Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 3.12.2023
sk
Oldrich
cz
Svatoslav
, Světoslav

Na hraničnom priechode Vyšné Nemecké sa začínajú tvoriť kolóny

Na Slovensko smeruje zvýšený počet vozidiel, problémy to však zatiaľ nespôsobuje.


Situácia na hraničných priechodoch na východe Slovenska s Ukrajinou je v súčasnosti pokojná. Pre TASR to uviedla hovorkyňa Riaditeľstva hraničnej a cudzineckej polície (RHCP) Sobrance Agnesa Kopernická.

„Na hraničných priechodoch s Ukrajinou je zatiaľ situácia pokojná, vybavuje sa priebežne. Čo sa týka zvýšeného počtu vozidiel a cestujúcich, to budeme vedieť povedať v piatok, keď budeme mať 24-hodinovú štatistiku a budeme to môcť porovnať s predchádzajúcimi dňami,“ uviedla.

Na hraničnom priechode Vyšné Nemecké – Užhorod sa začínajú na vstupe do EÚ tvoriť kolóny. Zvýšený počet áut z ukrajinskej strany pre agentúru SITA potvrdil aj starosta obce Vyšné Nemecké (okres Sobrance) Peter Zuza. Ako ďalej dodal, obec sa zatiaľ nepripravuje na zvýšený nápor na slovensko-ukrajinských hraniciach, nakoľko ho zatiaľ nikto z ministerstva nekontaktoval o ďalšom postupe.

Ako uvádza na svojej webstránke Finančná správa SR, čakacia doba pre osobnú dopravu na hraničnom priechode Vyšné Nemecké pri vstupe do EÚ je momentálne 120 minút a pre nákladnú dopravu je to 330 minút.

Na hraničnom priechode Ubľa bola k 10.15 h čakacia doba z Ukrajiny pre osobnú dopravu 240 minút a pre peších 90 minút. Na priechode Veľké Slemence vybavovali priebežne.

Zdroj: TASR/SITA


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.