Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 11.12.2023
sk
Hilda
cz
Dana

Silvestrovské oslavy nebudú, mesto z ušetrených financií pomohlo ľuďom v núdzi

Časť finančných prostriedkov určených na ohňostroj vo výške 650 eur prerozdelili na charitatívne účely pre sociálne slabšie rodiny a ľudí bez domova.


Mesto Humenné nebude v tomto roku organizovať žiadne silvestrovské oslavy. Hoci radnica pôvodne plánovala v závere roka zabezpečiť pre obyvateľov a návštevníkov mesta ohňostroj i sprievodný kultúrny program, vzhľadom na aktuálne uznesenie vlády a obmedzenie vychádzania v čase od 20:00 do 05:00 sa organizovanie osláv a ohňostroja konať nebude.

Ako informovala Veronika Lattová z tlačového referátu Mestského úradu v Humennom, samospráva sa rozhodla časť finančných prostriedkov určených na ohňostroj vo výške 650 eur prerozdeliť na charitatívne účely pre sociálne slabšie rodiny a ľudí bez domova.

Financie sa konkrétne použili na materiálne zabezpečenie pre sociálne centrum Domu sv. Júda Tadeáša Gréckokatolíckej charity, ktorá rozdistribuuje darčeky ľuďom v núdzi. Ide o rôzne oblečenie ako sú vetrovky, tepláky, topánky, ponožky a rukavice. Mesto darovalo aj pulzný oxymeter, vitamíny a potraviny. Denný stacionár sv. Jána Krstiteľa Arcidiecéznej charity dostal deky, vitamíny, rukavice, ponožky a potraviny. Pre obyvateľov mesta Humenné, ktorým je poskytovaná sociálna služba v Zariadení núdzového bývania na Kukučínovej ulici, odovzdali z radnice balíčky s potravinovou a hygienickou pomocou, dekou, uterákom a ponožkami.


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.