Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 23.4.2024
sk
Vojtech
cz
Vojtěch

Si introvert či extrovert? Odpoveď na to, ako sa zachováš v týchto modelových situáciách, ti to prezradí

Ako by si v týchto modelových situáciách reagoval ty?


Jedným z najčastejších spôsobov, ako klasifikovať ľudí z hľadiska ich osobnosti, je rozlišovať medzi introvertmi a extrovertmi. Táto dichotómia sa zameriava na to, ako ľudia získavajú energiu a ako sa správajú v sociálnych situáciách.

V nasledujúcom článku ti ukážeme 5 modelových situácií a ponúkneme k nim hneď aj niekoľko možností, ako by sa zachoval typický extrovert a typický introvert. Ak si nie si istý, ku ktorej skupine patríš, skús si urobiť tento krátky test. Podľa toho, ktoré reakcie ti budú bližšie, zistíš, či si extrovertnejší alebo skôr introvertnejší typ osobnosti.

1. Oslnivá párty

Situácia: Dostal si pozvánku na veľkú párty v piatok večer, na ktorej bude plno ľudí vrátane vašich kamošov a nových potencionálnych, s ktorými by si mohol nadviazať vzťah. Skrátka dobrá párty s jedlom, pitím a hudbou, ktorá bude hrať dlho do noci.

  • Extrovert: Rozmýšľaš nad tým, kto každý by sa mohol tejto párty zúčastniť, a ihneď pošleš správu svojim ďalším priateľom, aby sa k tebe pridali. Tešíš sa na večer plný zábavy, tancovania a rozprávania sa s novými ľuďmi, vôbec ti neprekáža, že máš za sebou náročný týždeň v práci. Takáto párty ťa nabije energiou.
  • Introvert: Hoci dostaneš pozvánku, zvažuješ, či sa chceš zúčastniť tejto veľkej udalosti. Skôr sa prikláňaš k možnosti odmietnuť pozvanie a uprednostniť pokojný večer so svojimi blízkymi priateľmi alebo jednoducho zostať sám doma. Aj keď by si tam mohol spoznať nových ľudí, nemáš chuť.

Mohlo by ťa zaujímať:

Fitko a lyžovačka zadarmo? K EMEFKA predplatnému ti teraz dáme nielen voucher do fitka, ale aj skipas

2. Tímový projekt

Situácia: Či už si predstavíme, že ide o projekt v škole, alebo v práci, dostal si sa do situácie, keď je potrebné, aby si spolupracoval s ďalšími ľuďmi a splnil stanovenú úlohu. Ide o to pracovať v tíme pri riešení zložitého projektu.

  • Extrovert: Zaujmeš vedúcu úlohu a snažíš sa motivovať ostatných členov tímu. Organizuješ pravidelné stretnutia a otvorene vyjadruješ svoje nápady. Komunikácia s ostatnými členmi tímu ťa napĺňa energiou. Nemáš problém pracovať na projekte aj mimo na to vyhradeného času.
  • Introvert: Skupinové projekty pre teba predstavujú niečo ako peklo na Zemi. Radšej pracuješ sám alebo v menšom kolektíve. V tíme síce pracuješ účinne, ale uprednostňuješ individuálnu prácu. Svoje nápady a riešenia posielaš e-mailom alebo písomným spôsobom, aby si sa vyhol diskusiám.
Si introvert či extrovert? Odpoveď na to, ako sa zachováš v týchto modelových situáciách, ti to prezradí
Shutterstock

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Veronika Kužmová
Som z východu a som na to hrdá. Vyštudovala som editorstvo a vydavateľskú prax a raz by som chcela zeditovať knihu, ktorá vyhrá Nobelovu cenu. Zaujímam sa o zdravý životný štýl a rada cvičím, aby som potom mohla robiť svoju druhú najobľúbenejšiu činnosť - jesť.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.