Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 24.7.2024
sk
Vladimír
cz
Kristýna, Tina
, Kristina, Kristen
Zdroj: ©ArtCaveManiac / EMEFKA

„Si ako moja ex!“ Typy správania, ktoré urobia z každej partnerskej hádky peklo

Ani v hádke nemožno vytresnúť úplne hocičo. Teda ak nechceš, aby bola posledná.

Partnerské hádky. Na dennom poriadku by byť nemali, no raz za čas sa vyskytnú aj v tom najzdravšom vzťahu. Sporadické konflikty sú nevyhnutné, niekedy dokonca potrebné, aby ste sa niekam posunuli, napriek tomu existujú veci, ktoré by v žiadnom z nich odznieť nemali.

S naším šikovným ilustrátorom sme zopár takých dali dohromady v dnešnom článku. Čomu sa vyvarovať, ak nechceš, aby všedná hádka vyeskalovala do čistého pekla? To sa dozvieš v nasledujúcich riadkoch.

1. Predstieraná nevedomosť

Pozerá na teba ako pero z gauča a nechápe, čo máš zase za problém. Nič nepovedal, nič neurobil, to len ty nemáš čo od dobroty robiť, tak vymýšľaš a rýpeš. „Čo si sa zle vyspala?“ spečatí svoju hru na neviniatko vskutku nemiestnou otázkou. Dýchaj. Hlboký nádych… a výdych.

vzťah, partnerská hádka, konflikt, muži a ženy, ilustrácia
ArtCaveManiac / EMEFKA

2. Ignorácia

Čo neregistrujem, to sa nedeje – to je heslo, ktorým sa riadi. S prehľadom ignoruje, že si na ňu práve vysypal všetko, čo ti už pol roka leží na srdci, nevenuje tomu žiadnu pozornosť. Ak máš problém, je to tvoj problém a ona nevidí jeden pádny dôvod, prečo by to malo pokaziť jej deň. Veď raz sa hádam odfučíš aj sám.

vzťah, partnerská hádka, konflikt, muži a ženy, ilustrácia
ArtCaveManiac / EMEFKA

3. Vyťahovanie rodinných príslušníkov

Jasné, zatiahnime do toho celý rodokmeň. Nie. Jednoducho nie. Rodinu si človek nevyberá a nech už je jej sestra, mama či babka akákoľvek, v kontexte partnerskej hádky je to úplne bezpredmetné. Riešite nezloženú dosku na záchode, nie pravdepodobnosť výskytu dedičných chorôb u vášho potomstva. Rodinu z toho vynechaj.

vzťah, partnerská hádka, konflikt, muži a ženy, ilustrácia
ArtCaveManiac / EMEFKA

Mohlo by ťa zaujímať:

Nenechaj si ujsť zľavu, aká tu ešte nebola. S naším PREMIUM sa počas leta nudiť nebudeš

4. Urážky

Všetci to chápeme, sami sme to zažili. Si nahnevaná, od jedu ťa ide rozhodiť a on nie a nie priznať si tú poondiatu chybu. V takej situácii je veľmi jednoduché siahnuť do pomyselného vrecúška urážok a jednu po ňom spakruky šmariť. Netreba však zabúdať, že každá hádka jedného dňa prehrmí, no slová, ktoré počas nej padli, sa už zobrať naspäť nedajú.

vzťah, partnerská hádka, konflikt, muži a ženy, ilustrácia
ArtCaveManiac / EMEFKA

5. „Trefné“ prirovnania

Čerešnička na torte, zlatý klinec programu. Dámy a páni, predstavujeme vám prirovnávanie k ľuďom, ku ktorým nechce byť prirovnaný skutočne nikto. „Už si ako tvoja mama!“ kričí on. „Správaš sa presne ako môj bývalý!“ jačí zase ona. Z takýchto obvinení sa nedá len tak vycúvať.

vzťah, partnerská hádka, konflikt, muži a ženy, ilustrácia
ArtCaveManiac / EMEFKA

Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.