Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 13.4.2024
sk
Aleš
cz
Aleš

Sestrička z hospicu prezradila dve veci, ktoré ľudia často robia tesne pred smrťou

Každý pacient je iný, ale toto sa deje skoro všetkým.


Ľudia často premýšľajú o smrti. Niežeby to bola práve príjemná téma na pretras a niežeby si to robil úplne dobrovoľne, ale predsa. Počas dlhej cesty z práce či o tretej ráno, keď sa ti ani za ten svet nedarí zaspať, necháš svoje myšlienky voľne plynúť a sem-tam zablúdia tam, kam by si ani nechcel. Čo by sa stalo, keby si sa zajtra ráno nezobudil?

Čo sa posmrtného života týka, aj napriek tomu, že žijeme v 21. storočí, veda stále nemá jednoznačnú odpoveď. No ak ťa zaujíma, čo sa deje tesne pred tým, ako sa človek poberie na onen svet (alebo kamkoľvek inam), spoveď tejto sestričky ti to možno trochu objasní. Počas svojej práce v hospici už videla umrieť nejedného pacienta a nielen ona si všimla, že väčšina z nich sa pred smrťou správa rovnako.

Náhodné zlepšenie aj duše mŕtvych priateľov

Sestrička Julie, ktorá na Instagrame vystupuje ako @hospicenursejulie, na sociálnej sieti prezradila niečo, čo sa o ľuďoch na sklonku života väčšinou nevie. „Prvý fenomén, ktorý ani medicínski odborníci ako ja nevedia objasniť, je náhodné zlepšenie. Môže to vyzerať všelijako. Pacient začne znovu jesť, rozprávať, niekedy dokonca chodiť. Smeje sa, žartuje… a potom do pár dní zomrie,“ hovorí vo svojom virálnom videu.

Ďalej podotýka, že presne toto najčastejšie rodinu zmetie. Príbuzní si myslia, že to najhoršie je už za nimi. Ich blízky sa zase správa tak ako predtým, to znamená, že sa jeho stav zlepšuje, však? Nie. Podľa tohto to znamená presný opak. Okrem tohto je tu však ešte jedna vec, ktorú mala sestra možnosť pozorovať v priamom prenose nespočetne veľakrát, a tiež pre ňu zatiaľ nemá racionálne vysvetlenie.

„Toto sa stáva tak často, že zvykneme dávať príbuzným brožúrky, aby vedeli, čo sa deje a nezľakli sa. Začne sa to diať zhruba mesiac pred smrťou. Pacienti zrazu vidia prízraky. Príbuzných, ktorí už zomreli, priateľov, ktorí tu už nie sú, či domáce zvieratká z detstva. Duše, anjelov… vidia ich len oni. Niekedy počas spánku, inokedy aj keď sú hore, akoby s nimi boli v miestnosti. Nemajú z nich strach. Práve naopak – zdá sa, že ich to upokojuje,“ vysvetlila Julie.


Tagy:

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.