Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 21.4.2024
sk
Ervín
cz
Alexandra

Ak by si z nejakého dôvodu potreboval vedieť, kto je najcoolovejším človekom vo Vietname, tu je odpoveď: syn rezbára Nonga. Malý chlapec sa totiž po ulici vyváža v drevenom Bugatti Centodieci, ktoré mu vlastnoručne zhotovil jeho otec.

Zmenšené Bugatti z dubového dreva je jediné svojho druhu. Poctivo odvedená práca šikovných rúk priniesla svoje ovocie a na Nongovu adresu sa hrnú pochvalné slová z celého sveta. Remeselník si lepšiu reklamu ani nemohol priať.

profimedia

Má elektromotor aj funkčné svetlá

Ťažko veriť tomu, že takýto prepracovaný kúsok sa Nongovi podarilo priviesť na svet v priebehu len štyridsiatich dní. Počas konštrukcie využil širokú paletu rôznych nástrojov. Všetko od jednoduchého dláta až po motorovú pílu.

Najúžasnejšou vecou na celom automobile je fakt, že jazdí. Vozidlo je poháňané elektromotorom a má množstvo funkčných dielov. Šťastný majiteľ dreveného Bugatti môže flexiť aj v podmienkach zníženej viditeľnosti – jeho stroj je totiž vybavený funkčnými svetlami a aj smerovkami.

Detaily majstrovskej práce rezbára z Vietnamu

profimedia
profimedia
profimedia
profimedia
profimedia

Zdroj: profimedia.sk


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.