Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 28.3.2023
sk
Soňa
cz
Soňa
, Sonja, Sonia

Elektronický šport veľmi rýchlo naberá na popularite a vážnosti aj na Slovensku. Ďalším krokom k profesionalizácii odvetvia je Slovenská stredoškolská ešport liga. Do 2. apríla 2021 sa žiaci môžu zaregistrovať do zápolenia v hrách CS:GO, League of Legends, Brawl Stars, Fortnite či Fifa.

Hlavným cieľom projektu je podporovať mládež v elektronických športoch a predstaviť verejnosti pozitívne účinky elektronických športov. Rôzne vedecké štúdie hovoria, že hraním počítačových hier sa zvyšujú kognitívne schopnosti, kreatívna a mentálna zdatnosť a schopnosť spolupracovať v tímoch. 

yzone.sk

Hlavným organizátorom projektu je spoločnosť Yvents, ktorá svojou činnosťou rozvíja profesionálne herné prostredie na Slovensku a stojí napríklad za organizáciou herného festivalu Y-Games a Majstrovstvami SR v elektronických športoch.

Reprezentácia školy s lákavou výhrou

Žiaci môžu reprezentovať svoju školu online z pohodlia domova a vyhrať ceny v celkovej hodnote viac ako 3464 eur. Finálové zápasy, ktoré komentujú začínajúce komentátorské talenty z radov študentov, môžete sledovať už 11.-13.6.2021 na platforme Twitch.

Tohtoročná veľká novinka je dôkazom toho, že elektronickým športom sa u nás naozaj darí. Česko-slovenská Liga, do ktorej sa v minulej sezóne zapojilo vyše 700 hráčov, bola rozdelená na samostatné české a slovenské časti.

yzone.sk

Online školenia a súťaž o Playstation

Okrem herného turnaja sa žiaci môžu tešiť aj na vzdelávaciu časť s platformou Open P-Tech. Partner projektu umožní študentom zúčastniť sa zadarmo online školení a vyhrať hernú konzolu Playstation. Po skončení kurzu získajú študenti certifikáty, ktoré im pomôžu s lepším uplatnením na trhu práce.

yzone.sk
yzone.sk
yzone.sk
yzone.sk

yzone.sk

Podrobnejšie informácie o projekte nájdete na stránke www.yzone.sk, na sociálnych sieťach FacebookInstagram, kde budú pravidelne uverejňované aktuality k projektu.

Zdroj: yzone.sk

Tento obsah vznikol v spolupráci s Yvents s.r.o


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje