Štvrtok 26.5.2022
sk
Dušan
cz
Filip

Udalosť, na ktorú sa veľa ľudí teší hneď po tom, ako si odbalí vianočné darčeky a doje posledné sústo večere. Niekto oslavuje Silvester na nóbl večierku a iní si ho užívajú v kruhu priateľov na chate, ktorú museli vybavovať tri roky dopredu.

Je jedno, kto, ako a s kým oslavuje Silvester, ak patríš k tej skupine ľudí, ktorí ho oslavujú poriadnou zábavou, nikdy sa nezaobídeš bez týchto vecí.

Luxusný outfit

Každý to vidí inak. Slečny, ktoré sa rozhodli stráviť Silvester na dámy, majú už dávno vybraté trblietavé šaty a 13-centimetrové ihličky, v ktorých budú zdolávať svoje hranice hrdosti pod ťarchou nejakého promile. Potom sú tu tí ľudia, ktorí sa rozhodli svoj luxusný outfit podvoliť počasiu a neľútostným podmienkam, ktoré sa vždy na oslave konca roka vyskytnú. Na chate je vždy luxus mať suché ponožky a nie vysoké podpätky.

Dobrá hudba

Darmo existuje Spotify, ktorý má k dispozícii nekonečné množstvo playlistov. Aj tak sa nikdy nezhodnete na tom, čo by ste chceli počúvať. Jediné východisko tejto situácie je playlist v znamení 90. rokov, ktorý ocení väčšina. V konečnom dôsledku je to úplne jedno, lebo tú hudbu neustále prekrikujete s hláškami typu: „Poď si dať za jeden!“ alebo „Máš tu neprijatý hovor!“. Na konci noci začína už úplne nový playlist, keď je čas začať spievať všetky „tie naše“.

Bytosti, ktoré si (ne)videl celý rok

Samozrejme, že k Silvestru nesmie chýbať dobrá spoločnosť. Občas sa však v dôsledku zanedbania naháňania silvestrovskej chaty stane, že sedíš na gaučíku u známeho tvojho známeho kamaráta. Ani nevieš ako a máš v novom roku niekoľko nových skvelých kamarátov. Jediná smola je, že už sa s nimi nikdy nestretneš, lebo netušíš, ako sa tento človek volá, napriek tomu, že sa ti predstavoval.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/nba-basketball-l3q2SaisWTeZnV9wk)

Zaujímavé debaty

Pri poháriku vždy vznikajú rôzne debaty, čo niekedy vrcholí tým, že sa hľadá najtriezvejší sudca, ktorý by rozsúdil vaše diskusie o tom, či sme mali zostať Československom alebo nie. Nakoniec sa ním stáva poldecko, ktoré hovorí, že je to v konečnom dôsledku jedno a je super, že ste sa tu konečne spolu zišli, aj napriek tomu, že je každý z iného kúta.

Nastavené hodinky

Neodmysliteľná súčasť Silvestra. Polku dňa sa každý pýta, koľko je hodín, a potom sa všetci spijete, aby vám rýchlo ubehol čas a ani neviete ako, zrazu je polnoc. V momente, keď sa má odpočítavať čas do nového roka, zrazu neexistujú hodinky, ktoré by boli presne nastavené. Podľa zvukov pyrotechniky sa zdá, že nie ste jediní, komu zrazu nejdú dobre hodinky. Prípadne ste sa bavili pri fľaši tak dobre, že ste aj zabudli na nejaké odpočítavanie a uvedomíte sa až za zvuku ohňostrojov.

Chlebíčky & alkohol

Azda najdôležitejšie zo silvestrovskej výbavy, bez ktorej si mnohí oslavy roka nevedia ani predstaviť. Alkohol nakupujete už tri týždne dopredu a aj tak je ho stále málo. Preto beriete skoro z každého druhu a hlavne s dôrazom na kvalitu. Je to Silvester, nepozeráte na ceny, vyberáte podľa sympatií, rovnako ako kolegov na chatu. Czechoslovakia vodka je ideálna voľba, pretože vyhovieš každému. Či už tým, ktorí ju pijú radi čistú alebo tým, ktorí obľubujú miešané drinky. Dokážeš si ju dokonca zaobstarať z pohodlia domova alebo keď zbehneš do najbližšieho Tesca.

K tomu nesmie chýbať poriadna zásoba jedla a raňajok, ktoré sú na nový rok ako stvorené. Na sviatočných stoloch nechýbajú jednohubky, s ktorými ste sa piplali 3 hodiny a po tej vodke ich doslova hltáte za niekoľko sekúnd.

karloff.sk

Spoločenské hry

Vedia byť naozaj dobrou zábavou na chatách s kamarátmi. Po tom, čo sa zvyšuje promile a zostávajú prázdne fľaše, je aj ich zapojenie do hry zábavné. Na fľašu naozaj nikdy nie ste starí. Nemusíte sa bozkávať alebo vyzliekať, stačí hrať pravdu a odvahu. O niekoľko minút sa budete váľať od smiechu po zemi.

Nestarnúce vtipy

5 minút po polnoci: „Ahoj, teba som videl naposledy minulý rok“ a mnoho podobných neskutočné zábavných vtipov nesmie v tento deň chýbať. Vtípky nebezpečne útočia na tvoju bránicu ako zapálená pyrotechnika v rukách najlepšieho kamaráta, ktorý už má viac ako dve promile a problém stáť na pevnej zemi.

Novoročný trapas

Ideš na chatu s kamarátom, s ktorým by si bola rada niečo viac a veríš, že alkohol mu pomôže s jeho zablokovaými emóciami. 3, 2, 1… šťastný Nový rok! Všade búcha šampanské, všetci sa objímajú a bozkávajú a vy dvaja tancujete podivný novoročný tanec, lebo jeden chcel pusu, druhý objatie, potom zas opačne… super. Prvý novoročný trapas je na svete.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť