Situácie, ktoré poznáš, keď bojuješ s hanblivosťou a nemáš rád ľudskú spoločnosť

Je ti to dobre známe, pokiaľ nie si práve extrovert.

Zdroj: © Shutterstock

Niektorí ľudia boli akoby stvorení na to, aby sa im venovala pozornosť, no ale ku všetkému existuje aj protipól. A ty si zosobnené antonymum extroverta. Tvoje kamarátky v detstve chceli byť modelkami, speváčkami a túžili po sláve a popularite. No ty si chcela iba svätý pokoj a ani zďaleka si sa netešila zo zvýšeného záujmu o tvoju osobu.

Chalani v škole balili baby a predvádzali sa jedna radosť. No ty si sa nikdy v takýchto aktivitách nevyžíval a radšej si doma hral hry a pozeral porno. Bolo to jednoduchšie ako vystaviť sa možnej hanbe a odmietnutiu. A dnes, aj keď máš o desať alebo aj dvadsať rokov viac, sa toho veľa nezmenilo…

Mtv 90S GIF - Find & Share on GIPHY

Všetci introverti pravidelne zažívajú typické situácie, ktoré už neodmysliteľne patria k ich životu samotárskej hanblivky. Tieto veci sú ti známe, keď nemáš rád ľudskú spoločnosť.

• Radšej ostaneš doma, ako keby si mal ísť von.

• Nenávidíš, ak s tebou niekto koketuje na verejnosti. Načo to robí? Radšej nech napíše, potom si možno s tým fešákom aj zaflirtuješ…

• Mnohokrát si nezdvihol hovor a napísal SMSku, že teraz nemôžeš hovoriť, len aby si sa vyhol rozhovoru.

Najradšej máš komunikáciu písomnou formou. Dokážeš tak vyjadriť všetky svoje pocity a vďaka písmenkám ťa aj ostatní môžu bližšie spoznať. Vlastne IBA tak.

• Najlepšie ti je samému. Nerozumieš ľuďom, ktorí k sebe niekoho volajú, ak majú byť sami… Ty by si tak pokojne prežil celý život a nevadilo by ti to.

Shutterstock

Nenávidel si prezentácie v škole. Hlavne, ak si si všimol tých tridsať párov očí upriamených iba na teba. Poväčšine si začal koktať a skončilo to trápne a veľmi traumaticky.

• Takisto si bol nervózny, aj keď si musel odpovedať pred celou triedou. Preto boli tvoje testy oveľa lepšie ako ústne odpovede.

• Home office je pre teba rajom. Najradšej by si z domu nevyliezol ani na krok.

• Ak začneš bývať sám, je to pre teba splnený sen. V kúpeľni nemusíš na nikoho narážať.

• Keď si chalan, občas závidíš dievčatám, že nemusia robiť prvý krok. Ty máš byť ten odvážny a priamočiary, no jednoducho ti to nebolo dané do vienka.

Shutterstock

Obliekaš sa nenápadne. Žiadne čipky alebo výrazné farby od teba človek nemôže čakať. Nechceš, aby si ťa niekto obzeral. Nie, že nechceš. Máš z toho panický strach.

• Neznášaš jesť na verejnosti. A aj ľudí, ktorí majú zlozvyk sa iným pozerať do taniera.

• Keď si zabudneš slúchadlá alebo sa ti pokazia, je to nočná mora. Niekto ťa osloví a ty budeš musieť odpovedať. Ach! A preto tí predvídavejší majú radšej aj jedny náhradné, aby sa nedostali do podobnej situácie.

Shutterstock

Veľakrát toleruješ niečo, čo sa ti nepáči, lebo nemáš odvahu sa ozvať. Tak radšej čušíš, trpíš a v hlave si odôvodňuješ, prečo to nie je až také zlé.

• Keď ťa nová učiteľka vyzve, aby si jej o sebe niečo povedal. Je to hrozné, úplne príšerný pocit. Väčšinou sa preto snažíš odpovedať tak, aby to nedokázala rozvinúť a vypytovať sa ďalej.

Všetci si z teba robia srandu, že si nemý. A keď niečo povieš, zvyknú sarkasticky podotknúť: „Uuu, ty aj rozprávaš?“ alebo „Už som si myslel, že si hluchonemý…“ Ľudia, načo to robíte? Netušíte, koľko premáhania nás to stojí. A teraz aby sa už človek neozval dokonca života.

• O tichých ľuďoch sa často vraví, že sú namyslení. A že sa vyhýbajú kontaktu s okolím, pretože sú niečo viac. A oni len jednoducho netúžia hovoriť s nikým. A ich sebavedomie rozhodne nelieta v nebeských výšinách.

Shutterstock

• Namiesto toho, aby si sa niekoho opýtal na informáciu, ktorú potrebuješ vedieť, budeš radšej tri hodiny googliť a zistíš si to sám.

• Neznášaš, keď si v novom kolektíve a niekto sa s tebou snaží vtipkovať.

• Keď niekde prídeš, pred dverami napíšeš dotyčnému SMS alebo mail, že už si dorazil. Namiesto toho, aby si suverénne vstúpil do dverí. Čo ak tam nie je sám?

Stres máš aj z telefonovania, a to obrovský. Objednávanie pizze či vybavovanie pracovných telefonátov sú pre teba nočnou morou.

Shutterstock

• Si z cudzích ľudí nervózny. Veľmi.

• Neznášaš, keď na teba niekto upriami pozornosť. Aj keď je to v pozitívnom slova zmysle.

Nemáš rád, keď sa ti niekto pozerá do očí. A snaží sa udržiavať očný kontakt. A robí to dlho.

• V tichej miestnosti sa hanbíš čo i len kýchnuť. Alebo inak na seba upozorniť. A keď ti náhodou zaškvŕka v bruchu… to je nočná mora.

Shutterstock

Online nakupovanie. Najlepšia vec na svete. Nemusíš z domu ani päty vystrčiť a vyhneš sa toľkým živým bytostiam. Nádhera. Tomu, kto to vynašiel, by si dal medailu.

• Občas na ulici predstieraš, že si niekoho nevidel, aby si ho nemusel zdraviť a čeliť riziku, že sa ti prihovorí. Je to neslušné, ale zúfalé situácie si vyžadujú zúfalé činy!

• Nemáš fotky na Instagrame ani Facebooku. Maximálne si tam fotíš krajinky alebo mačky. Koho by predsa zaujímal tvoj ksicht?

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt bashful
Pixabay

• Na kúpaliská nechodíš. A keď musíš, tak sa do poslednej chvíle maskuješ uterákom.

• Aj sex prevádzkuješ najradšej po tme.

• Ak konečne naberieš odvahu niečo povedať nahlas pred väčším počtom ľudí, oľutuješ to. Zakaždým.

• Tešíš sa, keď prídeš domov a nikto tam nie je. A môžeš byť sám sebou. Po ôsmich hodinách v práci je to pre teba konečne čas, keď ti nie je nepríjemne. Spoločnosť ti robí iba jedlo a Netflix.

Awkward Lunch GIF by SLOTHILDA - Find & Share on GIPHY

• Veľakrát klameš, keď sa snažíš vyhovoriť z účasti na spoločenskej udalosti. Je to pochopiteľné. Celý týždeň sa premáhaš a snažíš sa socializovať, aj keď to nenávidíš… Musia pochopiť, že aspoň cez víkend potrebuješ ostať v pokoji, v bezpečnej izolácii.

Si dobrý poslucháč. Je to, samozrejme, aj z toho dôvodu, že radšej budeš načúvať iným, ako by si mal hovoriť sám.

• Často vieš odpovede na otázky, ktoré dávajú do pléna tvoji kolegovia alebo spolužiaci. No predpokladáš, že určite prežijú bez tvojich odpovedí.

• V škole si to zažíval často. Toľko si zvažoval správnu odpoveď, že pokým si ju vyslovil, už ju učiteľka povedala sama.

Shutterstock
Reagujte!
Grr Grr
4
Grr
Fuuj Fuuj
3
Fuuj
Fňuk Fňuk
14
Fňuk
Jeej Jeej
25
Jeej
Uups Uups
13
Uups
Haha Haha
11
Haha
Woow Woow
4
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Vysvetlenie 5 filmov, ktorých konce si (možno) nepochopil správne

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME