Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 3.12.2022
sk
Oldrich
cz
Svatoslav
, Světoslav

Totalitná Severná Kórea má naozaj rozsiahlu zbierku bizarných zákonov. Napokon, na EMEFKA sme ti o nich priniesli aj samostatný článok. A teraz k týmto zákazom pribudli ďalšie.

Ako informuje portál LADbible, diktátor Kim Čong-un zakázal skinny džínsy, ale aj účes zvaný mullet (nazývaný aj „vpredu biznis, vzadu párty“). Okrem toho majú obyvatelia zakázané nosiť piercingy či tričká so sloganmi.

Profimedia

Podľa Kim Čong-una totiž ide o symboly a reprezentáciu kapitalistickej spoločnosti. „Musíme sa mať na pozore aj pred tým najmenším znakom kapitalistického životného štýlu a bojovať, aby sme sa ho zbavili,“ hlásajú severokórejské noviny Rondong Sinmun. Ak by boli podobné výdobytky „zvrhlého Západu“ povolené, podľa Rondong Sinmun hrozí kolaps celej krajiny a jej životného štýlu.

Obyvatelia Severnej Kórei majú predpísané oblečenie, ktoré môžu nosiť, rovnako tak je schválených len 15 „oficiálne socialistických“ účesov. Samotný mullet v našich končinách asi najviac preslávil český hokejista Jaromír Jágr. Tento účes sa tešil popularite v 80. a 90. rokoch, ale v poslednom období zase prichádza do módy.

Shutterstock

Čítaj ďalej: 15 neuveriteľných a šialených zákonov v Severnej Kórei, z ktorých ťa bude mraziť


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť