Situácie, ktoré dôverne poznáš, ak máš kvety radšej ako ľudí

Tvoja izba vyzerá skôr ako botanická záhrada a nie ako miestnosť s posteľou.

Každý z nás má nejaké záľuby. Sú medzi nami aj takí, ktorí našli záľubu v pestovaní kvetov. Je pravda, že príbytok, kde sú kvety, vyzerá hneď omnoho lepšie ako bez nich. Tvoje spolunažívanie s nimi môže mať aj iné pozitívne účinky. Ak si milovník kvetín, tak sa rozhodne nájdeš aj ty v nasledujúcich riadkoch.

Kvety si možno nikdy ani nechcel

Začína to úplne nevinne. Nijak zvlášť ti v živote kvety nechýbali, stačilo, že si dostal jeden kaktus na narodeniny. Buď si natoľko netalentovaný na súžitie s kvetmi, že ti aj kaktus uschol, alebo ťa začala starostlivosť o neho tak baviť, že si mu dokúpil kamošov.

Potom si na internete zahliadol obrázok nejakej zaujímavej rastlinky, ktorú si si jednoducho musel zadovážiť. Takto sa to stupňovalo mesiace a roky, až kým si si z domova nespravil botanickú záhradu.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/thebachelor-episode-5-abc-26gsk4oXDBho2OrpS)

Tvoje kvety sú najviac milované

Všetkým si dal mená, nech máte lepší vzťah a vždy, keď ich ideš polievať, tak ich nimi aj oslovuješ. Okrem toho sa s nimi vždy porozprávaš, nech nie sú náhodou smutné.

Ani my by sme neboli najšťastnejší v tomto tmavom melancholickom období, ešte ak by sa s nami nik nerozprával. Nebodaj tvojmu kvetu opadáva lístok alebo je niečo v neporiadku, hneď mu dávaš prvú pomoc a láskavé slová nechýbajú.

Všetci si za tebou chodia po rady

Niekomu sa nedarí s pestovaním jeho kvetinky, tak za kým si ide po radu? Samozrejme, za tebou. Si už skoro ako chodiaca encyklopédia rastlín. Ak náhodou niečo nevieš, tak sa jednoducho pozrieš do jednej z tvojich obľúbených kníh. Okamžite prídeš na to, čo sa s úbohou kvetinkou deje.

V kvetinárstve / záhradkárstve ťa už poznajú po mene

Si tam už skoro častejšie ako v potravinách a mali by mať tvoju fotku na dverách s nápisom: „Nepredávať žiadne kvetiny, už nemá doma miesto!“ Ideš si po nejakú tu zeminu, kvetináče, lebo treba presádzať a vždy odchádzaš s nejakým novým prírastkom. Na písacom stole už nemáš miesto, ale tebe to nevadí, veď rastlinky sú život!

pixabay.com (https://www.pexels.com/photo/cactus-plant-on-top-white-table-37076/)

Najčastejšie darčeky od teba sú živé

Čo iného by si mohol dať svojim dobrým kamarátom, ako nejakú z tvojich obľúbených rastlín. Nie je predsa nič krajšie ako tento tichý život v črepníku. Kamaráti už veľmi dobre vedia, že si musia na rastlinu dávať pozor, inak by si to mohol zobrať osobne a uraziť sa.

V botanickej záhrade máš permanentku

V domovskom meste máš permanentku do botanickej záhrady a už presne vieš, ktorý kvet koľko podrástol. Najlepší relax pre teba neznamená párty alebo kino. Ty si radšej sadneš medzi kvety alebo sa prechádzaš skleníkom, medzi tropickými rastlinami.

Najradšej by si ich všetky vystískal, ak by to bolo možné. Botanická záhrada je zároveň miesto, ktoré vždy zásadne navštíviš v ktorejkoľvek krajine, do ktorej cestuješ.

Daniel Frese, Pexels

Tvoj Instagram je zelenší ako trávnik na ihrisku

Neustála inšpirácia nesmie chýbať. Ty si jedným z najčastejších prispievateľov s hashtagom #plantsmakespeoplehappy. Keď si už nemôžeš nakupovať nové rastlinky, lebo nemáš miesto, tak rád obdivuješ tie od ostatných.

Kamarátstva založené na odrezkoch

Sú tie najlepšie kamarátstva. Poznáš sa už so susedami, s blogerkami, so všetkými, kto má rád rastlinky a rád sa podelí o odrezky. Ty ich za odmenu vymeníš za odrezky od teba. Takto funguje rastlinková harmónia.

Nikdy nikde nie je dosť rastlín

Okrem toho, že ich máš niekoľko živých po celom domove, tak máš motívy rastlín na obrázkoch na stene, na doplnkoch k oblečeniu, skrátka na čomkoľvek, čo ti napadne. Soľnička v tvare kaktusu? Vec, ktorú nutne potrebuješ.

Designecologist, Pexels

Každý miniatúrny lístok je dôvod na radosť

Akonáhle vidíš, že tvojej rastlinke narástol nejaký nový lístok, ty tancuješ od radosti. So všetkými svoju radosť zdieľaš, no nik ju nejak zvlášť neopätuje. Iba tvoji rastlinkoví kamoši.

Titulná fotka: rawpixel.com

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
4
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
2
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Slovákov dostalo vystúpenie afrických detí, spievajúcich našu ľudovú pieseň


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME