Situácie, ktoré poznáš, ak opäť raz bývaš s rodičmi

Nech sú rodičia akí sú, iných mať už nebudeš a pomohli ti v týchto zlých časoch. Tak drž hubu a krok!

Nevedel si sa dočkať, kedy sa už konečne osamostatníš a budeš si môcť robiť to, čo chceš. Vlastne teda len to, čo ti tvoja peňaženka dovolí. Ale keďže život nie je prechádzka ružovou záhradou a niečo v tvojom živote sa riadne pokašľalo, musel si sa vrátiť naspäť k rodičom. Si také bumerangové dieťa. Neboj sa, ani oni z toho nadšení nie sú a takto nejako to zrejme u vás vyzerá.

1. Na chvíľu! Samozrejme, že ostaneš, len kým si nenašetríš, len kým si nenájdeš nový job, len do leta, len kým ťa frajerka nezoberie naspäť…

2. ,,Ale prosím ťa, nemusíš nám nič platiť, veď si naše dieťa!“ a o týždeň na to: ,,Živím ťa, platím účty! Myslíš, že sa to v tej chladničke kotí?! To by ťa zabil jeden nákup?!“

3. Ani doložené bločky, čo všetko si kúpil, cez tvoju matku jednoducho neprejdú, smola. Mama má vždy pravdu.

4. ,,Poďme sa vrátiť v čase.“ To asi povedala tvoja mama tatkovi v ten deň, čo si sa vrátil.

5. ,,Najedz sa, zober si bundu a kam ideš a s kým, kedy sa vrátiš a prečo?“ Už už by ti niečo zakázali, ale si dospelý a je to predsa tvoj život. No pokiaľ žiješ pod ich strechou…

giphy.com (https://giphy.com/gifs/castle-nathan-fillion-favourite-Ow59c0pwTPruU)

6. Mama hotel. Kompletná starostlivosť a vždy voňavé ponožky. Už nemusíš polhodinu študovať programy na práčke. Nekupuješ zbytočné veci, ktoré ťa v konečnom dôsledku stáli majland. Veď ty si chudobina a mama má predsa vždy dostatok sáčkov do koša, papierových utierok, pronta, sava a aj tabliet do umývačky riadu.

7. Všetko, čo navaríš ty je grc. Preto rezignuješ a viac nevaríš. Starého psa nenaučíš na kuskus a tekvicovú polievku.

8. ,,To si si za ten čas nič nenašetril?“ Otázka by mala skôr znieť, že z čoho si si mal našetriť.

9. No a keď už si zase u vašich, celkom logicky sa začnú zaujímať ako si na tom s výplatou a aké sú tvoje výdavky. Radíme ti dobre, nepriznávaj sa, že nemáš poistku a sporiaci účet.

10. ,,To ti musí stále prísť nejaký nový balík? To takto šetríš hej?“ Existuje vôbec niekto, kto dokázal vysvetliť, že investícia do seba je najlepšia investícia?

giphy.com (https://giphy.com/gifs/shopping-gif-thrift-shop-macklemore-11PaxXpePNUtUc)

11. ,,Ale nie, my sme radi, že si tu. Môžeš tu ostať.“ V preklade to znamená, že: ,,Tak toto nie je moja výchova! No čo už s tebou, aj tak nemáš kam ísť.“

12. Nevodíš si takmer nikoho domov, lebo toto už nie je tvoj domov a na zvedavé otázky fakt nemáš náladu.

13. A už aj keď niekto príde, ver, že práve v tej najvhodnejšej chvíli príde do izby rodič č.1 alebo rodič č.2

14. Niežeby ťa doma nechceli, ale už by si mohol vypadnúť. Rodičia dobre vedia, že je to pre teba ťažké. Bývať sám niečo stojí a nejaká známosť je v nedohľadne. Ale už si veľký. Hlavne ak máš už po tridsiatke! A platí to aj pre ženy.

15. Nezabudni sa nahlásiť ako ďalší člen domácnosti. Lebo vás tá milá suseda od vedľa udá, že neplatíte riadne smeti.

16. Prichádzajú pripomienky na tvoj nešetrný spôsob života. ,,No ani sa nečudujem, že nič nemáš. To aj u seba doma si nechával takto svietiť? Púšťal si toľko vody?!“

17. Rodičia po čase začnú niečo naznačovať. Hlavne nenápadne! Napríklad, že nemajú kde dať bežiaci pás, alebo keď voláš, že čo máš kúpiť a mama ti odpovie, že byt! Skromne.

18. Ešte je tu špecifický druh žien, ktoré stretávaš. Bývaš u rodičov? Si socka. Ale keby si býval s manželkou, to by im vôbec nevadilo.

19. Ľahko sa ti môže stať, že budeš označovaný za mamkiného maznáčika alebo rozmaznanú princeznú, pretože ohovárať a starať sa do iných je našim národným športom.

20. Často premýšľaš nad tým, že vrátiť sa bola chyba. S rodičmi si idete tak na nervy, no zatiaľ sa odsťahovať nemôžeš a ak by si úplne teoreticky znovu niečo (doj..) pohnojil, radšej už zvolíš krabicu a most.

21. No pri tej predstave si hneď uvedomíš, že to nie je až také zlé, veď rodičov musí niekto doopatrovať predsa a máš im byť za čo vďačný.

22. Všetky tvoje staré veci môžeš donekonečna prezerať s obrovskou dávkou nostalgie. Ešte aj tvoja žuvačka prilepená o ľavú stranu postele je stále tam, kde bola.

23. A potom to príde. Veľké sťahovanie, obrovský pocit slobody a chuť žiť (do prvej výplaty a zaplatení výdavkov.) Mama plače pri dverách. No ver, že od smútku to nie je.

Titulná fotka: Rebecca Lee

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
3
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
9
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
23 dôkazov, že mačky sú tie najzákernejšie stvorenia na svete

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME