Silné drámy, horory aj dokumenty. 10 seriálov z poslednej doby, ktoré by si nemal premeškať

Zaujímavé seriály zo streamovacích služieb.

Zdroj: 21 Laps Entertainment / MovieStillsDB

S novými filmami je to momentálne dosť bieda, ale seriálových noviniek máme, našťastie, stále dostatok. V tomto článku sme pre teba vybrali 10 pozoruhodných titulov z poslednej doby, ktorým sa rozhodne oplatí venovať pozornosť. Nájdeš medzi nimi seriály rôznych žánrov.

Od tínedžerských dramédií, fantasy cez detektívku až po dokumenty. Veríme, že si vyberieš.

1. Ginny & Georgia

Sympatická dramédia Ginny & Georgia rozpráva príbeh dospievajúcej Ginny (Antonia Gentry) a jej matky (Brianne Howey), ktoré sa plánujú usadiť v novom meste. Jednoduché to ale úplne nebude, pretože ich začne dobiehať vlastná minulosť a jej tajomstvá.

Seriál sa dočkal relatívne pozitívnych recenzií a vyslúžil si dokonca porovnanie s kultovým seriálom Ženy z rodu Gilmorovcov. Herecky nemožno Ginny & Georgia nič vyčítať a plusom sú aj dobre napísané scenáre. Oplatí sa vyskúšať.

2. Shadow and Bone

Dobrých fantasy nikdy nie je dosť a Shadow and Bone rozhodne patrí k tomu najzaujímavejšiemu, čo v poslednej dobe v tomto žánri vzniklo. Príbeh sa odohráva v kráľovstve Ravka a točí sa okolo mladej bojovníčky Aliny Starkovej (Jessie Mei Li).

Tá v sebe objaví netušené schopnosti a zisťuje, že práve ona by mohla byť hrdinkou, ktorá zjednotí vojnou zmietaný svet. Na seriáli treba vyzdvihnúť výbornú vizuálnu stránku, kostýmy a zaujímavý svet (ktorý ale mohol byť predsa len viac predstavený). Výborní sú aj herci a seriál má vcelku solídne tempo a nenudí. Slušný kúsok.

3. The Irregulars

Seriál The Irregulars ťa zavedie do viktoriánskeho Londýna. Skupina tínedžerov sa dá nalákať na prácu pre slávneho Dr. Watsona (Royce Pierreson), spoločníka Sherlocka Holmesa (Henry Lloyd-Hughes). Ich úlohou je rozlúsknuť rôzne detektívne prípady.

The Irregulars má výbornú atmosféru, fajn hercov a scenáre tiež nie sú zlé. Štýlom sa to, pravdaže, vôbec nepodobá klasickým poviedkam či románom so Sherlockom Holmesom, ale zábava je to aj tak slušná.

4. Generation

Coming-of-age dramédia Generation nám predstaví skupinu stredoškolákov, ktorí sa snažia pobiť so strasťami dospievania a zároveň pri tom odhaľujú zákutia sexuality vo veľmi konzervatívnej komunite. Seriálov či filmov s podobným námetom sme už videli pomerne veľa, ale aj Generation rozhodne ponúka zaujímavý pohľad na život súčasných tínedžerov.

Jedným z prvkov, ktorým sa seriál odlišuje od ostatných coming-of-age titulov, je fakt, že sa zameriava hlavne na LGBT komunitu. Ponúka tiež dobre napísané postavy, funkčný humor aj emócie.

5. Calls

Milovníkom hororov dávame do pozornosti kvalitný seriál Calls, ktorý režíroval talentovaný Fede Alvarez. Ten má skutočne zaujímavý nápad. Pozostáva totiž z niekoľkých prepojených telefonických rozhovorov. Z nich sa postupne skladá desivá mozaika udalostí, ktoré môžu mať apokalyptické následky.

Vo svojej podstate tak ide skôr o rozhlasovú hru, ale ten nápad rozhodne má niečo do seba. Navyše mu nechýba atmosféra a napätie.

6. The Falcon and the Winter Soldier

Svojej pravidelnej komiksovej dávky sa dočkali aj fanúšikovia Marvelu. Očakávaný seriál The Falcon and the Winter Soldier sa odohráva po udalostiach Avengers: Endgame. Sam Wilson (Anthony Mackie) a Bucky Barnes (Sebastian Stan) spoja svoje sily, aby sa postavili novej hrozbe.

Aj v tomto prípade sa dá povedať, že fanúšikovia Marvelu dostali to, čo očakávali. Výborne natočenú jazdu so svojimi obľúbenými hrdinami. Niekto by možno namietol, že štúdio nič moc navyše neponúklo, ale ako sa zdá, divákom to stačí. Našu recenziu na tento seriál nájdeš tu.

7. John Wayne Gacy: Devil in Disguise

Nezabudli sme ani na divákov true-crime dokumentov. John Wayne Gacy: Devil in Disguise od Roda Blackhursta ponúka pohľad na činy Johna W. Gacyho, jedného z najhorších sériových vrahov vôbec. Hoci navonok vystupoval ako nenápadný občan, v skutočnosti brutálne zavraždil a umučil minimálne 33 mladých mužov.

8. Behind Her Eyes

Za zmienku stojí aj mysteriózna trilerová dráma Behind Her Eyes. Jej hlavnou hrdinkou je Louise (Simona Brown), slobodná matka s jedným dieťaťom, ktorá si začne milenecký pomer so svojím šéfom Davidom (Tom Bateman). Zároveň sa spriatelí s jeho manželkou Adele (Eve Hewson). Tento nevšedný vzťah ale pre ňu bude mať netušené následky.

Seriál je veľmi dobre natočený a zrežírovaný a diváka dokáže neraz poriadne prekvapiť. Určite mu daj šancu.

9. Them

Hororovo ladená dráma Them rozpráva o černošskej rodine, ktorá sa v roku 1953 presťahuje do štvrte v Los Angeles. Čeliť budú nielen rasizmu, ale aj tajomným silám z iného sveta. Them je výborne natočený a poriadne atmosférický titul, ktorý môžeme odporúčať napríklad fanúšikom štýlu Jordana Peela. Výborná je tiež dobová atmosféra a herecké výkony.

10. The Lost Pirate Kingdom

Na záver si dovolíme odporučiť ti zaujímavú dokumentárnu minisériu The Lost Pirate Kingdom. Tá sa trochu bližšie pozrela na aktivity mnohých slávnych pirátov. Tým sa dokonca podarilo založiť aj pirátsku republiku s vlastnými zákonmi. Práve jej zrod a následný pád je predmetom tejto dokumentárnej série.

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
10
Jeej
Uups Uups
2
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
2
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Bola posadnutá démonmi? Smrť Anneliese Michel, ktorá zomrela počas exorcizmu, desí dodnes


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME