Streda 26.1.2022
sk
Tamara
cz
Zora, Jitřenka

Severná Kórea je krajina, v ktorej by sme fakt žiť nechceli. Totalitný režim je prítomný v každom aspekte života jej obyvateľov a výnimkou nie sú ani poriadne bizarné zákony, za ktoré môžu skončiť v koncentrákoch či na popravisku. Teraz sa Severná Kórea dostala na stránky webov a novín opäť.

Môže za to bizarná reklama tamojšej štátnej televízie, ktorá nabáda ľudí na jedenie psieho mäsa. Túto správu priniesla facebooková stránka Korejská lidově demokratická republika, KLDR. Tá zároveň dodala, že cudzími krajinami je tento zvyk „neprávom škandalizovaný“.

Chutné aj zdravé

„Už naši predkovia považovali polievku zo psieho mäsa za najlepší prostriedok pre udržanie výdrže,“ poznamenala kuchárka v reklame. Podľa nej je psie mäso bohaté na živiny a oddávna patrí k tradičným pokrmom kórejskej kuchyne. Polievka z tohto mäsa, nazývaná bosintang, sa zvykla jedávať počas Samboku, ktorý označuje obdobie najteplejších dní v roku. Psie mäso bolo vraj odjakživa vnímané ako liek na vitalitu, posilnenie mužnosti či fyzickej kondície.

Reportáž Korejské ústřední televize o přípravě a konzumaci psího masa, tradiční potraviny korejského národa, neprávem…

Posted by Korejská lidově demokratická republika, KLDR on Sunday, August 1, 2021

Podľa severokórejskej reklamy je psie mäso nielen výživné a zdravé, ale aj mimoriadne chutné. Vraj ho už od staroveku milujú rovnako muži aj ženy všetkých vekových kategórií. Psie mäso sa v Severnej Kórei naozaj predáva, ale kvôli jeho vysokej cene si ho chudobní obyvatelia nemôžu dovoliť.

Kvôli nedostatku potravín dokonca minulý rok vodca Kim Čong-un údajne prikázal ľuďom, ktorí majú doma psích miláčikov, aby ich odniesli do reštaurácie, kde z nich môžu pripraviť rôzne jedlá.


Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť