Štvrtok 6.10.2022
sk
Natália
cz
Hanuš
Zdroj: ©Shutterstock

Šikovné tipy a triky, s ktorými zvládneš letné horúčavy aj nájazdy hmyzu

Schladiť sa dá aj inak ako ľadovými kockami.

Či už leto máš rád, alebo nie, nájdu sa na ňom veci, ktoré nie sú úplne príjemné. Extrémne horúčavy netešia ani tých najväčších milovníkov leta, rovnako ako spálená pokožka či dehydratácia. Existuje niekoľko praktických trikov, vďaka ktorým si môžeš svoje leto spríjemniť, a my sme sa o ne rozhodli s tebou podeliť.

Zamraziť nemusíš len vodu

Počas leta by sme najradšej konzumovali všetko studené. Nielen vodu, kávu a čaj, ale aj jedlá. Preferujeme jedenie šalátov a ľahkých potravín, ktoré až tak nezaťažujú náš žalúdok. Preto ti odporúčame experimentovať s mrazením rôznych vecí. Svoje nápoje si môžeš výborne schladiť a ochutiť zároveň vďaka zmrazenej šťave z citrusov. Môžeš do kociek pridať napríklad aj mätu a potom ti stačí len vytiahnuť tieto ľadové kocky a svieži letný nápoj máš za pár sekúnd hotový.

Mraziť sa oplatí nielen potraviny. Každý z nás by sa najradšej napchával množstvami zmrzliny, no potom sa to odráža aj na našich postavách. Zamraz si nakrájaný banán alebo iné ovocie. Neskôr ho stačí len rozmixovať a máš za pár minút hotovú zdravú zmrzlinu.

Shutterstock

Studená voda vždy poruke

Vodu či iné nápoje si môžeš chladiť aj inak než len ľadovými kockami. Napríklad si môžeš svoju fľašu na vodu umiestniť do mrazničky, a keď do nej naleješ vodu, bude ihneď studená. Prípadne si ju tam umiestni s trochou vody, ktorá ti zamrzne, a budeš mať nachystanú fľašku s vodou aj ľadom. Následne stačí do fľašky naliať svoj nápoj a nemusíš sa babrať s ľadovými kockami (ktoré sa ti možno nezmestia cez hrdlo fľaše).

Shutterstock
5 vecí, pri ktorých sa väčšina z nás cíti trápne

Odporúčame prečítať:

5 vecí, pri ktorých sa väčšina z nás cíti trápne, hoci na to nemáme vôbec žiadny dôvod

Schlaď si svoj domov aj bez klimatizácie

Ak nemáš vo svojom domove klimatizáciu, tak existuje niekoľko trikov, ako môžeš teplotu znížiť aspoň o pár stupňov. V prvom rade ti odporúčame nenechávať otvorené okná, maximálne “na vetračku“. Keď zatemníš závesmi či žalúziami všetky okná, tak budeš mať vo svojom príbytku výrazne menšie teplo.

V prípade, že máš doma ventilátor, postav predeň misku s ľadom a vzduch sa ti tak rýchlejšie ochladí. Ak sa považuješ za šikovného kutila, môžeš si vytvoriť aj domácu klímu. Na internete nájdeš veľké množstvo návodov, podľa ktorých ju zostrojíš.

Shutterstock

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť