5. Pozitívny prístup k spoločnému projektu
Či už ide o pracovný, alebo školský kolektív, určite na teba čakajú spoločné výzvy, ktoré budeš musieť so svojimi novými známymi absolvovať. A to je tvoj čas. Nepristupuj k tomu ležérne a bez záujmu, ale ukáž im, že ti na vašom spoločnom diele záleží. Počúvaj a podporuj ostatných a zároveň prilož aj ty ruku k dielu.
Odporúčame prečítať:
Slováci vo vtipnej dokresľovačke ukázali, ako si predstavujú ideálny relax
6. Zdieľanie poznatkov a pomáhanie
Ver si. A táto rada sa netýka len prejavov sympatií, pozdravov či urobenia prvého kroku. Ponúkni svojmu okoliu svoje vedomosti a pomoc. Vďaka tomu spoznajú, že si tímový hráč, a pomôže to vytvoriť prostredie vzájomnej podpory a spolupráce.
7. Ochota učiť sa
Každý kolektív je jedinečný a ak doň vstupuješ ako nový prvok, v istom zmysle sa mu musíš podvoliť. Zabehnutá skupina, do ktorej prichádzaš, má svoju kultúru a fungujúcu dynamiku. Buď preto otvorený učeniu sa nových vecí a prispôsobeniu sa.
8. Vyhýbaj sa kancelárskym intrigám
Posledná, no zato kľúčová vec – drž sa ďaleko od klebiet na pracovisku. Ohováranie a intrigy vedú väčšinou k problémom. Nebuď pre svoje okolie toxický, nezapájaj sa do lokálnych telenoviel. Pomôže to tebe aj prostrediu, do ktorého prichádzaš.