Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 11.12.2023
sk
Hilda
cz
Dana

Singapur má už zaočkovaných takmer všetkých spôsobilých obyvateľov

Mestský štát má zhruba rovnaký počet obyvateľov ako Slovensko a takmer všetci sú už zaočkovaní.


Miera zaočkovania proti ochoreniu COVID-19 v Singapure stúpla na 96 percent zo všetkých obyvateľov spôsobilých na vakcináciu. Úrady sa teraz zároveň snažia čo najrýchlejšie podať posilňujúcu dávku, pretože sa obávajú nového variantu omikron. V stredu o tom informovala tlačová agentúra Reuters.

Ministerstvo zdravotníctva tohto mestského štátu v juhovýchodnej Ázii, ktorého obyvateľstvo patrí k najviac zaočkovaným proti covidu na svete, v utorok neskoro večer oznámilo, že vzhľadom na zaznamenaný malý pokles v počte obyvateľov aktualizovalo oficiálny údaj o miere zaočkovanosti: k 29. novembru dokončilo úplné očkovanie 96 percent spôsobilých obyvateľov, čo je nárast oproti 94 percentám. To zodpovedá približne 86 percentám z celkového počtu 5,5 milióna obyvateľstva. Pred asi dvoma mesiacmi bolo proti koronavírusu úplne zaočkovaných 82 percent z celkového počtu obyvateľov.

Ostrovný štát Singapur od polovice októbra zakázal nezaočkovaným ľuďom vstup do nákupných centier a úrady oznámili, že od 1. januára ešte sprísnia pravidlá, napríklad na pracoviská budú mať povolený vstup len zaočkovaní jednotlivci. Singapur podal posilňujúce dávky vakcín proti covidu 26 percentám obyvateľov.

Mestský štát zatiaľ nezaznamenal žiadne prípady nákazy variantom omikron, píše Reuters.V utorok Singapur len oznámil, že na letisku Changi mali medzipristátie dvaja cestujúci z juhoafrického mesta Johannesburg, ktorých v austrálskom Sydney pozitívne testovali na koronavírus.


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.