Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 6.2.2023
sk
Dorota
cz
Vanda
, Wanda

Situácia s výpadkami elektriny na strednom Slovensku sa zhoršuje

Elektrikári bojujú s popadanými stromami, pretrhnutými vodičmi, ale aj poškodenými stĺpmi.


Situácia s výpadkami elektriny na strednom Slovensku sa zhoršuje. Počas noci z piatka na sobotu pribudli ďalšie poruchy a napoludnie bolo bez elektrickej energie temer 6-tisíc odberných miest. Ako informoval špecialista externej komunikácie Stredoslovenskej distribučnej a.s. Miroslav Gejdoš, mimo prevádzky je vyše 200 trafostaníc. Problémy sú už aj v okolí Zvolena, Banskej Bystrice, Liptovského Mikuláša či Námestova, nielen v okresoch Detva a Brezno.

Gejdoš tiež uviedol, že elektrikári bojujú s popadanými stromami, pretrhnutými vodičmi, ale aj poškodenými stĺpmi. Viaceré poruchy, ktoré pribudli, sa ešte len usilujú lokalizovať, pričom v mnohých prípadoch sú na ťažko dostupných miestach. K opravám je nutné zaistiť špeciálnu ťažkú techniku, rôzne kráčajúce bagre a podobne. Doplnil, že oslovujú firmy, ktoré by im s technikou vedeli pomôcť.

„Elektrikári sú v plnom nasadení už niekoľko dní. Mnohí z nich aj v noci. Sú v teréne denne, podmienky majú ťažké a ich zaťaženie je enormné. Stále však musia dbať v prvom rade na svoju bezpečnosť. Aj preto musia v niektorých situáciách práce radšej prerušiť, najmä tam, kde stále padajú stromy, aby neohrozili svoje zdravie a život,“ uviedol Gejdoš. Poprosil tiež obyvateľstvo, ktoré je už niekoľko dní bez prúdu o to, aby mali pochopenie a trpezlivosť. Dodal, že vnímajú náročnosť posledných dní. „Všetci pevne veríme, že najbližšie hodiny a dni prinesú doslova viac svetla a tepla,“ uzavrel.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť