Situácie, ktoré nepochybne poznáš, ak v tvojom šatníku prevláda čierna farba

Existuje milión rôznych odtieňov čiernej…

Ak sa koncept tvojho šatníka nesie vo veľmi tmavom duchu, tak si práve narazila na článok presne pre teba.

Prečo?

V prvom rade je veľmi dôležité objasniť si, prečo sa farba h*vna po konzumácii čierneho uhlia môže tešiť toľkej popularite. Nie je to žiadna veda. Čierna sa ľahko kombinuje. Čierna je jediná farba, v ktorej aj jedinec bez štipky fantázie vyzerá použiteľne. Čierna zužuje. A hlavne – čierna je skrátka čierna.

https://www.pexels.com/photo/woman-wears-black-leather-zip-up-jacket-1035685/

Leto

Pre každého milovníka čiernej farby je leto synonymom utrpenia hneď z dvoch veľmi podstatných dôvodov. Po prvé sa tvoje oblečenie z nevysvetliteľných príčin rozhodlo priťahovať slnečné lúče, takže nech robíš, čo robíš, vždy sa potíš ako somár v kufri. Keď sa však na túto vzniknutú situáciu pozrieš z pohľadu večného optimistu, naskytne sa ti myšlienka na jedno malé bezvýznamné plus.

Na čiernom oblečení nevidno fľaky od potu. Ak sa ťa potné žľazy snažia utopiť vo vlastných telesných tekutinách, vieš to iba ty a maximálne ďalších päť ľudí so zdravými čuchovými bunkami v tvojej bezprostrednej blízkosti.

https://giphy.com/gifs/angietribecatbs-3oEjI9IPDcmw1zBzLG

Po druhé, nakupovať oblečenie medzi aprílom a septembrom je doslova ako hľadanie ihly v kope sena. Kope sena veľkej ako nákupné stredisko, ktoré sa v mesiacoch plných slnka, pláží a dobrej nálady rozhodlo zúžiť sortiment len na vyhradené typy oblečenia. Všetko, čo nemá farby dúhy, potlač s kvetinkami či aspoň jeden neónový detail (pod slovom detail rozumej nápis na celom chrbte) bolo bez milosti vyhostené do krajiny zatratenia.

Škvrny

Všetky produkty dekoratívnej kozmetiky s odtieňom belším ako Satanova duša sú tvojim úhlavným nepriateľom. Pri rannej rutine neexistuje správna postupnosť, ktorá by ťa nenútila spraviť kompromis medzi schopne vyzerajúcim ksichtom a čistým lemom na tričku. Buď pôjdeš „naprírodno“ s hashtagom nomakeup a nofilter vpísaným rovno v kruhoch pod očami, čo sa budú za tebou lenivo šúchať po zemi počas celého dňa, alebo stráviš prvú polhodinu v práci na toalete s navlhčeným hajzlákom v ruke. Nič medzi tým neexistuje.

https://giphy.com/gifs/black-and-white-vintage-YaMp0LflHETBu

A potom je tu dezodorant. Nenájdeš opatrnejšieho slona v porceláne ako ženu, ktorá sa snaží prevliecť tričko cez svoje voňavé pazuchy. Vyzerá to naozaj komicky – ako sa chúďa snaží, vykrúca, šteluje, opatrne roluje tričko smerom nadol v nádeji, že dnes bude ten deň, keď poprie všetky vesmírne i fyzikálne zákony… Všetko úplne zbytočne. Lebo aj keď je stopercentne presvedčená, že to tričko sa k podpazušiu ani len nepriblížilo, biele stopy a navierajúca žila na čele hovoria niečo iné.

Predsudky

Žijeme v dvadsiatom prvom storočí. Vo vyše dvadsiatich amerických štátoch je povolená súlož s koňom, pornopriemysel sa pomaly, ale isto začína premiestňovať do vesmíru, homosexuálne páry sa môžu v niektorých krajinách legálne sobášiť a ženy začínajú chodiť bez podprsenky. V skratke – je doba búrania zaužívaných stereotypov. Aj tak si ľudia stále myslia, že človek, ktorý chodí non-stop v čiernej je rebel, rocker, bojovník proti systému alebo skalopevný popierač akýchkoľvek autorít.

https://wifflegif.com/gifs/291537-black-clothes-clothes-gif

Staršie panie v socialistických kvietkovaných habitoch si na tvoj účet neodpustia poznámku o dnešnej nepodarenej mládeži, o tom, čo to je teraz za príšernú módu a deväťdesiat percent z nich predpokladá, že si po nociach picháš do žily marihuanu a neodvádzaš dane. Predsudky a blbé poznámky sa však netýkajú výhradne staršej generácie. Aj tvoji rovesníci si neodpustia poznámky typu „čo ideš na pohreb?“ alebo „kto zase umrel?“. Na to fakt nie je normálnej odpovede. Tvoj zmysel pre humor, taktnosť a empatia. Tie umreli.

Chlpy

Človeka navlečeného komplet v čiernom sa nemusíš pýtať, či má domáceho miláčika. To vidíš. Odchlpovač má v povinnej výbave a aj keď sa svojho štvornohého parťáka snaží pri odchode z domu obchádzať tak, ako je to len možné… nič nefunguje. Čierna látka je pre pĺznuce zvery tou najatraktívnejšou vecou na svete. Magnet, ktorému sa nemožno ubrániť, čisté plátno, ktoré chlpy s umeleckými vlohami jednoducho nemôžu nechať bez povšimnutia. Tak ti neostáva iné, len sa každých päť minút oprašovať alebo chodiť po tomto svete hrdo, s hlavou vztýčenou, pohľadom upreným pred seba a nohami ako alpaka.

https://locals.md/2016/15-kadrov-yarko-demonstriruyushhih-prelest-obladaniya-domashnim-zhivotnyim/pet-shedding-cats-dogs-hair-48__605/

Nie je čierna ako čierna

Svet sa momentálne potýka hneď s niekoľkými vážnymi problémami. Nedostatok vody a jedla v krajinách tretieho sveta. Globálne otepľovanie. Príval imigrantov do európskych krajín. Vojny, pohlavné choroby, nedostatok vzdelania, pracovných síl, prostriedkov na udržanie chodu štátu… A fakt, že k*rva existuje asi dvestopäťdesiat miliónov rozličných odtieňov čiernej.

https://giphy.com/gifs/black-american-horror-story-jessica-lange-AWXGYAmiX2dEY

Človek by bol čakal, že v šatníku ako vystrihnutom z čiernobieleho filmu nebude mať problém skombinovať dva prvky. Lenže ten človek by sa šialene mýlil. Prvok A je totiž decentne svetlejší ako prvok B a prvok C je zase o trošičku tmavší. V skrini plnej čiernych vecí teda nevieš vyhrabať dve, ktoré by spolu ladili. A to je na porazenie!

Hľadanie oblečenia

Na začiatku tejto Mortišovskej etapy, keď si si pomaly začala škrečkovať čierne oblečenie, si si myslela, aké jednoduché bude ráno obliecť sa. Vtedy by ti ani vo sne nenapadlo, že v šuflíku plnom čiernych tričiek, čiernych tielok, čiernych polokošieľ, čiernych košieľ, čiernych svetrov, čiernych mikín a čiernych rolákov bude celkom problematické nájsť ten jeden čierny top, na ktorý máš aktuálne náladu. Najmä v zimných mesiacoch, kedy – hoci je to nehumánne, trýznivé a nanajvýš kruté – sa musíš vychystať do sveta ešte potme.

https://giphy.com/gifs/mysticonsofficial-xT0xez4EbpWKM9kTrG

Skvelý maskovací manéver

Legenda vraví, že nikto nikdy neodhalil, že žena nosila dva dni po sebe to isté tričko, pokiaľ bolo čisto čierne. To isté platí aj o nohaviciach. Môžeme sa tu hrať na prehnaných moralistov a rozprávať o tom, aké nehygienické je nemeniť si tričko každý boží deň. Môžeme sa tváriť, že sme dokonalé prototypy ľudskej rasy, ideálne a neomylné, a že pravidelná údržba nášho zovňajšku je to najprirodzenejšie, čo existuje…

https://giphy.com/gifs/empire-love-family-muisc-l396MQ5qPfoYLhvtm

Ale všetci vieme pravdu. Že z času na čas sme len lenivé hovadá, ktorým sa nechce ani žiť, nieto ešte zostavovať reprezentatívne outfity na nasledujúci deň. Preto schmatneme to prvé, čo je po ruke. Je ľahšie jeden deň žiť s pocitom, že si tak trochu prasa, ako míňať energiu.

Trendy

Trendy prichádzajú a odchádzajú – dnes dokonca rýchlejšie ako kedykoľvek pred tým. Len za posledný rok sme si preskákali chlpatými papučami, miniatúrnymi slnečnými okuliarmi, ľadvinkami a epidémiou holografickej potlače. Bežný smrteľník, od ktorého sa každý deň očakáva produktivita v práci a následne varenie, pranie a upratovanie domu, to skrátka nemá šancu sledovať. Tebe to ale môže byť tri-päť. Bez ohľadu na to, s akou kuriozitou príde textilný priemysel nabudúce, si v suchu. Pretože čierna vždy bola v móde, v móde je a v móde aj bude.

https://giphy.com/gifs/90s-black-clothing-IiVaoVhqFMAEM

Pranie a následné sklamanie

Pranie čierneho oblečenia je vždy tak trochu hazard. Bude ešte stále čierne, keď ho vytiahneš z práčky? Bude ešte stále čierne, keď sa usuší? Čo tretie pranie alebo dokonca to štvrté…? Bude tento nový – tisíckami reklám v televízii ovenčený – prací prášok naozaj taký účinný, ako ti to tvrdila tetucha na obrazovke? Alebo ti z nových kúskov ostane len akýsi šedastý výgrc?! To sú otázky hodné filozofovania a nie bytie, materiálno a akési súcno…

https://giphy.com/gifs/girl-sexy-8DHvGI6Q1bix2

Titulná fotka: pngimg.com

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
4
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
4
Haha
Woow Woow
3
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
"Ofenzívny" halloweensky kostým pobúril internet. Rozhodne ale nebol jediný!

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME