Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 28.3.2023
sk
Soňa
cz
Soňa
, Sonja, Sonia

Úvod Simpsonovcov bol stvárnený v mnohých podobách. Legendárna scéna rodinného zasadnutia na gauč bola za tie roky ozvláštnená samotnými autormi, ktorí scénu obmieňali o rôzne krátke situácie. Fanúšikovia po celom svete spravili viaceré stvárnenia úvodu, napríklad aj v hranej podobe alebo za pomoci lega. Svetlo sveta však uzrel ďalší nápad.

Fotobanky, ach, tie fotobanky…

Twitter poskytuje široký priestor zviditeľniť sa. Nečudo, že ho využívajú kreatívni ľudia. So svojím dielom sa na sociálnej sieti pochválil aj používateľ Matthew Highton. Rozhodol sa pretvoriť úvod známeho seriálu Simpsonovci.

Jeho originálny nápad vyžadoval len jednu vec – zábery v tzv. „fotobankách“. Tie obvykle disponujú obrázkami, videozáznamami, ktoré môžu byť v niektorých prípadoch využité úplne zadarmo. Ak do toho primiešame ešte Hightonov cit pre humor a filmárske schopnosti, tak dostaneme video, akým je toto…

Záležitosť jedného dňa

Je celkom ťažké uveriť, že niečo takéto trvalo Hightonovi len jeden deň. Odozva, ktorú na sociálnych sieťach dostal, bola obrovská, video sa stalo virálnym hitom a šírilo sa naprieč platformou. Mnohým používateľom na Twitteri sa páčili jednotlivé starostlivo vybrané zábery v určitých sekvenciách ako napr. Maggie v nákupnom vozíku, pes na gauči alebo Bart kresliaci na tabuľu.

Takmer okamžite začali autorovi pribúdať ďalšie nápady, ktoré by mohol spracovať. Jeden z používateľov by si takéto spracovanie vedel predstaviť u Flinstonovcov alebo dokonca u celej trilógie Pána prsteňov (aj keď to by mu asi nezabralo len jeden deň). Highton spracoval ešte skôr touto formou aj úvod Buffy, premožiteľky upírov. To ho, podľa jeho slov, takmer zabilo.

Posúďte sami, ako veľmi sa mu obe videá podarili. Možno nás v budúcnosti naozaj prekvapí celou trilógiou Pána Prsteňov!


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Rošková
Som externou redaktorkou portálu EMEFKA od februára 2021. Venujem sa najrôznejším témam, no najradšej mám politické perličky a zaujímavé príbehy.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje