Sobota 28.5.2022
sk
Viliam
cz
Vilém, Viliam

Mať staršieho brata má svoje výhody aj nevýhody. Minimálne máš výcvik, počas ktorého si sa naučila, že si si nikdy nesadla na záchod bez toho, aby si skontrolovala či nie je zdvihnutá doska. Život s tým veľkým dilinom, ktorý mal síce viac rokov, ale bol často mentálne na úrovni retardovaného škrečka, nebol med lízať. Zažila si s ním tieto situácie aj ty?

giphy.com

1. Keď si bola malá, tvoj brat bol pre teba ako boh

Vtedy si ešte verila, že on bude ten hrdina, ktorý sa o teba bude starať s láskou a nehou. Pozerala si sa naňho ako na svätý obrázok, opakovala všetko, čo robil on a túžila si po jeho pozornosti. O tom, že ťa čírou náhodou učil ako malé bábo nadávky, pomlčíme.

2. Vedel ťa presvedčiť na všetky hovadiny

Brácho rád experimentoval a vedel ťa presvedčiť aj na tie najväčšie hlúposti. Ty si s tvojou nevinnosťou na ne pristála a po tom, ako ti nakecal, že v Číne chrobáky jedia bežne a ty si zjedla živú húsenicu, brat dostal od mamy po ušiach. Alebo ťa nahovoril, že bude úplne super, ak ti ostrihá vlasy.

giphy.com

3. Vďaka jeho denným urážkam si si vybudovala schopnosť mať v p*deli

Časom si si určite vyslúžila niekoľko pomenovaní, ktoré boli možno niekedy milé, inokedy nie. Malý zas*an, prcek, vyvrheľ, ohava… Týmto si si tak vybudovala pomyselnú ochrannú vrstvu, kedy si sa naučila nebrať sa tak vážne.

4. Pretože bol starší, vždy mal vychytanejšie hračky než ty

To znamenalo preňho fakt, že si ho otravovala až dovtedy, kým ti ju nepožičal. A dobre vedel, že vieš byť tá najotravnejšia bytosť na svete, keď si chcela. Veď kto by sa hral s bábikami, čo cikajú, preboha. S autíčkami na diaľkové ovládanie bola väčšia haluz.

5. Najhoršie bolo, keď si po ňom musela dediť veci

Aj keď si vyzerala ako chajdžas v maskáčových nohaviciach, XL mikine a šiltovke s logom Star Wars, nemala si na výber. Peňazí bolo málo. Vďaka bohu za maminu kolegyňu, ktorá sa zľutovala a nejaké veci vám po jej dcére dohodila.

boredpanda.com

6. Tešila si sa, keď mu ťa vaši dali na starosť

Ak sa rodičia vybrali na rande či navštíviť tetu Jolanu a nemali ťa kde odložiť, automaticky padla šichta na brata. Ten bol samozrejme vždy otrávený, no po pár hodinách, čo ste doma vyvádzali, sa už bavil aj on. A ešte väčšmi si sa cítila ako veľká pani, keď ťa ešte ako dievčatko zobral von medzi partiu kamošov, a ty si si v nej našla minimálne tri platonické lásky a dvoch budúcich manželov.

7. Naučil ťa biť sa

Teda vzhľadom na fyzickú predispozíciu… skôr brániť sa. Niekedy ste sa ťali len naoko, no občas išlo do tuhého.

8. Vzájomné bitky niekedy nabrali na obrátkach

Buď si mu nechtiac trafila medzi nohy, alebo ti on nevedomky vytrhol guču vlasov a oheň bol na streche.

quotesnhumor.com

9. Vždy keď ste s bratom niečo dokašľali, zhodila si to naňho

Veď on je ten zodpovednejší, ty si bola len nevinné dievčatko s milučkou tváričkou.

10. Cítila si sa nenormálne pyšne, keď sa zasmial na tvojom vtipe

Znamenalo to, že tvoj zmysel pre humor už nie je taký detský a trápny, ak sa ti podarilo ho úprimne rozosmiať. Samozrejme si bola z toho celá bez seba úplne tajne, predsa ti bolo „totálne jedno“ čo si o tebe myslí.

11. Nemusela si sa báť, že ti niekto bude kradnúť tvoje oblečenie

To bola tiež jedna z výhod, keď nemáš sestru, čo by chodila furt na nočné výlety do tvojej skrine s cieľom „požičať“ si tie najdrahšie rifle. Pokiaľ tvoj brat nebol prihriaty, no v tej dobe sa to ešte nenosilo. Na druhú stranu však kradol jedlo z chladničky. Vždy si so 100% istotou vedela, že ak si necháš v chladničke svoj obľúbený puding viac ako dva dni, už ho nikdy neuvidíš.

12. To, že máš brata, ťa pripravilo na krutú realitu nažívania s mužmi

Špeciálne, ak ste spolu zdieľali izbu. Smrad, prdy, grgy, páchnuce tričká a toxické ponožky porozhadzované po izbe. S tým všetkým si sa aspoň trochu naučila žiť, a tak spoločný život s chlapom ťa natoľko nezaskočí. Ba čo viac, niektoré jeho počiny ti prišli ešte aj vtipné, takže máš dobrý základ mužského humoru.

giphy.com

13. Ľudia ti furt hovorili, aké máš šťastie, že máš brata

Toho veľkého milujúceho brata, ktorý sa o teba vie postarať, chráni ťa pred zlými rozhodnutiami a pomáha s výberom frajera. Fakt, že ťa mlátil ako borcov v MMA, púšťal všetky neslušné pesničky, naučil nadávať a pred kamarátmi o tebe hovoril ako o otravnej šťande, to nikto nevidel.

14. No nakoniec aj tak vieš, že bude stáť za tvojím chrbtom

Na záver je povolené mierne sa opustiť. Aj napriek všetkým debilinám, čo ti porobil, nezhodám a hádkam o diaľkový ovládač vieš, že niekde vnútri toho idiota vždy nájdeš oporu a kúštiček súrodeneckej lásky.

giphy.com

Zdroj: buzzfeed.com


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť