15 šikovných hotelových trikov, ktoré využiješ na dovolenke či na služobnej ceste

Tieto by si určite nemal prehliadnuť, ak sa v blízkej dobe chystáš cestovať.

Zdroj: Eunice Stahl / Unsplash

Sezóna letných dovoleniek je oficiálne ukončená, no téma cestovania je aktuálna v každom ročnom období. A s ňou teda aj hotely. Preto sme si o nich niečo pripravili, konkrétne zbierku užitočných „life hackov“, ktoré ti pobyt mimo domova trošku spríjemnia. Ľudia na Twitteri sa totiž podelili o užitočné drobnosti, ktoré im v hoteli zachraňujú krk, a my sme vám ich zopár pozbierali v tomto článku.

1. Ak doma zabudneš len adaptér, takmer každá televízia má zozadu USB port, do ktorého môžeš kábel strčiť a nabíjať, koľko len chceš. Tento trik funguje aj v prípade, že máš celú nabíjačku, no nemáš dostatok zásuviek.

2. Obaľ si vankúš do hotelového uteráku. Je to dvojitá ochrana vhodná pre všetkých, ktorým predstava vdychovania molekúl potom presiaknutého vankúša nerobí dobre na žalúdok.

3. Keď si robíš na raňajky v hoteli toast, polož malé kocky masla neďaleko toastovača. Kým sa chlieb opečie, maslo sa ohreje a bude možné ho rozotierať okamžite.

4. Keď si doma zabudneš nabíjačku na telefón, skôr, ako pôjdeš kupovať novú, opýtaj sa na recepcii. Väčšinou ich tam majú plnú škatuľu a nejaká ti už hádam len pasovať bude.

5. Spoj dva závesy dokopy vešiakom na sukne (to je ten so štipcom na každom konci). Slnko to ráno môže zabaliť.

6. Žehliaca doska na izbe sa dá použiť ako nastaviteľný stolík. Hotelové stoličky sú málokedy polohovateľné a hoci pár minút sa to dá vydržať, ak potrebuješ pracovať na notebooku niekoľko hodín, stojí to za prd. Preto použi žehliacu dosku, ktorú si môžeš nastaviť na takú výšku, akú práve potrebuješ.

7. Postav stoličku pred klimatizáciu, aby nefúkala priamo na teba. Nikto sa nechce druhý deň na dovolenke zobudiť s hlasom, ako po troch hodinách vrieskania na solídnom death metalovom koncerte.

8. Zaves si pokrčenú košeľu na vešiak do kúpeľne, kým sa budeš sprchovať. Para jej trošku pomôže vyrovnať sa a nakoniec nikto nezistí, že si ju pred chvíľou vytiahol z kufra v stave, akoby ju žula krava.

9. Hotelové fitko zväčša ponúka balenú vodu zadarmo. Ak chceš ušetriť nejaké drobné, neváhaj sa tam po ňu vybrať. Je to sockárstvo? Trochu. Ale pýtať si za pol litra bublinkovej vody štyri eurá tiež nie je úplne „kóšer“.

10. Použi jednorazovú kúpaciu čapicu, prípadne sáčky na ľad, ako ochranné vrecko na ovládač od telky. Nechceš vedieť, kedy tú vec niekto naposledy dezinfikoval.

11. Vždy sa pozri pod matrac, či tam nie sú ploštice. Vyzerajú ako malé čierne bodky, zanechávajú napuchnuté štípance a vyliezajú len v noci. Tú pliagu si fakt nechceš doniesť domov.

12. Použi tašku, čo visí v skrini (zväčša pre upratovačku, ak má vyzdvihnúť veci do práčovne), na uskladnenie špinavého oblečenia. Bude jednoduchšie vedieť, čo si už mal na sebe a čo sa ešte dá použiť.

13. Zober si HDMI kábel a používaj telku ako druhú obrazovku pre svoj notebook. Pre bežného dovolenkára asi nevyužiteľné, ale pre človeka, čo cestuje na služobky a často robí na izbe rôzne databázy a tabuľky… na nezaplatenie.

14. Pripevni na klimatizáciu takú tú zásuvnú voňavku z auta. Ak sú v izbe akékoľvek nepríjemné pachy, za chvíľu ich prestaneš cítiť.

15. A na záver: do väčšiny otvorov na izbovú kartu pasuje vlastne akákoľvek karta, takže tam pokojne môžeš zasunúť električenku a užívať si elektrinu aj počas svojej neprítomnosti. To sa hodí, najmä ak si chceš dobiť elektroniku alebo nechať pustenú klímu.

Zdroj: Rick Klau / Twitter


Reagujte!
Grr Grr
2
Grr
Fuuj Fuuj
3
Fuuj
Fňuk Fňuk
2
Fňuk
Jeej Jeej
4
Jeej
Uups Uups
4
Uups
Haha Haha
11
Haha
Woow Woow
39
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
10 hercov, ktorých veľa ľudí považuje za zlých, ale v skutočnosti sú výborní a talentovaní

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME