Sexuálne obťažovanie prasiatkom? Najhoršie nešťastia, ktoré sa stali v Disneylande

V týchto zábavných parkoch sa stalo množstvo nezábavných vecí.

Zdroj: Maxpixel

Keď sa spomenú Disneyho zábavné parky, všetci si predstavíme čelenky s uškami, rozprávkové atrakcie a detské sny, ktoré doslova ožívajú pred ich očami. Nikto si tieto miesta nespája s násilím, úmrtím či žalobami… a predsa sa tam dejú.

My sme zosumarizovali 17 najzaujímavejších nešťastí (zvláštne slovné spojenie), ktoré sa na pôdach týchto parkov stali. Niektoré sa datujú desiatky rokov dozadu, iné sú pomerne čerstvé. Jedny vás pobavia, druhé rozcítia a pri tých ostatných budete len neveriacky krútiť hlavou. A na konci budete zase o čosi múdrejší.

1. 25. septembra roku 2011 sa počas predstavenia muzikálovej verzie známeho Aladina rozhodol hercov sabotovať lietajúci koberec. Prestal lietať. Herci, stvárňujúci postavu Aladina a princeznej Jazmíny, ostali visieť vo vzduchu dole hlavou, čakajúc na svoju záchranu. Tej sa dočkali hneď, ako organizátori z divadla evakuovali všetkých divákov.

2. 22. júla toho istého roku museli zasiahnuť hasiči a vyslobodiť z obrovskej horskej dráhy 23 pasažierov. Dôvodom bol ruksak, ktorý spadol jednému z nich a pristál rovno na koľajniciach, brániac tak v ďalšej jazde. Na prvý pohľad drobnosť spôsobila 2-dňovú odstávku celej atrakcie. Ponaučenie? Neber si ruksak tam, kde plánuješ visieť dole hlavou.

3. Od 2. mája 2016 je v Disney parkoch prísny zákaz používania selfie tyčí. V ten deň sa bezohľadný návštevník rozhodol zvečniť svoju jazdu na kolotoči, tak uprostred nej vytiahol selfie tyč a začal sa fotiť. Takéto správanie je z bezpečnostných dôvodov, samozrejme, neprípustné.

Keď to zbadali kompetentní, zastavili kolotoč a všetkých „nadšených“ pasažierov evakuovali. Zvyšok trasy museli dojsť po svojich a horská dráha bola mimo prevádzky ešte ďalšie dve hodiny.

4. 18. februára 2012 sa do rozprávkového zábavného parku dovalil 53-ročný opitý muž. Tak rýchlo, ako prišiel, aj odišiel. Pomohla mu ochranka po tom, čo začal útočiť na zamestnankyňu parku. Tá sa však nedala, vytasila naňho slzný sprej a na záver ešte aj súdnu žalobu.

wikimedia.org (https://en.wikipedia.org/wiki/File:Sleeping_Beauty_Castle,_Disneyland,_Paris.jpg)

5. 8. júla 1974 na mieste tragicky zahynula 18-ročná zamestnankyňa parku. Rozpučila ju otočná stena, ktorá ju doslova priklincovala k neďalekej plošine a nedala jej šancu na únik. Nevedno, či za tým stálo nedostatočné školenie alebo chyba z jej strany, keďže daná atrakcia, America Sings, bola v tom čase v prevádzke len dva týždne. Steny boli následne upravené, aby k niečomu podobnému už dôjsť nemohlo.

6. 5. septembra 2003 zomrel 22-ročný návštevník na následky vnútorného krvácania. Muž sa rozhodol povoziť na horskej dráhe, no táto jazda sa mu stala osudnou. Vláčik sa vykoľajil, mužovo telo prudko narazilo na jeho konštrukciu a nešťastie bolo na svete. Nehoda bola spôsobená nesprávnou údržbou atrakcie.

7. 6. mája 2001 utrpelo vážne zranenia 27 hostí a zamestnancov po tom, čo ich privalil obrovský strom. Strom mal vyše štyridsať rokov a patril k pôvodnej flóre, ktorá bola vysadená pri zakladaní parku.

8. V máji roku 1964 sa v parku zranil 15-ročný chlapec, ktorý sa vyštveral na vrchol atrakcie Matterhorn Bobsleds (kde nemal čo hľadať) a následne spadol dole. O tri dni neskôr v nemocnici zraneniam podľahol. Táto nehoda bola prvou z kategórie fatálnych, čo sa Disney parkov týka.

https://en.wikipedia.org/wiki/Disneyland

9. O dvadsať rokov neskôr sa stala obeťou rovnakej atrakcie 48-ročná žena. Vypadla zo svojho vozňa a následne ju zrazili ďalšie. Vyšetrovanie preukázalo, že mala uvoľnený bezpečnostný pás. Nikto netuší, či bol pás pokazený alebo si ho rozopla sama.

