Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 5.2.2023
sk
Agáta
cz
Dobromila

Určite si sa už stretol s každým typom človeka. Samostatnú kategóriu tvoria tie úžasné nerozhodné bytosti. Ak medzi ne patríš, tak s týmito situáciami sa určite stretávaš na dennom poriadku. No ak nerozhodnosť nie je tvoja povahová črta, tak si v týchto situáciách nájdeš aspoň nejakého kamaráta, s ktorým si musel stráviť dve hodiny v obchode, pretože si nedokázal vybrať, čo presne chcel.

Reštaurácie a obchody ťa stresujú

Keď sa po dlhej dobe rozhodneš ísť s niekým na obed, je pre teba nesmierne ťažké rozhodnúť sa, kam by si išiel jesť a na čo máš chuť. Tak si povieš, že sa necháš prekvapiť a necháš výber na kamarátovi, ktorý ťa, koniec-koncov, sklame. Ak medzi tvoje vlastnosti patrí aj nespokojnosť, tak si neodpustíš zopár uštipačných poznámok o tom, že výber reštaurácie už horší byť ani nemohol.

ArtCaveManiac / EMEFKA

Lenže hneď nato príde na rad druhá neznesiteľná vec. Obedové menu. Najradšej by si pospájal kúsok z každého jedla, aby si bol aspoň trochu spokojný. Ak patríš medzi ľudí, ktorí zjedia naozaj všetko, tak je ťažké si vybrať aj bez toho, aby si bol nerozhodný.

V obchodoch to inak nevyzerá. Nevieš sa rozhodnúť medzi dvoma typmi čokolády ani po desiatich minútach. Ako je to možné? Obe vyzerajú dobre, ale ty si nekúpiš viac ako jednu. Už aj tou jednou maximálne prekračuješ svoj dovolený limit! Do obchodu s tebou už nikto chodiť nechce, pretože s tebou úplne stratili trpezlivosť.

Narodeniny ťa ničia

Narodeniny. Darčeky. Kúpa darčeka pre iného človeka. Tvoja nočná mora v reálnom svete. Chceš, aby mal tvoj darček čo najväčší úspech. Bol by si maximálne vďačný za to, ak by si sa trafil do niečoho, po čom oslávenec túžil celý život. Žiaľ, ty sa musíš zmieriť s tým, že budeš stáť v darčekovom obchode hodiny. Po detailnom prezeraní každej jednej veci a vypočutím rád od predavačiek sa rozhodneš, že prídeš v nasledujúci deň.

ArtCaveManiac / EMEFKA

Uvedomuješ si, že takéto rozhodnutie je veľká zodpovednosť, a tak donútiš kamaráta, aby išiel s tebou a pomohol ti. Veď ak tvoj darček neuspeje, vieš to hodiť na neho, že? Bol to predsa jeho nápad. A to ani nehovoriac o tom, že keď prídeš domov so zabaleným darčekom, stále si nie si istý, že to bolo správne rozhodnutie.

Predstava budúcnosti ťa ubíja

Keď nemáš istotu v tom, čomu sa chceš v budúcnosti venovať, je pre teba veľmi ťažké rozprávať o tom, čo bude. Ľudia nad tebou krútia hlavou a chcú vidieť, ako budeš so svojím životom ďalej pracovať. V prípade, že máš záujem o viaceré sféry, tak sa opýtaš na názor každého svojho kamaráta a známeho, aby si si vedel utvoriť aspoň svoje vlastné pre a proti argumenty.

Tvorenie porovnávacích listov taktiež nie je veľmi nápomocné. Najmä ak ťa v každej oblasti niečo láka. Budúcnosť je niekedy ťažkou predstavou aj u obyčajných ľudí, ktorí vedia, čo v živote chcú. Nehovoriac o týchto nerozhodných ľuďoch, ktorí nevedia prísť na to, či je lepšie dať si na obed vyprážaný syr, alebo bryndzové halušky.

ArtCaveManiac / EMEFKA

Nemusíme hovoriť iba o ťažkostiach, ktoré sú spojené s touto vlastnosťou. Pozitívne je to, že nerozhodný človek je veľmi hrdý na to, ak svoje rozhodnutie neľutuje (čo sa deje naozaj veľmi zriedkavo). Zároveň musíš uznať, že ich hodinová snaha vybrať vhodný darček je znakom toho, že mu na danej osobe záleží. Posledným bodom je to, že sa s takýmto človekom nebudeš hádať o tom, či pozerať horor, alebo komédiu. Vyberieš si to, čo chceš pozerať ty, on sa aj tak nebude vedieť rozhodnúť.


Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť