Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 3.12.2023
sk
Oldrich
cz
Svatoslav
, Světoslav

Keď je pes nadšený, tak zašteká. Ak mu niečo prekáža, šteká tiež. Niekedy je veľmi ťažké od seba rozlíšiť jednotlivé formy psej reči. Asi každý psičkár sníva o tom, že raz by so svojím miláčikom viedol plnohodnotný rozhovor. Unilad píše, že to nemusí byť len želanie.

Profesia rečovej a jazykovej patologičky dáva Christine Hungerovej všetky potrebné znalosti, aby tento sen zmenila na realitu. Pre svoju 18-mesačnú sučku Stellu vyrobila špeciálnu dosku s tlačidlami. Vďaka jednoduchému zariadeniu dokáže Stella povedať, kedy je hladná, kedy chce odpočívať a kedy by sa najradšej vybrala hrať do parku. Sučka dokonca vie skombinovať až päť slov a vytvárať jednoduché vety.

View this post on Instagram

We are all smiles this Saturday morning because Stella is KILLING us with her communication!!! First we gave Stella new food for breakfast, which turns out she did not like ?? After walking away from her bowl multiple times, she said, “Eat no” and laid on the couch. Then we were cleaning up a bit when Stella told us, “All done walk happy walk happy want.” Someone sure wants us to enjoy the weekend! As if that weren’t enough, Stella declared “Stella bye love you” and stood in front of the door. ??❤️ I just can’t say it enough, this is AMAZING!!! • • • • • #hunger4words #talkingdog #everyonedeservesavoice #speechtherapy #AAC #slp #corewords #SLPeeps #earlyintervention #languagedevelopment #dogsofinstagram #dogmom #dogs #animalpsychology #doglover #sandiegodog #catahoula #blueheeler #smartdog #dogcommunication #mydogtalks #SLPdog #dognition #animalcommunication #interspeciescommunication #loveanimals #respectanimals

A post shared by Christina Hunger, MA, CCC-SLP (@hunger4words) on

Každé jedno tlačidlo po stlačení prehrá iné užitočné slovo. Jedného dňa Sally stlačila kombináciu „chcem“, „Jake“ (snúbenec Christine) a prísť. Jasne tým povedala, že čaká na Jakeov príchod. Keď sa muž objavil vo dverách a privítal sa so Sally, tá s nadšením stlačila tlačidlo „šťastná“. Psie komunikačné zariadenie vyzerá v praxi takto:

Zdroj: unilad.co.uk


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.