Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 10.12.2023
sk
Radúz
cz
Julie
, Julia, Juliana

Harry Potter mánia neustupuje. Fanúšikmi už nie sú iba tí, ktorí vyrastali spoločne s Harrym a čakali na najnovšie časti kníh, ale pridávajú sa k nim aj mladšie generácie. Počet výtlačkov kníh a edícií stále stúpa a rovnako s nimi aj počet zberateľov. Či už ide o figúrky, repliky alebo knihy, v dnešnej dobe si je z čoho vyberať.

Ak patríš medzi vášnivých zberateľov a túžiš po cenných knihách, ktoré už nie sú dostupné, alebo po podpísaných výtlačkoch priamo od spisovateľky a hercov, tak sa môžeš zúčastniť tejto online aukcie. Táto udalosť sa bude konať v online prostredí už 5. mája a očakáva sa, že presiahne tržby vo výške 200 000 libier (cca 230 000 eur).

profimedia.sk

Zberatelia sa môžu tešiť na vzácne prvé vydania

Jim Parson, zástupca riaditeľa aukčnej firmy, našiel viacero vzácnych prvých vydaní. Tvrdil, že to bolo ako hľadanie zlata, no v tomto prípade celkom úspešné. Päť z týchto výtlačkov v pevnej väzbe sa bude predávať v rozmedzí 10 000 – 50 000 libier, cena sa odvíja od stavu jednotlivých kníh. Prvé edície Harryho Pottera a kameňa mudrcov v papierovej väzbe sa budú predávať v nižšej cene.

Filmové rekvizity aj podpisy známych hviezd

Na aukcii budú prítomné aj preparáty hadov a jašteríc, ktoré boli súčasťou prvého filmu. Zopár vecí na predaj ponúkol aj Matthew LaCroix, autor listu, ktorý bol použitý na obale anglickej verzie knihy Harry Potter a ohnivá čaša. Patria tam napríklad podpísané plagáty a potvrdenie o tom, že jeho list bude na obale knihy. Nebudú chýbať ani knihy podpísané hlavným hereckým triom a taktiež zopár výtlačkov s podpisom od J. K. Rowling.

Profimedia.sk
Profimedia.sk
Profimedia.sk

Zdroj: Profimedia


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.