka
, Agnes, Ines

Sestra Romana, ktorý ukončil život pádom zo strechy školy, prehovorila. Toto odkazuje dievčaťu, ktoré kričalo skoč

Mrzí ju, že brat sa jej nezdôveril.


Slovenskom posledné dni otriasla veľká tragédia na východnom Slovensku. V Parchovanoch v okrese Trebišov si len 15-ročný Roman vzal život skokom zo strechy školy. K činu ho burcovali aj jeho spolužiaci. Mladý chlapec v škole dlhodobo čelil šikane.

Pre denník Nový Čas sa úplne prvýkrát od tragickej udalosti rozhodla prehovoriť sestra obete Nikola (31). Uviedla, že s bratom mali veľmi dobrý vzťah aj napriek väčšiemu vekovému rozdielu. Povedala, že sa jej mohol pokojne zdôveriť. „Bohužiaľ, keď to najviac potreboval, tak k tomu nedošlo, čo ma veľmi mrzí,“ povedala pre Nový Čas Nikola.

Pokračovala slovami: „Neskoro som sa dozvedela, čo sa udialo medzi ním a dievčatami, ktoré ho šikanovali v súvislosti s oslavou známeho jeho kamaráta, na ktorú mal ísť v sobotu. Ťažko sa mi k tomu teda vyjadruje. Často a rád sa prechádzal sám, potreboval si utriediť myšlienky. Bolo to pochopiteľné, keďže v škole musel prežívať obrovské muky.“

Dodáva, že to, že bol Roman šikanovaný, vedeli, a situáciu sa snažili riešiť aj s vedením školy. „Roman (otec) bol kvôli tomu v škole neraz. Nebolo to teda tak, že sme sa to nesnažili riešiť,“ hovorí Nikola. Zároveň by rada odkázala dievčaťu, ktoré jej brata burcovalo k tomu, aby skočil, nasledovné slová: „Nech sa mi zďaleka vyhýba.“

Otec Romana pre Nový Čas povedal, že keď sa snažil s riaditeľom školy rozprávať o šikanovaní svojho syna, riaditeľ ho mal odbiť s tým, že ide o dievčatá zo slušných rodín. Mal tiež uviesť, že chodia do kostola a čítajú Sväté písmo.

Chceš zarábať, aj keď spíš? Nemusíš byť podnikateľ, stačí spraviť túto jednoduchú vec!

Mohlo by ťa zaujímať:

Chceš zarábať, aj keď spíš? Nemusíš byť podnikateľ, stačí spraviť túto jednoduchú vec!

„Ja osobne som videla správy v messengeri typu – skap, ty k…. a podobne. Museli ma vtedy zastaviť, aby som to neriešila ďalej a nešla za nimi,“ dodala Nikola.

Shutterstock

Tagy:

Nicolette Ftáčková
Vyštudovala som žurnalistiku a moja láska k písaniu sa zrodila už v detstve, keď som sa zvykla zavrieť do izby a hodiny písať rôzne príbehy. Zaujíma ma aktuálne dianie doma i v zahraničí, no môj záber tém je veľmi široký. Rada píšem o zaujímavých ľuďoch a hľadám inšpiratívne príbehy. Spoločenské a LGBTI+ témy sú mi blízke.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.