Si netrpezlivý nervák? Týchto 15 činností ti pomôže naučiť sa väčšej trpezlivosti

Od posielania balíka cez slovenskú poštu alebo vyšívania krížikovej výšivky.

Nie každý z nás sa narodí s božskou trpezlivosťou. Sú medzi nami takí, ktorí len málokedy vydržia na niečo čakať, prípadne niečo robiť bez toho, aby ich to do piatich minút prestalo baviť. Trpezlivosti sa však môžeš aj naučiť. Existuje hneď niekoľko spôsobov ako na to.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/thinking-l3nWhI38IWDofyDrW)

Minigolf

Rôzne hry ako minigolf, ale aj ten veľký golf ťa môžu naučiť trpezlivosti. Nie je to hra, kde ide o rýchlosť, ale musíš pri nej premýšľať a klásť dôraz na rôzne veličiny, ako sila úderu a podobne. Napríklad aj taký šach alebo aj obyčajná dáma ťa tiež môžu naučiť trpezlivosti.

Šitie a vyšívanie

V prípade, že si mal nejaký vzťah k ručným prácam, toto by mohla byť správna voľba. Napríklad krížiková výšivka momentálne riadne fičí. Môžeš si tiež poprišívať nášivky na tvoju bundu a budeš viac cool ako všetci ostatní. Už samotné navliekanie nite do očka ihly bude tvoja prvá skúška trpezlivosti.

Vyfarbovanie maľovaniek

Tie mali pred jeden-dvoma rokmi poriadny boom a vymaľovávali ich všetci od babky až po psa. Pomáhajú nielenže odbúravať stres, ale je to aj jedna z činností, ktorú keď budeš robiť rýchlo, tak nebude vyzerať veľmi dobre.

Posielanie pošty Slovenskou poštou

Veľmi silný kandidát. Najprv čakáš polhodinu v rade, potom ťa tetuška otočí, že máš zle vyplnené tlačivo, potom znova čakáš polhodinu v rade, a potom čakáš, kým teta jedným prstom naťuká všetky údaje z tlačiva do počítača. Zaručený pomocník pri učení sa trpezlivosti.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/fox-wtf-what-YBHJyPCU9h1VewdaPZ)

Pečenie

Áno, aj také pečenie koláčikov vie tvojej trpezlivosti pomôcť. Veľa vecí musíš robiť pomaly, mnoho ďalších treba odvážiť, potom musíš čakať, kým sa to upečie, vychladne, stuhne a podobne.

Stláčanie F5 pri čakaní na výsledky zo skúšky

Každý študent vysokej školy to veľmi dobre pozná. Čaká sa na výsledky skúšky, z ktorej si nie si vôbec istý, či si prešiel alebo nie. Spolužiaci už píšu, že známky dávno majú a ty stále nič. F5, F5, F5, F5, F5…

Vybavovanie niečoho na úrade

Toto je azda najväčšia škola trpezlivosti. Veľmi dobre to všetci poznáme. Ideš s niečím na úrad a nakoniec tam stráviš pol dňa, lebo v roku 2018 je digitalizácia tejto krajiny ešte stále veľký Matrix.

Lúštenie hlavolamov

Popri tom čakaní na úrade môžeš napríklad lúštiť osemsmerovky, sudoku alebo krížovky. Aspoň sa niečo múdre konečne naučíš.

Chodenie vo štvrtky do Kauflandu

Počin, ktorý by sa dal pokojne prirovnať k samovražde. Všade samí dôchodcovia, ktorí zrazu majú čas, čo všade inde neplatí, a prechádzajú sa tam ako na promenáde. Skrížené vozíky v uličkách, obzerajúci sa ujo, akoby je práve na obhliadke Spišského hradu a tebe neostáva nič iné iba sa zhlboka nadýchnuť a vydýchnuť. Stokrát povieš s dovolením, a keď konečne z toho pekla odídeš, tak si hovoríš, že už nikdy viac sa tam vo štvrtok, keď začínajú akcie, nevrátiš.

Meditácia

Áno, meditácia je vážne jedna z vecí, ktorá ti pomôže naučiť sa nielen trpezlivosti, ale aj lepšie ovládať svoj hnev a ďalšie iné emócie.

Rozmotávanie vianočných svetielok

Rozmotávanie slúchadiel je slabý odvar. To je pre amatérov. Už čoskoro si budeš môcť otestovať svoju trpezlivosť pri rozmotávaní vianočných svetielok. V prípade, že máš doma mačacích kamarátov, bude to ešte väčšia zábava.

Čítanie kníh

Hlavne takého niečoho ako je napríklad Starec a more alebo nejakú novodobú, populárnu literatúru, pri ktorej stále čakáš, že sa v tej knihe niečo udeje. Nie, neudeje. Takže pokojne čítaj ďalej a čakaj, že aspoň na poslednej strane knihy to bude zaujímavé.

Argumentácia v diskusiách pod článkami

Snažiť sa presvedčiť niekoho, že jeho argumenty o tom, že holokaust neexistoval a zem je plochá sú blbosti, je jednoducho nemožné. Môžeš sa však o to pokúsiť. Niekedy ti úplne stačí na učenie trpezlivosti si tieto diskusie čítať.

Otváranie adventného kalendára

Neotvoriť si všetky políčka hneď ako si adventný kalendár kúpiš, chce naozaj veľkú trpezlivosť. Pekne pôjdeš spať a to políčko si otvoríš až na druhý deň. Tá čokoládka alebo niečo iné, bude odmena za tvoju trpezlivosť. Aké jednoduché.

Čakanie na frajerku, keď ti povie ešte päť minút

Vždy vieš, že to naozaj nebude päť minút. Ale toto všetko je len tvoja príprava na predieranie sa medzi ľuďmi a ďalšie nekonečné čakanie, ktoré ťa čaká a neminie už o chvíľu v nákupnom centre.

Titulná fotka: Tom Morel, unsplash.com

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
7
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Zbierka sarkastických, pravdivých a vtipných ilustrácií od šikovnej umelkyne

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME