Si na svoj vek vyspelý či príliš detinský? Tento dotazník ti odhalí tvoj psychologický vek

Zhoduje sa tvoj fyzický a psychický vek?

Zdroj: Shutterstock

Pomocou jednoduchého dotazníka môžeš zistiť, aký je tvoj psychologický vek, uvádza stránka IFLScience. Povedal ti už niekto, že sa správaš neadekvátne svojmu veku? Že si príliš detinský, zamrznutý v puberte, hoci ti už ťahá na tridsiatku, alebo naopak, že si na svoj vek až neobyčajne vyspelý? Ak áno, tak vedz, že to nie je nič neobvyklé.

Psychologický vs. fyzický vek

Psychologický vek totiž nemusí nutne korešpondovať s naším skutočným vekom. Jedným dychom treba dodať, že v prípade väčšiny ľudí sa psychologický a skutočný vek plus-mínus zhodujú. Pokiaľ ťa ale zaujíma, či je to aj tvoj prípad, možno ti pomôže nový test, ktorý vyvinuli spoločnosti XPRIZE a Deep Longevity.

Tie vyhlásili, že výsledok by mal na základe vyplnenia dotazníka viac-menej presne určiť tvoj psychologický vek. Dotazník vznikol na základe štúdie z časopisu Aging, ktorá využila umelú inteligenciu na určenie kľúčových faktorov psychologického starnutia.

Shutterstock

Možno si v tomto momente len znudene pokrčil plecami. Veď podobných dotazníkov je plný internet a nedajú sa brať vážne! V tomto prípade to ale neplatí. Za celým týmto projektom sú totiž regulárne vedecké štúdie a využitie umelej inteligencie pomocou novej technológie.

V dotazníku musíš zodpovedať len niekoľko na prvý pohľad banálnych otázok (napríklad o tom, aký bude podľa teba tvoj zdravotný stav o 10 rokov či aká bude o 10 rokov tvoja pracovná situácia). Zistenie tvojho psychologického veku je tak otázka niekoľkých klikov.

Má psychologický vek vplyv na dĺžku života?

Vedcov fenomén psychologického veku zaujíma už dlhšiu dobu. Špeciálne sa zaujímajú, či môže mať pocit duševnej mladosti vplyv na kvalitu života človeka a či môže ovplyvniť jeho dĺžku dožitia. Pravdepodobne to tak do istej miery bude, pretože, ako vedci zdôrazňujú, naše psychologické nastavenie ovplyvňuje naše rozhodnutia a v konečnom dôsledku vplýva na náš zdravotný stav.

Zaujímavé je, že určité životné filozofie, napríklad známe „ži pre dnešok a nemysli na zajtrajšok“ sa podľa odborníkov často spájajú so zvýšeným rizikom mortality. Zároveň zistili, že pokiaľ má človek psychologický vek o 5 rokov vyšší než fyzický, v priemere má väčšie riziko predčasného úmrtia.

Shutterstock
Reagujte!
Grr Grr
8
Grr
Fuuj Fuuj
7
Fuuj
Fňuk Fňuk
3
Fňuk
Jeej Jeej
3
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
13
Haha
Woow Woow
19
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Slovenskí čašníci sa podelili o vtipné príhody zo svojej praxe


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME