Šikovná Slovenka sa stará o svetových dídžejov ako Armin van Buuren

Od neškodného „babysittingu“ až po organizáciu veľkolepého festivalu? Áno, aj to sa dá.

Našou úlohou je vás, našich fanúšikov, nielen baviť, ale i inšpirovať. V momentálnom mediálnom slovensko-skeptickom ošiali by sme vám radi ponúkli i nejaký ten dúšok nádeje v to, že ak sa chce, dá sa dokázať čokoľvek. Perfektným príkladom je i mladá baba Veronika, ktorá vie presne, čo chce. Presvedčila ma o tom v momente, kedy s malou dušičkou vyrozprávala čašníkovi návod, do akého tvaru jej má nakrájať limetku k suchému martini. Niežeby si potrebovala trochu zašikanovať, ona len jednoducho vie, čo chce! Nechajme ju však, aby vám potrebné porozprávala sama.

Veronika, ešte nemáš ani 30 rokov a už máš na starosti hviezdy svetového showbiznisu. Ako si sa k takejto príležitosti dostala?

Milujem tanečnú hudbu a všetko s ňou späté a už od puberty som mala viac kamarátov DJov ako tých „normálnych“. Sen, priblížiť sa k DJským hviezdam, sa premenil na realitu, keď si jeden z promotérov nesplnil svoju úlohu tak, ako mal a tento DJ na svoj Facebook napísal výzvu, že hľadá niekoho anglicky hovoriaceho s autom v okolí. Mala som vtedy už po skúškach, začínalo leto a nudila som sa doma, tak som mu napísala. Mamina mala z toho hrôzu: „to ideš za cudzím DJom do cudzieho mesta“, ale nedala som sa, moja dobrodružná povaha zariadila, že sa z toho vyvinul krásny zážitok pre obe strany. Dodnes sme s tým DJom v kontakte a spomíname na to, ako sme jedli halušky a v pozadí behali bambi – spomeň si na anglické slovíčko pre slovo srnky, keď musíš! 🙂

giphy.com (https://giphy.com/gifs/culture–think-hmm-d3mlE7uhX8KFgEmY)

V čom spočíva tvoja úloha? Ako to celé prebieha?

Od tejto doby som začala kontaktovať promotérov / organizátorov, keď som videla, že plánujú na Slovensko priniesť DJskú hviezdu. Väčšinou to začína tým, že stojím s tabuľkou s menom DJa na viedenskom letisku, pociťujem miernu nervozitu z toho, aký človek to v skutočnosti bude, zvítame sa a podľa jeho preferencií, ho buď veziem priamo na hotel alebo na nejaký menší výlet. Pomôžem mu s checkinom na hoteli, väčšina z DJs čas pred vystúpením využíva na relax a posilku, takže si dohodneme čas, kedy ho vyzdvihnem pred vystúpením a ideme na miesto konania akcie. Niekedy je to klub, inokedy hala alebo open air priestor. Tam sa starám o to, aby bol DJ spokojný – čo zahŕňa drinky, odháňanie otravných fanúšikov, aj keď občas zariadim aj pravý opak – meet & greet s vybratými fanúšikmi. Počas vystúpenia som poblíž, aby som prípadne pomohla vyriešiť technické nedostatky. Po odohratí sa väčšina DJs ponáhľa spať na hotel, ale občas sa utrhnú z reťaze… 😉

Ako sa takí ľudia, ktorí niečo dokázali, zvyknú správať? Máš aj nejakú vtipnú príhodu?

Väčšinou sú to skvelí ľudia, ktorých vystihuje slovo pokora. Stretla som sa s DJmi, ktorých honoráre sú rádovo v stovkách eur, ale aj v desaťtisícoch eur a všetci mali spoločný tento menovateľ. Každý z nich si váži svojich fanúšikov a to, že sa môžu živiť vlastným hobby, považujú za najväčší dar. Je s nimi sranda, niekedy máme filozofické debaty, riešime vzťahy, deti, hudbu vo všetkých jej krásach. Je zaujímavé, ako sa v priebehu jedného dňa dá zájsť „hlboko“, ale asi na nich zázračne funguje fakt, že som vyštudovala psychológiu.
No a najvtipnejšia príhoda sa mi stala pár rokov dozadu s Kryderom, ktorý vystupoval na festivale na východe Slovenska, kde podľahol čaru východniarskeho žúrovania. Keď dohral, stiahli ho zo stagu popíjať, takže všetko nechal na pódiu– slúchadlá, USBčka aj mikinu. Bavil sa a ja som ho nechcela rušiť, takže som všetko pobalila a odišla medzitým na hotel spať – ráno som ho mala viezť na letisko, tak som chcela byť fit. Asi o 6tej mi volal pomaly so slzami v očiach, že všetko stratil a ani mňa nevie nájsť. Do 10 minút som tam stála s autom a hovorím mu, že nič nestratil, všetko mám ja. V tej chvíli sa mu rozžiarili očká a povedal: „Veronika, you are the best DJ babysitter in the world“. Od toho momentu túto prezývku aktívne používam, pretože mi príde oveľa výstižnejšia ako obyčajný runner.

Veronika Zeiselová

3 roky si manažovala DJov. To ťa inšpirovalo zorganizovať festival EDMANIA, na ktorom si fanúšikovia elektronickej tanečnej hudby prídu na svoje.  Kedy a pri akej príležitosti presne nastal ten okamih, pri ktorom si si povedala: „Áno, poďme do toho!“

Trošku ťa poopravím. Bola som manažérkou DJov, ale rozhodnutie organizovať festival nebolo moje. Toto šialené a odvážne rozhodnutie v jednom patrí tomu najlepšiemu šéfovi Mirovi, ktorého som vďaka tomu spoznala. Dozvedela som sa o tom, že niečo chystá v Trenčíne a mal tam vystúpiť jeden z mojich zahraničných DJských priateľov a ja som chcela byť pri tom. Získala som naňho telefónne číslo a zavolala mu niečo ako: „Dobrý deň, ja som Veronika, robím toto, robím tamto, viem aj toto a môžem sa naučiť aj iné, ale v každom prípade vám chcem pomôcť.“ Človek, ktorý sa rozhodne robiť niečo pre tanečnú scénu na Slovensku má môj obrovský obdiv. Mnoho ľudí si myslí, že je to biznis, z ktorého sa kupujú drahé autá a chodí na dovolenky minimálne na Bali, ale opak je pravdou. Keďže som do toho už predtým trošku videla, chcela som mu pomôcť, aby to nebol iba jednorazový výstrel do tmy. Slovo dalo slovo a ťaháme to spolu už vyše dva a pol roka, čo zahŕňa 3 uskutočnené zimné indoor edície a dve letné pod holým nebom.

Michael Calfan

Veronika Zeiselová

Hovoríte si festival so srdcom. Prečo?

Vyplýva to z toho, prečo a ako to robíme. Všetky naše aktivity či už pred festivalom alebo počas neho robíme so srdcom. Do všetkého, čo robíme, dávame to naše srdce. Vždy, keď niečo vymýšľame a riešime, pýtame sa sami seba, ako by sme to chceli, aby to bolo k našej spokojnosti. Preto sme napríklad aj úplne zrušili VIP sekciu. Väčšinou je VIPka o tom, že si máte na akcii, kde sadnúť, oddýchnuť alebo vás rýchlejšie obslúžia na bare. U nás je miesta na sedenie dostatok – od klasických lavíc až po tuli vaky a na bare pracujú šikovní barmani, ktorí to proste vedia, takže nikto na drink nečaká toľko, aby si to stihol medzičasom rozmyslieť. Fanúšikom vždy dáme niečo na pamiatku – či už silikónové náramky, tetovačky, alebo obrandované žuvačky. Okrem toho sa zapájame aj do charitatívnych aktivít a celkovo sa snažíme pozitívne prispievať spoločnosti.

edmania.eu (https://www.edmania.eu/edmaniablog/zase-je-po-tom/)

Práca s ľuďmi je veľmi náročná, to potvrdí predavačka i manažér vo veľkej firme. Ako ju zvládaš ty? Je to vďačná práca? 

Je veľmi dôležité držať si odstup, v krízovej situácii zachovať chladnú hlavu a z dlhodobého hľadiska si nájsť ventil. Ja som ho našla v blogovaní. Do bežného príspevku na Facebooku sa tak nerozpíšem ako do blogu, tam si raz za čas vylejem srdiečko a nechám sa poľutovať našimi najvernejšími fanúšikmi. Srandujem, dôležité je si uvedomovať, že tých hejterov je stále možno tak 1 blbec na 1000 super fanúšikov, takže sa v takých chvíľach treba sústrediť na tých zvyšných 1000. Ale občas sa to nedá – napríklad v nedeľu, keď chceš byť s rodinou a niekto ti vynadá, že „ste pekne j*bnutí“, lebo si neodpísala behom šiestich hodín. Ľudia vedia aj po rokoch prekvapiť. Som však rada, že väčšinou prevládajú tie pozitívne prekvapenia. Posielajú správy, podporujú, píšu pozitívne komentáre, pozdravujú z dovoleniek. Sme súčasťou ich každodenného života a ja to milujem. Môžem s pokojným svedomím prehlásiť, že festival EDMANIA má vlastnú komunitu.

Kryder

Veronika Zeiselová

Ako sa vám podarilo presvedčiť také veľké mená svetového showbiznisu, aby sa dostavili na váš festival?

Na tomto má predovšetkým zásluhu naša bohatá bookingová história a náš profesionálny prístup. Za ten relatívne krátky čas sa u nás vystriedalo cca 50 zahraničných DJs, ktorí na našom malom Slovensku zažili svetový štandard – od starostlivosti o nich, cez kvalitné technické zázemie až po skvelú zábavu v backstagei.

Sander van Doorn

Ferreck Dawn

Veronika Zeiselová
Majú nejaké špeciálne požiadavky?

Každý z umelcov má svoj rider – technický a hospitality. Technický býva väčšinou plus-mínus rovnaký, tam sú extra akurát špeciálne efekty – CO2 delá, pyrotechnika či konfety. Technický rider mal zatiaľ najzložitejší Armin van Buuren, ktorý dodal nákresy tak podrobné, že bolo jasné, ktoré svetlo, kde bude visieť. Pre neho sme zháňali aj špeciálny mixpult, ktorého sa na Slovensku predali celé DVA kusy. V hospitality rideroch sú už úplne štandardne lepšie značky vodiek, šampanského alebo kokosová voda. Keď som videla prvý raz kokosovú vodu v rideri, netušila som, kde ju zoženiem. Ale najväčšími pikoškami, ktoré som v rideri videla, boli boxerky (ešte aj presne špecifikovaný strih), ponožky a poskladané origami, ktoré malo DJa čakať na hotelovej izbe – vtedy som si zaspomínala na detstvo a z vytrhnutej strany z diára vyčarovala nebo-peklo.

Tom Staar

Veronika Zeiselová

Paul van Dyk

Veronika Zeiselová

Vždy ma zaujímalo ako to je s počasím. Nebojíš sa, že nevyjde? Alebo si jednoducho povieš, že toto je už v rukách svätého Dindi a pevne dúfaš v „Dnes bude jasno, slnečno.“?

Hmm… počasie je dosť zložitá téma. Ja o sebe hovorím, že som pesimistický optimista – som pripravená na najhoršie a dúfam v najlepšie. Takto je to aj s počasím. Sme vždy pripravení na všetko, je jasne stanovené, ako postupovať, keď nastanú určité situácie, ale… ešte nikdy nenastali a verím, že ani nenastanú. Vždy opakujem, že v januári som objednala slnečno a tak to proste bude. Musí! Prečo? Lebo som povedala! 😀

giphy.com (https://giphy.com/gifs/l41YkFEPPPorUbKsU/download)

Aká je atmosféra v zákulisí?

U nás v zákulisí je vždy skvelá atmosféra, občas ma aj mrzí, že sa nemôžem baviť s tými ľuďmi. Posledné dve edície nám atmosféru spríjemňovali Sendreiovci, ktorí sa postarali o takú zábavu, že chýry o našom backstage sa šírili sociálnymi sieťami ešte niekoľko dní po festivale. A čo sa týka zákulisia toho organizačného, tak tam je vždy také jemné-nežné peklíčko, neviem, ako je to možné, ale stále sa niečo deje a vždy treba čosi riešiť. No, aby to nevyznelo negatívne – ja to milujem, je to určitá forma adrenalínového športu a to ti každý jeho milovník potvrdí, že je úžasné.

Dimitri Vangelis and Wyman

Veronika Zeiselová

Enei Emperor

Veronika Zeiselová

Prečo by ľudia mali navštíviť práve festival EDMANIA? Čím ste iní?

Oproti iným slovenským eventom na poli tanečnej hudby prinášame najviac zahraničných hostí za veľmi slušnú cenu. Teraz to okrem Axwella & Ingrossa a Timmyho Trumpeta bude 28 ďalších zahraničných DJs. Ale to nie je ten pravý dôvod… Mali by prísť, pretože si spoločne užijeme dva dni plné skvelej hudby pod holým nebom, podkreslené špičkovým zvukom, krásnymi svetielkami, úžasnými vizualizáciami, parádnymi špeciálnymi efektmi, k tomu pridajme zaujímavé sprievodné aktivity a… KOLOTOČ!

giphy.com (https://giphy.com/gifs/culture–think-hmm-d3mlE7uhX8KFgEmY)

Tak to je pecka! Ďakujeme ti veľmi pekne za prínosné slová, no jednu otázku na teba ešte predsa len máme. Ľúbiš EMEFKA?

Ľúbim EMEFKA, pretože je to skvelý zdroj zábavy na každý deň. Stroho, no výstižne! 🙂

Ďakujeme za rozhovor! 🙂

giphy.com (https://giphy.com/gifs/hero0fwar-karmawhore-rhyming-g9582DNuQppxC/download)

Titulná fotka: Veronika Zeiselová

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
2
Haha
Woow Woow
12
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Ilustrácie poľského umelca zachytávajú všetky nástrahy dnešného sveta, ktoré na náš číhajú

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME