Si muž a máš slabosť pre mačky? Podľa vedcov si pre ženy menej atraktívny

Analýza online zoznamiek priniesla pozoruhodné výsledky.

Zdroj: Shutterstock

Internetové zoznamky sa tešia veľkej popularite už mnoho rokov. Využívajú ich ľudia naprieč generáciami a neraz si práve prostredníctvom nich našli svojich životných partnerov. Asi potom neprekvapí, že tento fenomén zaujímal aj vedcov z odboru sociálnej psychológie. Zamerali sa pritom na to, aké fotky užívatelia na zoznamky nahrávajú.

Výsledky sú celkom prekvapivé a zaujímavé. V skratke sa dá povedať, že ak si mužského pohlavia a máš rád mačky, pravdepodobne si pre ženy menej príťažlivý. S takýmto záverom prišli psychologičky Lori Kogan a Shelly Volsche, ktoré k nemu dospeli počas svojho výskumu online zoznamiek.

Shutterstock (https://www.shutterstock.com/cs/image-photo/cat-man-portrait-happy-close-eyes-742177630)

Zaujímali sa o to, či prítomnosť mačky na priloženej fotografii mužského užívateľa pôsobí na ženy atraktívne alebo nie. Hoci predchádzajúce štúdie tvrdili, že na ženy robia dojem skôr muži, ktorí majú radi zvieratá, podľa výsledkov skúmania Kogan a Volsche to tak úplne neplatí.

Vo svojom experimente pracovali so vzorkou 708 žien, ktorým ukázali sériu fotiek. Na jednej boli muži s mačkou, na druhej bez nej. Ženy mali rozhodnúť, ktorý z nich je atraktívnejší. Ženy väčšinou uviedli, že muži s mačkami im pripadajú viac tolerantnejší a milí, ale zdali sa im byť menej mužní a možno aj viac neurotickí, teda menej vhodní na dlhodobý vzťah. Pri fotografii muža bez mačky, ženy v 38 % povedali, že by s dotyčným randili, v prípade fotky s mačkou toto číslo spadlo na 33 %.

Shutterstock (https://www.shutterstock.com/cs/image-photo/happpy-young-bearded-farmer-holding-two-1023708784)

Keď sa tieto výsledky dostali na internet, užívateľky nad nimi vyjadrili údiv. „To je hlúposť. Malo by to byť naopak,“ napísala istá Virginia. „Moja mama mi vždy hovorila, aby som nedôverovala nikomu, kto nemá mačku!“

„Muži, ktorí majú radi mačky, sú tí najlepší,“ dodala April. „Vždy ma poteší, keď uvidím muža s mačkou v náručí. To znamená, že ide o starostlivého človeka!“ napísala zase Holly.

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
13
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
1
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Významy snov: Čo znamená, keď sa nám sníva o bývalých a o hľadaní WC?

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME