Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 21.4.2024
sk
Ervín
cz
Alexandra

Elektronický šport veľmi rýchlo naberá na popularite a vážnosti aj na Slovensku. Ďalším krokom k profesionalizácii odvetvia je Slovenská stredoškolská ešport liga. Do 2. apríla 2021 sa žiaci môžu zaregistrovať do zápolenia v hrách CS:GO, League of Legends, Brawl Stars, Fortnite či Fifa.

Hlavným cieľom projektu je podporovať mládež v elektronických športoch a predstaviť verejnosti pozitívne účinky elektronických športov. Rôzne vedecké štúdie hovoria, že hraním počítačových hier sa zvyšujú kognitívne schopnosti, kreatívna a mentálna zdatnosť a schopnosť spolupracovať v tímoch. 

yzone.sk

Hlavným organizátorom projektu je spoločnosť Yvents, ktorá svojou činnosťou rozvíja profesionálne herné prostredie na Slovensku a stojí napríklad za organizáciou herného festivalu Y-Games a Majstrovstvami SR v elektronických športoch.

Reprezentácia školy s lákavou výhrou

Žiaci môžu reprezentovať svoju školu online z pohodlia domova a vyhrať ceny v celkovej hodnote viac ako 3464 eur. Finálové zápasy, ktoré komentujú začínajúce komentátorské talenty z radov študentov, môžete sledovať už 11.-13.6.2021 na platforme Twitch.

Tohtoročná veľká novinka je dôkazom toho, že elektronickým športom sa u nás naozaj darí. Česko-slovenská Liga, do ktorej sa v minulej sezóne zapojilo vyše 700 hráčov, bola rozdelená na samostatné české a slovenské časti.

yzone.sk

Online školenia a súťaž o Playstation

Okrem herného turnaja sa žiaci môžu tešiť aj na vzdelávaciu časť s platformou Open P-Tech. Partner projektu umožní študentom zúčastniť sa zadarmo online školení a vyhrať hernú konzolu Playstation. Po skončení kurzu získajú študenti certifikáty, ktoré im pomôžu s lepším uplatnením na trhu práce.

yzone.sk
yzone.sk
yzone.sk
yzone.sk

yzone.sk

Podrobnejšie informácie o projekte nájdete na stránke www.yzone.sk, na sociálnych sieťach FacebookInstagram, kde budú pravidelne uverejňované aktuality k projektu.

Zdroj: yzone.sk

Tento obsah vznikol v spolupráci s Yvents s.r.o


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.