Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 22.4.2024
sk
Slavomír
cz
Evženie
, Evžénie
Zdroj: ©Shutterstock

Si totálne nemehlo a snažíš sa to maskovať? Tieto situácie potom určite poznáš

Ako rýchlo dokážeš zamaskovať domácu nehodu?

Si chodiaci príklad Murphyho zákonov. Smola sa ti lepí na päty a nepríjemné situácie na teba číhajú za každým rohom. Všetko, čo chytíš do rúk, sa buď rozpadne, rozleje alebo rozbije. Stále preto musíš niečo napraviť či opravovať.

V tvojom prípade sa snažíš dať veci do poriadku bez neželaných svedkov a skôr, ako niekomu udrie do očí, že sa ti stala ďalšia domáca nehoda. Si kamuflážnik, ktorý všetko maskuje. Si kamuflážnik, na ktorého sedia nasledovné charakteristiky.

Skutok sa nestal

Základom úspešného kamuflovania je tváriť sa, že sa nič nestalo. Aj vtedy, keď oškrieš auto pri cúvaní alebo keď rozsypeš po celej kuchyni cukor a mravce sa doň pustia skôr ako štetiny tvojej metly. Ty, kamuflážnik najväčší na svete, vieš, že novovzniknutý problém treba okamžite hasiť.

Ostatní zatiaľ zrejme o ničom netušia, takže si vo výhode. Máš čas napraviť, čo sa pobabralo. Medzi tým, ako sa pokúsiš dať veci do pôvodného stavu, však musíš zachovať pokoj a tváriť sa, že je všetko v poriadku. Chceš sa predsa vyhnúť neželanému odhaleniu a trápnemu momentu, ktorý by znamenal tvoju porážku.

Shutterstock

Vieš upratať rýchlosťou blesku

Niečo rozleješ, vysypeš, zamažeš. Tvojou superschopnosťou je rýchlosť a blesk je v porovnaní s tebou tvoj pomalší brat. Heslo znie: aby na to nikto neprišiel. Preto, kým by niekomu trvalo minúty, kým by zareagoval, tebe začne mozog pracovať už v priebehu niekoľkých sekúnd.

Ako by Gizka povedala, ideš a riešiš. V hlave ti hneď naskočí presný postup, ako vyriešiš svoj problém. Čistíš, zametáš, utieraš, leštíš, zbieraš a zahladzuješ stopy. Pracuješ spoľahlivo, rýchlo a potichu, aby nikto nič nezistil. Za tie roky prežité na tejto zemeguli si vycvičený poradiť si s kadečím.

Odporúčame prečítať:

15 nezmyselných filmových klišé, ktoré divákom už lezú hore krkom

Výbava nesmie chýbať

Pri tvojej snahe rýchlo všetko zamaskovať musíš mať stále poruke potrebné vybavenie. Nikdy totiž nevieš, kedy sa stane nehoda a ty sa budeš snažiť niečo rýchlo zakryť. Medzi tvoje najobľúbenejšie pomôcky preto patrí lepidlo, náradie a fantázia.

Keď sa niečo zomelie, vieš dokonca z tvojej príručnej tašky, prípadne z dámskej kabelky, v okamžiku vytiahnuť celú sadu skrutkovačov, metlu alebo vŕtačku. Si vždy pripravený riešiť, čo sa pokazí, či už tvojím pričinením, alebo samo od seba.

Shutterstock

Rýchlo zháňaš novú vec

Uhynul ti kvet, ktorý si mal polievať kamoške, kým sa vráti z dovolenky? Alebo prišiel nečakane o život škrečok, o ktorého si sa mal pár dní starať? Problém je na svete a neostáva ti iné, len sa rozhodnúť. Buď budeš až do momentu odhalenia tŕpnuť, ako zareaguje smutný majiteľ svojho zosnulého miláčika, alebo to vyriešiš po svojom. Podľa toho, koľko času ti zostáva, tomu môžeš prispôsobiť svoje riešenie.

Ak hrá čas proti tebe, zrejme toho veľa nezmôžeš. Ale pokiaľ máš nejakú hodinu či deň navyše, môžeš sa pokúsiť zohnať náhradu. Nikomu predsa nepríde podozrivé, že tvoj dočasný kvitnúci kamoš sa u teba akosi rozbujnel a aj kvietkov má omnoho viac. Rovnako sa nikto nepozastaví nad novým bielym fliačikom na čiernej srsti škrečka. Hlavne, že je tvoj chlpatý zverenec živý a zdravý. Všetko predsa u teba prosperuje. Holt, asi máš čarovné ruky.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.