10. 8. júna 1966 zomrel na pôde Disneylandu 19-ročný chlapec. Ten sa snažil do parku prepašovať bez platenia a riskoval tým vlastný život, čo – ako sme sa už všetci dovtípili – nedopadlo najlepšie. Ignorujúc krik pracovníka ochranky sa pokúšal vyšplhať na konštrukciu horskej dráhy. Podarilo sa, no vzápätí prišiel vláčik, ktorý ho zrovnal so zemou.

11. V roku 1972 sa na atrakcii PeopleMover viezla štvorica tínedžeriek, z ktorých jedna stratila čelenku s ušami Mickey Mousea. So svojou sesternicou sa teda pobrali na záchrannú akciu – vyskočili zo svojho vozňa a začali ušká loviť. Keď sa im to podarilo, pochopili, že do svojho vozňa sa už vrátiť nemôžu, rozhodli sa teda počkať na ďalší.

Jednému z dievčat sa naň podarilo úspešne naskočiť, to druhé radšej začalo utekať. Prebehlo cez tunel a na jeho konci prišla tvrdá konfrontácia so zábradlím a betónom. Mala zlomenú ruku, bedro a panvu a chcela sa s parkom súdiť, pretože nikde neumiestnil varovné tabule.

12. 4. júna 1983 sa v Amerických riekach (Rivers of America) utopil 18-ročný chlapec. Snažil sa kormidlovať gumený pohotovostný čln, ktorý s kamarátom v parku ukradli a neskončilo to práve slávne. Obaja boli namol opití. Matka chlapca sa snažila súdiť ako s Disneylandom, tak aj s cestovnou agentúrou, ktorá tento výlet zabezpečila, no v oboch prípadoch sa stretla s neúspechom.

https://www.maxpixel.net/Orlando-Magic-Kingdom-Disneyland-Disney-Florida-2692578

13. 17. apríla 1994 „vypadol“ z lanovky (Skyway) 30-ročný muž, ktorý sa po zotavení chcel s parkom súdiť o 25-tisíc dolárov (o čosi menej eur). Tvrdil, že má nárok na odškodné, keďže mu pád z 6-metrovej výšky spôsobil početné zranenia. Týždeň pred súdom však od svojej verzie o vypadnutí upustil a priznal, že z lanovky vyskočil náročky. Nedostal ani cent.

14. 21. januára 2001 prišlo 6-ročné dievčatko o dve tretiny svojho ukazováka pri hre s hračkárskou zbraňou. Zbraň bola súčasťou jednej z atrakcií. Lekárom sa prst prišiť nepodarilo.

15. V roku 1976 sa Disneyland stretol pred súdom so ženou, ktorá bola údajne na pôde parku obeťou sexuálneho obťažovania. Deviantom mal byť muž v kostýme jedného z troch malých prasiatok, ktorý ju mal schmatnúť a nevhodne sa k nej pritúliť. Keďže jej incident spôsobil psychickú ujmu, pribrala po ňom 23 kilogramov a žiadala od parku odškodné vo výške 150-tisíc dolárov. Jedno kilo navyše malo pre ňu teda hodnotu vyše šiestich tisícok.

16. 3. septembra 1994 sa 75-ročný starček rozhodol na pôde zábavného parku ukončiť svoj život. Ubytoval sa v jednom z hotelov na 9. poschodí a následne vyskočil z balkóna. Toto bola prvá samovražda, ktorú rezort zaznamenal.

17. O štyri roky neskôr (1998) si rovnaké smrteľné číslo zopakovala 23-ročná zamestnankyňa Walt Disney Co., ktorá skočila dokonca zo 14. poschodia. O to prekvapivejšie bolo zistenie, že tento pád prežila. Mimo týchto dvoch prípadov sa Disney parky stali miestom činu ešte ďalších piatich samovrážd. Ktovie, prečo si ľudia pre svoje počiny vyberajú práve takéto šťastné miesto…

https://pixabay.com/sk/photos/disneyland-z%C3%A1mok-disney-europe-1611415/

Zdroj: wikipedia.org

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
7
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
4
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
2
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Muži na internete prezradili, ktoré "typicky ženské" veci zbožňujú robiť

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME