Si rodené nemehlo ako Mr. Bean? 9 situácií, v ktorých sa spozná každý kamuflážnik

Ako rýchlo dokážeš zamaskovať domácu nehodu?

Zdroj: Shutterstock

Si chodiaci príklad Murphyho zákonov. Smola sa ti lepí na päty a nepríjemné situácie na teba číhajú za každým rohom. Všetko, čo chytíš do rúk, sa buď rozpadne, rozleje alebo rozbije. Stále preto musíš niečo napraviť či opravovať. V tvojom prípade sa snažíš dať veci do poriadku bez neželaných svedkov a skôr, ako niekomu udrie do očí, že sa ti stala ďalšia domáca nehoda.

Si kamuflážnik, ktorý všetko maskuje. Si kamuflážnik, na ktorého sedia nasledovné charakteristiky.

Shutterstock

Skutok sa nestal

Základom úspešného kamuflovania je tváriť sa, že sa nič nestalo. Aj vtedy, keď oškrieš auto pri cúvaní alebo keď rozsypeš po celej kuchyni cukor a mravce sa doň pustia skôr ako štetiny tvojej metly. Ty, kamuflážnik najväčší na svete, vieš, že novovzniknutý problém treba okamžite hasiť.

Ostatní zatiaľ zrejme o ničom netušia, takže si vo výhode. Máš čas napraviť, čo sa pobabralo. Medzi tým, ako sa pokúsiš dať veci do pôvodného stavu, však musíš zachovať pokoj a tváriť sa, že je všetko v poriadku. Chceš sa predsa vyhnúť neželanému odhaleniu a trápnemu momentu, ktorý by znamenal tvoju porážku.

Vieš upratať rýchlosťou blesku

Niečo rozleješ, vysypeš, zamažeš. Tvojou superschopnosťou je rýchlosť a blesk je v porovnaní s tebou tvoj pomalší brat. Heslo znie: aby na to nikto neprišiel. Preto, kým by niekomu trvalo minúty, kým by zareagoval, tebe začne mozog pracovať už v priebehu niekoľkých sekúnd. Ako by Gizka povedala, ideš a riešiš. V hlave ti hneď naskočí presný postup, ako vyriešiš svoj problém. Čistíš, zametáš, utieraš, leštíš, zbieraš a zahladzuješ stopy. Pracuješ spoľahlivo, rýchlo a potichu, aby nikto nič nezistil. Za tie roky prežité na tejto zemeguli si vycvičený poradiť si s kadečím.

Výbava nesmie chýbať

Pri tvojej snahe rýchlo všetko zamaskovať musíš mať stále poruke potrebné vybavenie. Nikdy totiž nevieš, kedy sa stane nehoda a ty sa budeš snažiť niečo rýchlo zakryť. Medzi tvoje najobľúbenejšie pomôcky preto patrí lepidlo, náradie a fantázia. Keď sa niečo zomelie, vieš dokonca z tvojej príručnej tašky, prípadne z dámskej kabelky, v okamžiku vytiahnuť celú sadu skrutkovačov, metlu alebo vŕtačku. Si vždy pripravený riešiť, čo sa pokazí, či už tvojím pričinením, alebo samo od seba.

Shutterstock

Rýchlo zháňaš novú vec

Uhynul ti kvet, ktorý si mal polievať kamoške, kým sa vráti z dovolenky? Alebo prišiel nečakane o život škrečok, o ktorého si sa mal pár dní starať? Problém je na svete a neostáva ti iné, len sa rozhodnúť. Buď budeš až do momentu odhalenia tŕpnuť, ako zareaguje smutný majiteľ svojho zosnulého miláčika, alebo to vyriešiš po svojom. Podľa toho, koľko času ti zostáva, tomu môžeš prispôsobiť svoje riešenie.

Ak hrá čas proti tebe, zrejme toho veľa nezmôžeš. Ale pokiaľ máš nejakú hodinu či deň navyše, môžeš sa pokúsiť zohnať náhradu. Nikomu predsa nepríde podozrivé, že tvoj dočasný kvitnúci kamoš sa u teba akosi rozbujnel a aj kvietkov má omnoho viac. Rovnako sa nikto nepozastaví nad novým bielym fliačikom na čiernej srsti škrečka. Hlavne, že je tvoj chlpatý zverenec živý a zdravý. Všetko predsa u teba prosperuje. Holt, asi máš čarovné ruky.

Uhasíš jeden požiar, vypukne druhý

Nečudo, pri tvojom šťastí je to normálne. Tak to už býva a pomaly si začínaš zvykať. Dostaneš sa z jedného l*jna a ihneď skončíš v druhom. Krvopotne si práve niečo zakamufloval a bum! Neprešlo ani desať minút a ty si sa zase vrátil v čase. Jedno si upratal a vzápätí sa opäť stalo niečo, čo musíš dať do poriadku. Neostáva ti iné, iba zanalyzovať rozsah katastrofy a postarať sa o jej včasnú nápravu. Si predsa profík-kamuflážnik a vieš si so všetkým poradiť. Napriek tomu, že si expert vo svojom odbore, máš občas pocit, že si magnet na problémy. Jeden vyriešiš a druhý si pritiahneš.

Niektoré veci sa nedajú opraviť

Keďže si večný optimista a pohár tvojej nádeje sa nevyprázdni tak rýchlo, najprv odhodlane skúšaš dať veci vlastnoručne do poriadku. Hovorí sa, že snaha sa cení, ale v niektorých prípadoch ju oceníš len ty sám. Všetko ostatné je proti tebe a nedarí sa ti. Ešte aj ten hrnček, ktorý sa rozbil, s tebou nespolupracuje. Všade sú len črepiny, na ktorých si si v snahe zlepiť ho sakramentsky dorezal prsty.

Výsledok tvojho lepenia stojí za rovnaké veľké guľové ako dobre mienená reinkarnácia rozbitého predmetu. Kým však pochopíš, že túto nehodu asi nezamaskuješ, musíš vidieť svojho Frankensteina, ktorého si stvoril. V niektorých prípadoch ti preto neostáva nič iné, iba rezignovať a priznať si, že predsa existuje niečo, čo sa ti nepodarí.

Shutterstock

Každý spozornie pri zvuku

Čerešničkou na torte je fakt, že každý, kto ťa pozná, vie, že priťahuješ katastrofy rozličného druhu a že ich rozmer sa potom snažíš rýchlo stlmiť. Tvoji najbližší vedia, že každý podozrivý zvuk, ktorý zaznie v tvojej blízkosti, je predzvesťou niečoho horšieho. Napríklad akejsi domácej nehody, väčšej ako Veľký tresk. O to horšie pre teba je, že ak je niekto neďaleko teba, musíš rýchlo konať. Presnejšie, makať ako fretka, aby si stihol zakamuflovať svoj počin, kým dôjde k odhaleniu.

Ty zakaždým spozornieš

Každá minca má dve strany a aj kamuflážnik-špecialista má strach. Nie, nejde o strach z toho, že by sa niečo nepodarilo zamaskovať, ale o prvotnú obavu. Ak vidíš, ako ti padá z rúk dedičný klenot – váza po pratete Lujze, zastaví sa ti dych a tajne dúfaš, že drsný stret s podlahou sa jej nestane osudným. Črepy by v tomto prípade neznamenali šťastie. Práve naopak, drobné kúsky porcelánu roztratené po izbe by boli len začiatkom tvojho osobného pekla.

Pri každom predmete rútiacom sa k zemi len tajne dúfaš, že zostane celý. Keďže nádej zomiera posledná, stále veríš, že chlieb dopadne na tvoj čistučký koberec nenatretou stranou a že káva zo šálky rútiacej sa strmhlav dolu sa predsa nevyleje.

Shutterstock

Máš svoj vzor

Možno o tom ani nevieš, ale ako samozvaný kráľ kamuflážnikov máš svoj vzor. Nie je ním nik iný ako rovnaký nešikovník a smoliar, ktorý musí riešiť všetky nečakané situácie – slávny Mr. Bean. Určite si spomínaš aspoň na jeden film alebo krátke video, kde sa snažil napraviť svoje chyby a opraviť všetky nepodarky. Napríklad, keď sa všemožne snažil zachrániť cenný obraz Whistlerovej matky, ktorý predtým podľahol Beanovej skaze. Ak ti jeho konanie a zúfalé situácie nápadne pripomínajú teba, vedz, že pravda je za rohom. Si rovnaký ako ten, ktorému si sa smial v sobotňajších komédiách, ale od jeho spôsobu kamuflovania sa ešte máš čo učiť.

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
2
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
11
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
22 bizarných napodobenín značkových produktov, ktoré sú určite lepšie ako originál


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME