Šialené súťaže, o ktorých si pravdepodobne doteraz nepočul

Ani si nesníval, že sa v niečom takomto súťaží a už vôbec nie, že sa konajú aj majstrovstvá.

Zdroj: unsplash.com

Vo svete existujú rôzne zaujímavé športy a v niektorých sa dokonca konajú aj majstrovstvá. Či už to bol metlobal, nosenie manželky alebo naháňanie kotúľajúceho sa syra dole kopcom. Keďže môžu existovať rôzne absurdné športy, tak existujú aj súťaže, o ktorých si možno doteraz nepočul.

Točenie pizzového cesta

Určite si už aj ty videl nejakého šikovného kuchára, ktorý si točil pri príprave pizze cesto na rukách bez toho, aby sa mu s ním niečo stalo. Naozajstní majstri takto cesto pripravujú úplne bežne, iní svoj talent na točenie pizzového cesta využívajú na súťažiach. Nie je to však len o obyčajnom točení cesta na rukách. Súťažiaci sú doslova akrobatmi a pri súťažení musia byť kreatívni a poriadne sa snažiť, lebo ich triky hodnotia porotcovia, podobne ako to býva pri krasokorčuľovaní.

Niektorí súťažiaci preto experimentujú tak, že robia rôzne triky žonglovaním, s futbalovou loptou alebo napríklad so zaviazanými očami. Ak by si sa chcel stať podobným súťažiacim, na cvičenie nebudeš musieť neustále pripravovať pizzu, súťažiaci trénujú so silikónovým cestom.

Nindžovia z nákupných centier

Šport alebo súťaž sa oficiálne volá „Official sport of mall ninjas‘‘. Táto súťaž spočíva v tom, že tu muži preukazujú svoj talent v narábaní s čepeľami. Súťažiaci sa presúvajú k rôznych prekážkam, kde sekajú drevo, laná, loptičky a ďalšie iné veci.

Vyzerá to ako úplne jednoduchá súťaž, no zdanie občas klame. Ak by si sa chcel zapojiť do takejto súťaže, tak by si sa mal stať najskôr certifikovaným inštruktorom BladeSports. Niektorých súťažiacich dokonca sponzorujú aj výrobcovia týchto špeciálnych nožov, ktorých cena sa môže vyšplhať až na 900 eur.

Strieľanie hrachu

Ľudia sa postavia do radu a pomocou špeciálnej slamky strieľajú so sušeným hráškom do terča, ktorý je vzdialený 12 metrov. Niekto to berie ako veľmi vážnu vec a poriadne sa pripravuje, napríklad sa vyzbrojí laserovým zameriavačom a iní to berú ako zábavu. Aj napriek tomu sa v tomto športe každoročne konajú majstrovstvá, kde inde ako vo Veľkej Británii.

Takéto strieľanie spočíva v tom, že súťažiaci musí čo najsilnejšie do slamky fúknuť, aby vystrelil hrach. Podobne sa hrali aj naši spolužiaci v škole, pri strieľaní papierových guličiek cez obal pera. Terče sú prispôsobené tak, aby sa na nich hrášok udržal a následne sa počítajú body, podľa toho, kam ste na terči strelili.

Fingerboarding, skejtovanie prstami

V minulosti veľmi fičali tie mini skejty, s ktorými sa hrávali prevažne chalani. Možno ti to prišlo vtedy absolútne smiešne a zbytočné, no niektorí s nimi vedeli robiť naozajstné triky. Možno si ani netušil, no v tomto športe sa konajú aj súťaže. Súťažiaci však nesúťažia s mini skejtmi z dráčika, tieto sú profesionálne prispôsobené a môžu stáť aj okolo 100 eur.

Takéto súťaže by sa však nemohli konať bez rámp a prekážok, takže aj tie sa nakupujú a ich cena sa môže vyšplhať až na 2 000 eur. Súťažiaci sa, samozrejme, takýmito súťažami nedokážu uživiť, no na väčších turnajoch môžu získať až 5 000 aur. Ak by sme mali opísať, ako takáto súťaž prebieha, tak je to rovnaké ako tie reálne skejt súťaže, len tu ide o mini skejty, na ktorých sa skejtuje pomocou prstov.

Pretláčanie prstami

Táto súťaž má svoju dlhoročnú históriu a je typická pre Nemecko a Rakúsko. Fingerhakeln, ako sa pôvodne nazýva, siaha až do 17. storočia, keď si takýmto spôsobom muži medzi sebou vyrovnávali spory. Spočívalo to v tom, že sa, držiac sa prstami za koženú slučku, snažíš „pretlačiť“ súpera a snažíš sa mu nedovoliť, aby ti pomliaždil končatiny. Jednoduché.

Každoročne sa v tejto disciplíne súťaží na piatich majstrovstvách, pričom výherca získava uznanie a v neposlednom rade aj artritídu. Narušená koža, šľachy a pomliaždené kĺby sú úplne bežnými súčasťami takéhoto súťaženia. Tento šport je prakticky národným športom Nemecka a Rakúska a je zvykom, že sú účastníci oblečení počas súťaženia v tradičných bavorských krojoch. Viac, ako tento šport prebieha, ti prezradí video.

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
3
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Night King pre EMEFKA: Sleduj bláznivé interview a jeho reakcie na Game of Thrones memes!

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME