Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 24.7.2024
sk
Vladimír
cz
Kristýna, Tina
, Kristina, Kristen

Šialené bicykle tohto kreatívneho kutila vzdorujú logike

Videl si už najmenší, pílový či bezkolesový bike?


Kreatívneho ruského youtubera Sergia Gordieieva, ktorý vystupuje pod menom The Q, sleduje vyše 13 miliónov ľudí. Videá so šialenými vylepšeniami bežných vecí majú stovky miliónov videní. Jeho najznámejšími gadgetmi sú najmä inovatívne redizajnované bicykle, ktoré pri prvom pohľade spochybňujú naše vnímanie fyziky.

Šikovný inžinier zverejňuje nevšedné prototypy, pri ktorých máš chuť smiať sa a žasnúť zároveň. Hrá sa najmä s kolesami, ale remontuje aj celé konštrukcie. Vyrobil tiež najmenší funkčný bicykel.

Známe je minuloročné video neortodoxného vehiklu so štvorcovými kolesami, o ktorom sme písali aj na EMEFKA. Na prvý pohľad vyzerá nepojazdne, no funguje. Štvorhranné kolesá majú dômyselný dizajn a v skutočnosti sa vôbec nemusia otáčať. Pneumatiky sa pohybujú ako behúne, podobne ako pri tankoch.

Prečo zostať pri štvorcových?

Po úspechu hranatých kolies sa The Q vrátili k rysovacej doske, aby zistili, či zvládne aj trojuholníkové. Zvládol. Na rozdiel od predošlého dizajnu sa trojrohé kolesá otáčajú podobne ako okrúhle. Jazda vyzerá trochu nepohodlne, ale zvládne aj rovný povrch.

Vďaka miernemu zakriveniu každej strany kolesa a páru kĺbových ramien, ktoré umožňujú stredový pohyb hore a dole, sa dá na ňom preháňať bez toho, aby si pociťoval nepríjemné nadskakovanie. Z nuly na desiatku len tak nezrýchliš, ale mohol by byť užitočný pri zdolávaní nerovného terénu.

Reže zákruty

Ďalším kúskom je bicykel s kolesami vyrobenými z kotúčovej píly. Je špeciálne navrhnutý na jazdu po zľadovatenej ploche bez toho, aby si hodil papuľniaka.

Mohlo by ťa zaujímať:

Ak sedíš v lietadle pri okne, dávaj si pozor. Miesto so sebou prináša toto riziko

Nadupaná bikematematika

Takto vyzerá bicyklová matematika: 0,5 + 0,5 = 1, ktorej vizuál v praxi hypnoticky rezonuje. A keď idú polky, prečo nie tretinky? Hľa, velocipéd na princípe 0,5 + 0,5 = 0,33 + 0,33 + 0,33.

Húsenica

Najnovší model vyrobený na pobavenie, ktorý bol predstavený koncom júna, pre istotu kolesá nemá. Fičí na princípe reťazových behúňov. Našliapeš sa viac a ďaleko s ním nezájdeš, ale je to lacnejšie ako fitko. Skvele ho vystihuje komentár pod videom: „Konečne niekto vynašiel spôsob dopravy, ktorý je taký rýchly ako chôdza s 10-násobným úsilím.“

Big Boy

Asi najzábavnejší je tento najmenší plne funkčný bicykel, na ktorom môžeš brázdiť mestom. Je vyrobený z pevnej kovovej konštrukcie, odolných kolies a unesie až 100 kg. Jazda je trochu nepohodlná, no pozornosť okolia je zaručená.


Tagy:

Monika Suchá
Píšem prstami, myslím hlučným vnútorným hlasom. Atakujem zaujímavými témami, ktoré musia prilákať najskôr mňa, kým ich vyzradím druhým. Konvenčne do nich badurkujem ironický a sarkastický tone of voice.Vo voľnom čase neznášam decká, obľubujem pondelky, bad days sú nedeľky. Rada si umývam zuby a šparchám sa vatovými tyčinkami v uškách. Také uspokojujúce.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.